شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

امریکا، چین و روسیه از بلاکچین برای اهداف نظامی استفاده می‌کنند

امریکا، چین و روسیه از بلاکچین برای اهداف نظامی استفاده می‌کنند
نوشته شده توسط مدیریت

امریکا، چین و روسیه از بلاکچین برای اهداف نظامی استفاده می‌کنند

اکنون کشورهای چین، روسیه و ایالات متحده آمریکا بیشترین اشتها برای تحقیق درباره چگونگی بکارگیری بلاکچین برای اهداف نظامی و صنایع مرتبط با ارتش را از خود نشان داده و در تلاش جهت دستیابی به دانش استفاده از فناوری بلاک چین در برنامه های دفاع ملی و فضای سایبری می باشند.

تعدادی از مقامات دفاعی و نیروهای مسلح در سراسر جهان شروع به بررسی پتانسیل نهفته در فناوری بلاکچین در فضای مربوط به فعالیت های نظامی کرده اند. ارتش ها در سرتاسر دنیا همواره به دنبال تکنولوژی های پیشرفته ای هستند تا قدرت، توان و سلطه خود را در رقابت حفظ کنند. در همین راستا مقامات ادارات دفاعی از قابلیت ناشناس باقی ماندن در این تکنولوژی استقبال کرده اند.

ناتو در حال حاضر به دنبال امکان استفاده از فناوری بلاک چین در لجستیک نظامی و تدارکات می باشد. همچنین این سازمان نظامی در حال بررسی چگونگی استفاده از آن و تلفیقش با اینترنت اشیاء برای مقاصد نظامی است.

مصوبه سال ۲۰۱۸ مقامات دفاعی ایالات متحده، خواهان بکارگیری بلاک چین در امور استخدامی در ارتش می باشد. اخیراً فرمانده هوایی نیروی دریایی ایالت متحده امریکا اعلام کرد آنها به دنبال بلاک چین به منظور کمک به زنجیره ای در بخش حمل و نقل هوایی هستند که نهایتاً می تواند منجر به کاهش هزینه های عملیاتی و نگهداری هواپیماهای نظامی گردد.

این باور در سایرین وجود دارد که بکارگیری بلاک چین در وزارت دفاع می تواند به مدیریت صحیح بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار منتهی شود.

منابع خبری در روسیه نیز از ایجاد یک آزمایشگاه تحقیقاتی نظامی در داخل کشور پرده برداشتند. در چین نیز علیرغم مسکوت نگه داشتن اینگونه فعالیت ها، به تازگی حرکت هایی که دلالت بر خواست مقامات دفاعی چین برای بکارگیری بلاکچین در امور لجستیک نظامی و نیز نگهداری اطلاعات چرخه عمر سلاح مربوط است، به بیرون درز کرده است.

منبع xblockchain.me

امریکا، چین و روسیه از بلاکچین برای اهداف نظامی استفاده می‌کنند

مطالب بیشتر

  1. تصمیم چین به استفاده بیشتر از بلاکچین
  2. رئیس جمهور چین بلاکچین را یک فرصت می‌داند

دیدگاهتان را بنویسید