شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

سود سپرده‌گذاران در نسخۀ 2 اتریوم

سود سپرده‌گذاران در نسخۀ 2 اتریوم
نوشته شده توسط مدیریت

سود سپرده‌گذاران در نسخۀ 2 اتریوم
کالین مایرز، رئیس استراتژی جهانی شرکت بلاکچینی کانسنسیس در رویداد بلاکچینی Devcon 5 اعلام کرد که نگه‌داری از حداقل ۳۲ اتر به منظور تبدیل شدن به یک تایید کننده(Validators)‌ و داشتن درآمد منفعل در نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم که قرار است از الگوریتم‌های اثبات سهام استفاده کند ضروری است.

در زمان نگارش این مقاله ۳۲ اتر معادل ۵,۸۰۰ دلار ارزش دارد.

مایر حاشیه‌ی سود تایید کننده‌ها را با در نظر گرفتن هزینه‌ی سرور مجازی، اینترنت و … محاسبه کرده است. بر اساس محاسبات وی در صورتی که تنها ۲ میلیون اتریوم در شبکه استیک(Stake) شود، تایید کننده‌هایی که ۳۲ اتریوم در شبکه استیک کرده‌اند سالیانه ۱۰٫۴ درصد سود کسب می‌کنند.

نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم یک بروزرسانی گسترده در بلاکچین اتریوم است. در نتیجه‌ی بروزرسانی الگوریتم کنونی شبکه‌ی اتریوم یعنی؛ اثبات کار توسط الگوریتم اثبات سهام جایگزین می‌شود. همچنین وظیفه‌ی تایید تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم که هم‌اکنون بر عهده‌ی ماینر‌ها قرار دارد، به تایید‌کننده‌ها (Validators)‌ در شبکه واگذار خواهد شد.

بر اساس توافق توسعه‌دهندگان هسته‌ی اتریوم(Ethereum Core Developers)، انتظار می‌رود اولین مرحله از پیاده‌سازی نسخه‌ی دوم اتریوم در سوم ژانویه ۲۰۲۰ اجرا گردد.

الکس اسوانویک(Alex Svanevik)، بنیان‌گذار D5 – The Data Science DAO در توییتی اظهار داشت که ۱۰۹ هزار کیف‌پول اتریوم دارای حداقل ۳۲ اتر هستند. وی اظهار داشت:

ماشین حساب ETH 2.0

مایرز از ابزاری رونمایی کرد که با در نظر گرفتن هزینه‌ی سخت افزار و انرژی، محاسبه‌ی سود سالیانه را برای تایید کننده‌ها در شبکه‌ی اتریوم امکان‌پذیر می‌کند. وی اظهار داشت، برنامه‌ی جدیدی با نام «ماشین حساب نسخه‌ی دوم اتریوم(ETH 2.0 Calculator)» همزمان با بروز‌رسانی اتریوم به Ethereum 2.0، راه‌اندازی خواهد شد.

منبع Cointelegraph

سود سپرده‌گذاران در نسخۀ 2 اتریوم

مطالب بیشتر

  1. کار اتریوم 2 به کجا خواهد کشید؟
  2. اتریوم امید اردوی آلت‌کوین‌ها

دیدگاهتان را بنویسید