شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

چرا ریپل دیگر قیمت ۱ دلار را نخواهد دید؟

نوشته شده توسط مدیریت

چرا ریپل دیگر قیمت ۱ دلار را نخواهد دید؟

کوین ریپل (XRP) یکی از مهمترین دارایی ها در رسانه های اجتماعی است که توسط شرکت ریپل (Ripple.inc) به صورت گسترده و بسیار زیاد توزیع شد. اما علیرغم جامعه بسیار فعال و میلیون ها کوینی که به آنها تعلق می گیرد قیمت ریپل زیر ۳۰ سنت گیر کرده است.

ارزش ریپل افزایش غیر طبیعی داشت

قبل از سقوط شدید در ابتدای سال ۲۰۱۸ ارزش ریپل به ۳/۶۵ دلار رسید و پس از آن بیش از ۹۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. ریپل با این خیال به اوج قیمت رسید که این توکن مورد پذیرش عموم قرار می گیرد و به راحتی به ۵ دلار می رسد، حداقل تا وقتی به ۵۰۰ دلار برسد و بیت کوین را کاملا نابود کند. اما برخی دیگر معتقدند ریپل گیر کرده است و بالاتر از ۱ دلار نخواهد رفت.

این کوین یکی از بدترین های سال ۲۰۱۹ است که نتوانسته به محدوده قیمت بالاتر بازگردد. ریپل در ماه جولای با ۰/۴۷ دلار به اوج رسید و از آن زمان بالا و پایین می شود. در ماههای گذشته این ارز دیجیتال که رتبه سوم را در میان ارز های برتر دارد زیر ۰/۳۰ دلار مانده است.

چرا ریپل دیگر قیمت ۱ دلار را نخواهد دید

ریپل هرگز در برابر بیت کوین بهبود نمی یابد: قیمت ریپل در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ ساتوشی است که از سقف قیمتی خود ۱۹۰۰۰ ساتوشی پایین تر است. احتمال خیلی کمی وجود دارد که افراد بیت کوین را با ریپل معامله کنند و قیمت آن به ندرت با اطلاعیه های جدید پیش می رود، در حالی که بیت کوین همچنان سرمایه گذاران بیشتری را جذب می کند. بیت کوین جایگاه خود را به عنوان ارز پیشرو تثبیت کرده است اما ساده بگوییم که توکن ریپل اعتماد کافی را جلب نمی کند.

فشارهای فروش

شرکت ریپل مداوم XRP وارد چرخه بازار میکند و آن را در بازه های زمانی ماهیانه به فروش می رساند. درست است که فروش در بازارهای فرابورس (OTC) اتفاق می افتد و منجر به کاهش قیمت نمی شود؛ اما تعداد زیادی توکن XRP وجود دارد که به آسانی به بانک ها، شرکت ها یا افراد مختلف اهدا می شود. سهام بنیانگذار آن Jed McCaleb تقریباً به طور مداوم در حال فروش است و همچنین یک پرداخت ناشناخته به کمپانی R3 وجود دارد. با این عرضه بیش از حد، دارایی به اندازه کافی برای افزایش قیمت کمیاب نمیشود. طبق آمار هنوز ۲۲۰ پرداخت ماهانه و ۲۲۷/۳ میلیون توکن XRP وجود دارد که توسط ریپل منتشر و فروخته می شود.

توکن ریپل به صورت قدرتمند کاربردی نشده است

ریپل در مورد افشای حقایق در مورد ضرورت واقعی XRP محتاط بوده است. اکوسیستم ریپل ساخته شده است تا تراکنش ها را بدون استفاده از XRP انجام دهد نه برای پرداخت یا به عنوان وسیله ای برای جابه جایی دارایی ها. از این رو امیدی به این که بانک ها بتوانند این توکن را برای تراکنش های خود استفاده کنند وجود ندارد. XRP احتمالاً فقط توسط طرفداران سخت جان آن استفاده می شود و قیمت آن بر اساس گمانه زنی های چند صرافی تعیین می شود.

از آنجایی که معامله گران کره ای اشتیاق خود را برای ریسک از دست دادند فعالیت معاملاتی ریپل کاهش داشته است. ZB.com همچنان یک صرافی پیشرو باقی مانده است گرچه گزارش شده است که این پلتفرم خاص به شدت حجم معاملات خود را واش ترید (Wash Trade) می کند بنابراین نمی توانیم مطمئن باشیم. اما حتی با وجود حجم معاملات بیش از ۱/۶۶ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت، این توکن بخش زیادی از جذابیت خود را از دست داده است و پرش به ۱ دلار بسیار غیر محتمل است.

منبع bitcoinist

چرا ریپل دیگر قیمت ۱ دلار را نخواهد دید؟

مطالب بیشتر

  1. دامنۀ نفوذ ریپل به ایسلند رسید
  2. پشتیبانی بیت پی از ریپل
  3. نظرات مثبت و جالب تحلیلگران درباره آینده ریپل

دیدگاهتان را بنویسید