شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

در چه صورتی بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار شود؟

در چه صورتی بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار شود؟
نوشته شده توسط مدیریت

در چه صورتی بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار شود؟

حتی پس از برانگیختن بازار کاهشی که بیش از ۶۰% از ارزش مهم‌ترین ارزهای دیجیتالی را از بین برده است، همچنان قیمت بیت‌کوین از منظر منتقدان بسیار بالاتر از دیگر ارزهای دیجیتالی درحال معامله است. با‌این‌وجود، اگر این ارز دیجیتالی امیدوار است جایگزین دلار آمریکا شود و یا حتی تبدیل به یک ابزار قابل قبول برای پرداخت‌های جهانی شود، هنوز راهی طولانی در پیش دارد.

این امر بر‌اساس یک گزارش جدید از بانک سرمایه‌گذاری سوئیس UBS است که قیمت بیت‌کوین باید به مبلغ ۲۱۳،۰۰۰ دلار برسد تا جایگزین ۳٫۶۳ تریلیون دلار در گردش باشد که معمولا به عنوان M1 یا ” پول باریک” عرضه می‌شود. در‌حال‌حاضر، بیت‌کوین دارای گردش مالی معادل ۱۲۷ میلیارد دلار در بازار است که تقریبا به اندازه تامین منابع M1 امارات متحده عربی و ترکیه است.

این گزارش در مورد اینکه آیا قیمت بیت کوین می‌تواند به M1 دلار آمریکا برسد اذعان دارد که این دارایی در شکل فعلی آن نمی‌تواند به اندازه کافی برای جای دادن حجم دارایی کاربران جدید ظرفیت داشته باشد، کسانی که نیاز است تا با حضور خود قیمت شش رقمی بیتکوین را توجیه کنند.

این بانک ظرفیت زنجیره معاملاتی بیت کوین را متهم می‌کند، او ادعا می‌کند که این شبکه به عنوان یک ابزار پرداخت قابل اعتماد بیش از حد ناپایدار و محدود است.

یافته های ما نشان می دهد که بیت کوین، در شکل فعلی آن، بیش از حد ناپایدار و محدود برای تبدیل به یک وسیله پرداختی قابل اعتماد برای معاملات جهانی است.

ا این‌حال، این انتقاد تا حدودی عجیب و غریب است؛ زیرا یافتن کسی که بتواند بیت کوین را در ارزیابی کنونی اش جایگزینی برای دلار آمریکا بداند، دشوار است.

در واقع، بسیاری از طرفداران بیت کوین به عنوان “طلا دیجیتال” به آن اشاره می‌کنند و معتقدند که حداقل برای آینده قابل پیش بینی، بیت کوین احتمالا پیش از دستیابی به توان انجام تراکنشهای امورات روزانه، در کنار ارز رایج به عنوان یک ذخیره ارزشی زیست خواهد کرد.

در حال حاضر، این شبکه در لایه‌ی بلاک چین می‌تواند حداقل هفت تراکنش در ثانیه را انجام دهد. اما، در حالی که فعالیت های زنجیره ای بیت کوین ممکن است هرگز با توسعه دهندگان ویزا یا Alipay که در حال ساختن راه حل های لایه ی دوم مانند شبکه لایتنینگ هستند، مطابق شود. این لایه ی دوم برای انتقال معاملات و تراکنشها از بلاک چین اصلی و در عین حفظ امنیت آن طراحی شده است.

اگر چه هنوز این تکنولوزی در مرحله تست است، شبکه لایتنینگ می‌تواند پرداخت ها را تقریبا بدون هزینه و با سرعت انجام دهد و هواداران اطمینان دارند که توسعه دهندگان مشکلات را در این نوآوری تکنولوژیکی طی ماهها و سالهای آینده برطرف می‌کنند.

منبع: CCN

 

مطالب بیشتر

  1. به این دلایل بیت کوین دو میلیون دلار خواهد شد
  2. تفاوت بازدهی سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری بر روی بیت کوین و طلا

دیدگاهتان را بنویسید