شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کاربران هندی می‌توانند مستقیما به خرید ارز رمزنگاری شده با روپیه بپردازند

کاربران هندی می‌توانند مستقیما به خرید ارز رمزنگاری شده با روپیه بپردازند
نوشته شده توسط مدیریت

کاربران هندی می‌توانند مستقیما به خرید ارز رمزنگاری شده با روپیه بپردازند

برای آن دسته از هندی‌هایی که مالک دارایی‌های رمزنگاری شده هستند، محدودیت‌هایی را وضع کرده است. اکنون، پلتفرم خدمات بانکی کشا دست به کار شده و برای مقابله با این محدودیت‌ها، راهکار جدیدی را طراحی کرده است. این سرویس به کاربران امکان می‌دهد که ماهانه، مبلغی تا سقف یک کرور روپیه، معادل با ۱۴۱۰۱۲ دلار را سپرده‌گذاری کرده و آن را به خرید ارزهای رمزنگاری شده اختصاص دهند. بنابراین، کاربران هندی می‌توانند مستقیما به خرید ارز رمزنگاری شده با روپیه بپردازند.

راهکار بانکی کشا
پلتفرم بانکداری آنلاین کشا که در بریتانیا واقع است، اعلام کرده که از تاریخ ۲۳ اکتبر کاربران این پلتفرم می‌توانند با استفاده از روپیه هند، نسبت به خرید ارزهای رمزنگاری شده اقدام کنند. کمپانی مذکور توضیح می‌دهد: «در شرایط فعلی، بانک‌های هند خدمات دسترسی به تکنولوژی رمزنگاری را ارائه نمی‌دهند، از همین رو کشا با پیدا کردن یک راهکار وارد میدان شده است.» توضیح بیشتر آن‌که:

به مناسب سالروز فستیوال هندی دیوالی که با موضوع ثروت و شکوفایی برگزار می‌شود، کشا سرویس سپرده‌گذاری با روپیه و خرید ارزهای رمزنگاری شده را برای ساکنان این کشور فراهم می‌کند. حداکثر مبلغی که هر کاربر به صورت ماهیانه می‌تواند در این سرویس سپرده‌گذاری کند، یک کرور روپیه هند در نظر گرفته شده است.

جنینا لویز که یکی از ‌بنیانگذاران کشا محسوب می‌شود، در گفتگو با نیوز.بیت‌کوین تایید کرد که «مردم می‌توانند با پرداخت روپیه نسبت به خرید بیت‌کوین، اتریوم و توکن کشا که متعلق به خود ماست، اقدام کنند.» وی اشاره کرد که تا کریسمس، بیت‌کوین کش نیز به این فهرست افزوده خواهد شد.

کاربران در صورتی می‌توانند به خدمات بانکی کشا دسترسی پیدا کنند که توکن متعلق به خود این پلتفرم را خریداری کرده باشند. کومار گورو سمت مدیرعاملی کشا را به عهده دارد. او در اوایل ماه جاری میلادی اظهار داشت:

ما سرویس خرید ارز رمزنگاری شده با روپیه را برای آن دسته از هندی‌ها فراهم می‌کنیم که دست کم، ۲۵۰۰ کشا در کیف‌پول کشا خود داشته باشند.

این کوین در حال حاضر با قیمت ۰.۰۰۸ دلار خرید و فروش می‌شود و برای پرداخت کارمزدها و سرویس‌های پلتفرم قابل استفاده است.

کشا در ژوئن سال ۲۰۱۶ تاسیس شده و در حال حاضر خدمات مرتبط با حساب‌های شخصی و تجاری را در اختیار افراد قرار می‌دهد. طبق اعلام شرکت، بخش عمده‌ای از کاربران این پلتفرم در کشور هند ساکن هستند. خرید ارزهای رمزنگاری شده با استفاده از کارت اعتباری و بدهی، واریز وجه از طریق انتقال بانکی در بیش از ۲۰۰ کشور و برداشت وجه با استفاده از ارز محلی کاربر، جزو خدماتی هستند که پلتفرم کشا در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

علاوه بر آن، این شرکت عنوان کرده که «حساب‌های بانکی مبتنی بر رمزنگاری این شرکت، با استقبال بالایی روبرو شده، به طوری که ۷۰۰ کسب‌وکار برای استفاده از آن ثبت‌نام کرده‌اند و بسیاری در مرحله آنبوردینگ قرار دارند.»

محدودیت‌های بانکی و عدم اطمینان رگولاتوری

از زمانی که بانک مرکزی هند موسسات مالی را از ارائه سرویس‌ به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده منع کرده، کشا در تلاش بوده تا یک راهکار جایگزین را در اختیار کاربران هندی قرار دهد. این ممنوعیت از جولای سال گذشته اجرایی شده و در نتیجه آن، بانک‌ها تمامی حساب‌های صرافی‌های رمزنگاری را بستند و آن‌ها را به تعطیلی کشاندند. از آن زمان به بعد چندین دادخواست با موضوع اعتراض به این محدودیت به دیوان عالی این کشور ارسال شده است. قرار است دادگاه از تاریخ ۱۹ نوامبر فرآیند رسیدگی به پرونده را از سر بگیرد.

تعدادی از صرافی‌های رمزنگاری با راه‌اندازی تجارت همتا به همتای امانی، به قانون ممنوعیت بانک مرکزی هند پاسخ دادند. بیت‌کوین.کام نیز یک بازار همتا به همتا دارد که امکان معامله بیت‌کوین کش را برای کاربران ساکن در کشور هندوستان فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است که یک مشکل بزرگ‌تر نیز در هند در حال ظهور است و آن عبارت است از تبیین یک چارچوب قانونی برای ارزهای رمزنگاری شده. دولت هند با تهیه یک پیش‌نویس لایحه در نظر دارد خرید و فروش تمامی ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کند و تنها ارزهای دولتی را استثنا کرده است. به دادگاه عالی اعلام شده که به احتمال زیاد، این لایحه در جلسه بعدی پارلمان مطرح خواهد شد. تعداد زیادی از فعالان جامعه رمزنگاری هند معتقدند که لایحه مذکور نقص‌هایی دارد. آن‌ها با برگزاری کمپین‌های مختلف به شدت در تلاشند تا دولت را به بازنگری در این لایحه مجاب کنند.

منبع: news.bitcoin

کاربران هندی می‌توانند مستقیما به خرید ارز رمزنگاری شده با روپیه بپردازند

مطالب بیشتر

  1. بازگشت هند به چهل سال قبل درنتیجۀ ممنوعیت بیت کوین
  2. چرا هند به دنبال ممنوع کردن ارزدیجیتال است؟
  3. عواملی که ارزهای دیجیتال را فراگیر خواهد کرد؟

 

دیدگاهتان را بنویسید