شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

حملات باج افزارها باعث افزایش قیمت بیت‌کوین می‌شوند!

نوشته شده توسط مدیریت

حملات باج افزارها باعث افزایش قیمت بیت‌کوین می‌شوند!

شرکت امنیت سایبری امی‌سافت (Emisoft) به تازگی تاثیر مثبت حمله‌ی «باج‌افزارها» بر روی قیمت رمزارزها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. طبق گزارشات این شرکت، وقوع چنین حملاتی باعث افزایش قیمت بیت کوین(BTC) می‌شوند.

در حال حاضر حمله‌ی باج افزارها در سطح جهان به نقطه‌ای بحرانی رسیده و تعداد زیادی از کاربران صنعت رمزارزی را هم قربانی خود کرده است. سناتورهای آمریکایی نیز از وزارت امنیت داخلی این کشور خواسته‌اند تا در راستای رفع اثرات ثانویه‌ی اینگونه حملات به دولت‌های محلی و ایالتی کمک کنند.

علاوه بر این، گفته شده که در ۹۸ درصد پرداخت‌های مربوط به باج افزارها، از رمزارز بیت کوین استفاده شده است. به گزارش امی‌سافت، قربانیانی که از بیت کوین برای پرداخت پول به مهاجمان استفاده می‌کنند، باعث بالا رفتن میزان تقاضای خرید و در نهایت باعث افزایش قیمت و ترغیب افراد بدبین جهت ورود به بازار رمزارزی می‌شوند.

برت کالو(Brett Callow) سخنگوی امی‌سافت در رابطه با این موضوع اعلام نموده:

به نظر می‌رسد که یک ارتباط مستقیم بین حوادث مربوط به باج‌افزارها و افزایش قیمت بیت کوین وجود دارد.

این شرکت برای اثبات ادعای خود فهرستی از موارد مختلف را ارائه کرده است، که یکی از آن‌ها حملات مربوط به باج‌افزار WannaCry در سال ۲۰۱۷ می‌باشد. این باج‌نرم‌افزار پس از آلوده کردن رایانه‌ی کاربر و رمزگذاری تمام اطلاعات و فایل‌های آن، از قربانی می‌خواهد تا در ازای داده‌های خود مقدار مشخصی رمزارز بیت کوین را به یک کیف‌پول رمزارزی ارسال کند.

باج‌افزار Wannacry که در ازای بازپس‌گیری اطالاعات از قربانیان می‌خواست معادل ۳۰۰ دلار بیت کوین را به یک کیف‌پول رمزارزی ارسال کنند

حملات باج افزارها باعث افزایش قیمت بیت‌کوین می‌شوند!

در سال ۲۰۱۷ و پیش از آغاز فعالیت گسترده‌ی این باج‌افزار، قیمت بیت کوین حدود ۱۸۴۵ دلار بود، اما به محض افزایش ناگهانی حملات WannaCry و آلوده شدن تعداد زیادی رایانه‌ به آن، قیمت این رمزارز سریعا تا مرز ۲۴۴۶ دلار افزایش یافت. در ماه می سال جاری نیز پس از سیل حملات سایبری به زیرساخت‌های شهری آمریکا، قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی به ۵۳۵۰ دلار رسید.

برخی کارشناسان مخالف این نظریه هستند

البته کارشناسان حوزه‌ی رمزارزی در رابطه با این موضوع نظریه‌های متضاد و متفاوتی دارند. ماری وازک(Marie Vasek) یکی از اساتید کالج لندن که در زمینه‌ی امنیت اطلاعات فعالیت می‌کند، در رابطه با این موضوع اظهار نموده که «هر مبادله‌ای، چه کوچک و چه بزرگ، بر روی قیمت بیت کوین تاثیرگذار است. شاید به صورت جداگانه تاثیرگذار نباشند، اما قطعا به شکل کلی اینگونه خواهد بود».

وی همچنین توضیح داد که حتی اگر این حملات بر روی قیمت بیت کوین تاثیر بگذارند، مطمئنا تنها عامل دخیل نخواهند بود. این کارشناس مسائل امنیتی خاطر نشان کرد که «همبستگی و رابطه‌ی مستقیم» همیشه دلیلی بر وجود نسبت بین علت و معلول نخواهد بود.

گیلمورو خوارز تانگیل(Guillermo Suarez-Tangil) استاد درس انفورماتیک در کینگز کالج لندن نیز اعلام نموده که «با تبدیل جرائم سایبری به نوعی کالا، جنایتکاران توانسته‌اند یک درآمد و سودآوری قابل توجه برای اقتصاد زیرزمینی به وجود آورند. باج‌افزارها تنها یکی از عناصری هستند که مجرمان برای کسب سرمایه‌ی رمزارزی از آن سوءاستفاده می‌کنند.»

منبع Coinnounce

دیدگاهتان را بنویسید