شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

پیتر شیف: بیت‌کوین طلای احمق‌هاست

پیتر شیف: بیت‌کوین طلای احمق‌هاست
نوشته شده توسط مدیریت

پیتر شیف: بیت‌کوین طلای احمق‌هاست

وقتی صحبت از انتخاب میان طلا و بیت کوین می‌شود، برگزیدن یکی از آن‌ها سخت است. اما مایک نووگراتز (Mike Novogratz) بر این عقیده است که باید هر دوی آن‌ها را انتخاب کنید.

مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، به تازگی در توییتر خود به بحث در مورد یک سوال قدیمی پرداخته است: طلا یا بیت کوین؟ او در توییت خود می‌نویسد که سابقه‌ای طولانی در خصوص هر دوی آنها دارد و فکر می‌کند که هم طلا و هم بیت کوین از فاکتورهای کلان اقتصادیِ مشابهی پیروی می‌کنند. نووگراتز روز گذشته در توییتر خود نوشت:

مدت‌هاست که هم به بیت کوین علاقه دارم و هم به طلا. نوسان بیت کوین بسیار بیشتر است، اما فاکتورهای کلان اقتصادیِ مشابهی هر دو را کنترل می‌کنند.

توییت نووگراتز جوابی به پست توییتری گابور گاربکس (Gabor Gurbacs) بود. گاربکس گفته بود که یک بیت کوینر واقعی باید قدر طلا را بداند و اسیر تبلیغات گری اسکیل (Gray Scale) نشود.

گری اسکیل، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی‌های حوزه ارزهای دیجیتال، به تازگی کمپینی را به راه انداخته که «طلا را ول کنید» نام دارد. این شرکت با انتشار ویدویی با لحن کنایه آمیزی به تمسخر سنگ زردی می‌پردازد که در دنیای دیجیتالی امروز خود نمایی می‌کند. این شرکت در توییتر خود می‌نویسد:

اطلاعیه: تبلیغ دوم‌مان امروز منتشر می‌شود. تاکیدمان بر «طلا را ول کنید» بیشتر شده و قسمت بعدی دانش‌افزایی سرمایه‌گذاران در خصوص فرصت‌های سرمایه‌گذاری مانند ابزارهایی نظیر GBTC است.

پیتر شیف (Peter Schiff)، مدیرعامل «یورو پسفیک» (Euro Pacific) به سرعت نسبت به موج دوم تبلیغات ضد طلا گری اسکیل واکنش نشان داد و پیش‌بینی کرد که این می‌تواند در نهایت به یکی از بد موقع‌ترین تبلیغات تاریخ تبدیل شود. صد البته شیف بیت کوین را نیز کوبید و آن را «پانویسی ساده در تاریخ اقتصاد» دانست و از آن با عنوان «طلای احمق‌ها» یاد کرد. شیف در توییت خود می‌نویسد:

این تبلیغ به یکی از بدموقع‌ترین‌ها تبدیل می‌شود. طلا همچنان خواهد درخشید و بیت کوین درخشش قلابی‌اش را از دست خواهد داد. طلا مدت‌ها پس از آنکه گری اسکیل ورشکست شد، هم بر سیستم‌های مالی حکمفرمایی خواهد کرد و بیت کوین فقط یک پانویس در تاریخ اقتصاد است.

شف پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود که احتمال دارد بیت کوین تا 200 دلار هم سقوط کند.

منبع u.today

پیتر شیف: بیت‌کوین طلای احمق‌هاست

دیدگاهتان را بنویسید