شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ETF بیت کوین دیر اما شدنی!

ETF بیت کوین دیر اما شدنی!
نوشته شده توسط مدیریت

ETF بیت کوین دیر اما شدنی!

تام لی از شرکت فاندسترت طی مصاحبه ای با BLOCKTV گفت که قیمت بیت کوین باید به ۱۵۰ هزار دلار برسد تا برای ETF به مدت کافی نقدینگی داشته باشد.

با ETF بیت کوین سال ها فاصله وجود دارد

طب سخنان توماس لی موسس شرکت تحقیقاتی فاندسترت با ETF بیت کوین سال ها فاصله وجود دارد.

برخلاف باور عموم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مانع پیشرفت بازار ارزهای دیجیتال می‌باشد، تام لی در واقع از این کمیسیون برای کنترل این حوزه نوظهور و محافظت از خرده سرمایه گذاران و سرمایه گذاران سازمانی از کلاهبرداری های بالقوه تمجید کرده است.

طبق سخنان تام لی، سازمان ها جذب بازاری می‌شوند که به طور صحیح قانونگذاری شده باشد. بنابراین، کمیسیون SEC به این بازار لطف می‌کند. با این حال این کمیسیون با عملکرد کند خود، آسیب هایی را نیز به این صنعت وارد کرده است.

تام لی گفت مهم ترین دستاوردی که باعث خواهد شد بیت کوین برای سازمان ها جذاب شود، ایجاد ETF می‌باشد. هرچند به نظر او کمیسیون SEC به این زودی ETF مربوط به بیت کوین را تایید نخواهد کرد. یکی از دلایلی که کمیسیون SEC در این مورد تعلل می‌کند حجم بازار بیت کوین می‌باشد. در حال حاضر ارزش بازار این ارز دیجیتال کمتر از ۱۵۰ میلیارد دلار است.

تام لی تخمین زده است که قیمت بیت کوین باید به ۱۵۰,۰۰۰ دلار برسد تا برای دستیابی به ETF به حد کافی نقدینگی داشته باشد.

احتمالا ETF در سال اول حدود ۱۳ میلیارد دلار تقاضا ایجاد کند که این مقدار تقاضای نامتوازنی با موجودی فعلی بیت کوین است.

کمیسیون SEC از موضع خود کوتاه نمی‌آید

کمیسیون SEC در حال حاضر برای دور نگه داشتن ETF های بیت کوین از سرمایه گذاران بسیار مصمم و قاطع است. اوایل ماه جاری گزارش داده شد که این قانونگذار آمریکایی ETF بیت کوین پیشنهاد شده از جانب شرکت مدیریت دارایی های بیت وایز را رد کرده است. مدیران اجرایی بیت وایز ابراز امیدواری کردند که کمیسیون SEC بالاخره با این مورد موافقت خواهد کرد، اگرچه تاکنون این امر صورت نگرفته است.

با این حال ارائه دهندگان ETF کوتاه نیامده اند. شرکت مدیریت دارایی “مشاوران سرمایه گذاری Kryptoin” اخیرا درخواستی مبنی بر ایجاد ETF بیت کوین به کمیسیون SEC ارائه کرده اند که نرخ مرجع بیت کوین CME CF را پیگیری و رصد می‌کند.

منبع bitcoinist

ETF بیت کوین دیر اما شدنی!

دیدگاهتان را بنویسید