شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

تعیین نرخ برق ماینرها در آبان ماه

تعیین نرخ برق ماینرها در آبان ماه
نوشته شده توسط مدیریت

تعیین نرخ برق ماینرها در آبان ماه

سخنگوی صنعت برق گفت اگر مشکل پول برق مصرفی تولیدکنندگان رمز ارز حل شود، می‌توانند از وزارت صمت مجوز بهره برداری بگیرند و همانند یک مشترک معمولی با آنها رفتار می‌شود.

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره آخرین تصمیمات برای نرخ برق رمز ارزها اظهار داشت:

تعیین نرخ برق ماینرها مراحل پایانی خود را می‌گذراند و بزودی نتایج مشخص می‌شود.

وی با اعلام اینکه نرخ برق استخراج کنندگان رمز ارز آبان ماه ابلاغ می‌شود، گفت: قیمت تعیین شده، مصوبه دولت و بر اساس متوسط نرخ برق صادراتی است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: اگر مشکل پول برق مصرفی تولیدکنندگان رمز ارز حل شود، می‌توانند از وزارت صمت مجوز بهره برداری بگیرند و شرایط اتصال‌شان به شبکه فراهم می‌شود و سپس همانند یک مشترک معمولی با آنها رفتار می‌شود.

مقامات دولتی از تابستان ۹۸ به طور جدی نرخ و تعرفه برق مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار داده اند. ابتدا با هر نوع اقدام در این جهت مخالفت و ماینینگ ارزهای دیجیتال غیر قانونی اعلام شد. اما پس از مدتی با رایزنی در این خصوص دید مقامات دولتی به این حوزه نرم تر شد و قرار بر این شد که تعرفه برق برای ماینینیگ مشخص شود. از تابستان تا به حال هر بار سخنی از اعلام تعرفه برق به گوش می رسد اما هنوز هیچ خبری مبنی بر اینکه نرخ برق ماینینگ چه میزان خواهد بود بیان نشده است.

قطعا این تاخیر در تصمیم گیری خیلی به نفع ماینرهای ایرانی نیست. به نظر می رسد این قانون گذاری ها یک روند برد برد بهم برای دولت و هم برای ماینرها نباشد. نظر شما در این خصوص چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع ایلنا

تعیین نرخ برق ماینرها در آبان ماه

مطالب بیشتر

 

  1. مازاد برق در زمستان باعث ارزان شدن برق ماینینگ در ایران می‌شود!
  2. درخواست تعیین یک نظام شناور برای تعرفۀ برق ماینینگ

 

دیدگاهتان را بنویسید