شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

تفاوت بازدهی سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری بر روی بیت کوین و طلا

نوشته شده توسط مدیریت

تفاوت بازدهی سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری بر روی بیت کوین و طلا

نمودارهای قیمت بیت کوین در مقایسه با طلا و بسیاری از دارایی‌های سنتی دیگر دارای یک روند صعودی بسیار شگفت‌انگیز هستند. با وجود درخواست بسیار بالای خرید طلا در ۲ دهه‌ی اخیر توسط مردم و سرمایه‌گذاران بزرگ برای فرار از تورم و بحران‌های اقتصادی، بیت کوین با معرفی یک راهکار تازه و منحصر به فرد برای مقابله با تورم وارد میدان شده است. اکنون مردم سراسر جهان می‌توانند با دسترسی بسیار ساده‌تر به شبکه‌‌ی بیت کوین از مزایای بسیار آن که یکی از آن‌ها فرار از تورم ارزهای دولتی است، بهرمند شوند.

تفاوت بازدهی سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری بر روی بیت کوین و طلا

با وجود خرید و فروش بیت کوین در سطح پایین‌تر از سطوح بیشینه‌ی قیمتی در سال ۲۰۱۷، بیت کوین تاکنون بازدهی بسیار بالاتری را در مقایسه با طلا نصیب سرمایه‌گذاران کرده است. سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری بر روی طلا در بیست سال گذشته، هم‌اکنون تنها ۵۰۰ ارزش دارد، در حالی که سرمایه‌گذاری مشابه بر روی بیت کوین، هم‌اکنون ۱۶,۳۸۱,۴۹۳ دلار ارزش دارد.

در صورتی که بیست سال قبل، ۱۰۰ دلار بر روی طلا سرمایه‌گذاری می‌کردید، هم اکنون دارایی شما ۵۰۰ دلار ارزش داشت. در صورتی که ۹ سال گذشته ۱۰۰ دلار بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کردید هم‌اکنون دارایی شما ۱۶,۳۸۱,۴۹۳ دلار ارزش داشت.

باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری فرضی باید در قیمت‌های کمینه‌ی نه سال گذشته انجام شود، در این زمان تقریبا سابقه‌ی کشف قیمت برای بیت کوین وجود ندارد. بیت کوین در مدت زمان ۱۱ سال توانست از سطوح قیمتی کمتر از ۱ دلار به قیمت کنونی ۸۱۱۹ دلار برسد.

از طرف دیگر، طلا دارای تاریخچه‌ی هزار ساله است. با این وجود، در قرن بیست و یکم روش‌های سرمایه‌گذاری متفاوتی برای طلا وجود دارد. خرید صندوق‌های قابل مبادله در بورس طلا به معنای نگه‌داری طلا در مکان دیگری است. اگرچه طلا به عنوان یک روش قدیمی حفظ ارزش دارایی‌ها شناخته می‌شود، اما یک روش پرداخت جایگزین نیست.

بیت کوین یک روش ذخیره‌ی دارایی با ویژگی انتقال آسان

خرید و ذخیره‌سازی طلا به عنوان یک وسیله‌ی پرداخت جایگزین ارزهای فیات، دارای محدودیت است. از طرف دیگر ذخیره‌سازی بیت کوین آسان است و دسترسی فوری به این دارایی امکان پذیر است. اگرچه مالکانی که از اهمیت حفاظت از «کلید‌های خصوصی» آگاهی دارند، همچنان با ریسک سرقت و یا از دست رفتن کلید‌های خصوصی مواجه هستند. مسافرت با استفاده رمزارزها به معنای حمل و نگه‌داری از کلید‌های خصوصی است، در نتیجه جابجایی دارایی با استفاده از بیت کوین بسیار آسان است.

پرداخت با استفاده از بیت کوین کاملا بدون سانسور انجام می‌شود. کنترل کلید‌های خصوصی ابزار بدون محدودیتی را برای انجام پرداخت‌های فرامرزی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در طول یک دهه‌ی گذشته مقاومت شبکه‌ی بیت کوین در برابر نفوذ و هک ثابت شده است. در حقیقت شبکه‌ی بیت کوین در طول مدت زمان اشاره شده به‌طور پیوسته گسترش یافته است.

فعالیت شبکه‌ی بیت کوین بدون یک سیستم مدیریت متمرکز

تحلیلگران معتقدند که با وجود نوسان قیمت بیت کوین، این رمزارز در یک بازه‌ی زمانی بلند مدت به عنوان یک روش ذخیره‌ی دارایی فعالیت خواهد کرد. دن تاپیرو(Dan Tapiero)، بنیان‌گذار DTAP Capital در واکنش به گزارش G7 در حساب کاربری خود در توییتر اظهار داشت:

G7 با محاسبات اشتباه، پیام‌های نادرستی را منتشر می‌کند. شاید بیت کوین یکی از بزرگترین نو‌آوری‌های بشر به عنوان یک روش ذخیره‌ی ارزش دارایی‌ها محسوب شود. بررسی عملکرد بیت کوین در طول ده سال گذشته، بازدهی سالیانه ۳۰۰ درصدی این رمزارز را نشان می‌دهد که در مقایسه با دیگر ارزهای فیات و کالاها بسیار بیشتر است.
بیت کوین بدون یک سیستم مدیریت متمرکز که بر روی ساخت و آزمایش کد اصلی این رمزارز نظارت کند، همچنان به فعالیت ادامه می‌دهد. شبکه‌ی بیت کوین هم‌اکنون دارای بیش از ۹ هزار گره در نقاط مختلف جهان است. در نتیجه، تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین در نقاط مختلف جهان نگه‌داری می‌شوند.

شبکه‌ی بیت کوین با ۶۰۰ هزار بلاک تراکنش، ۴۶۵ میلیون تراکنش، ۱۸ میلیون بیت کوین استخراج شده و ۹۹٫۹۸ درصد آپ‌تایم، در طی مدت ده سال، برای ۳۶۵ روز سال و ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز فعالیت کرده است.
نگرانی اصلی منتقدان نسبت به کاهش قیمت بیت کوین به سطح صفر همواره در شرایط بازار نزولی شدت می‌گیرد، اما پس از سپری شدن این شرایط در بازار بیت کوین و با افزایش تقاضا روند رشد همواره ادامه یافته است.

منبع Bitcoinist
تفاوت بازدهی سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری بر روی بیت کوین و طلا

مطالب بیشتر

  1. تعیین ارزش شبکۀ بیت کوین
  2. بیت کوین یک میلیون دلار خواهد شد!
  3. بازار صعودی بیت کوین در بلندمدت

دیدگاهتان را بنویسید