شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

شهر مبتنی بر بلاکچین مالاکا

شهر مبتنی بر بلاکچین مالاکا
نوشته شده توسط مدیریت

شهر مبتنی بر بلاکچین مالاکا

ظاهراً دولت چین از راه‌اندازی و ساخت یک شهر مبتنی بر بلاکچین در خطوط حمل‌و‌نقل دریایی مالزی در تنگه استراتژیک مالاکا حمایت می‌کند.

شرکت عمرانی China Wuyi و شبکه‌ سرمایه‌گذاری SWT International طی یک همکاری مسئول راه‌اندازی طرح حمایتی عنوان‌شده از سوی دولت چین شده‌اند که منجربه توسعه شهر مالاکا به یک شهر بلاکچینی موسوم به شهر تنگه مالاکا می‌شود. بنیانگذاران قصد دارند ۱۲۰ میلیون دلار در مرحله آغازین این پروژه سرمایه‌گذاری کنند.

شهر مبتنی بر بلاکچین مالاکا

کل زیرساخت‌های شهر براساس فناوری بلاکچین ایجاد خواهد شد. پلتفرمی به‌نام DMI که به ارائه سکه مخصوص خود تحت عنوان DMI coin میپردازد، وظیفه مدیریت مالی شهر را برعهده دارد. DMI جهت پرداخت هزینه‌های خدمات دولتی در این شهر استفاده خواهد شد و ویژگی‌های یک صرافی را دارا است که توریست‌های این شهر قادر خواهند بود از طریق آن ارزهای فیات خود را به DMI coin تبدیل کنند.

مدیر پروژه، لیم کنگ‌کای، اظهار داشته‌است که شرکت آن‌ها از فناوری بلاکچین cutting-edge و یکپارچه‌سازی آن با صنعت، جهت تبدیل مالزی به یک مقصد گردشگری در کلاس جهانی استفاده خواهد کرد. او اضافه کرد ما تاییدیه دولت را برای اصلاح این سرزمین داریم و طرح‌های جذابی برای این منطقه ارائه کرده‌ایم.

چین از طریق سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و شهرسازی، حضور خود را در منطقه اقیانوس آرام گسترش می‌دهد. طی ۷ سال گذشته، چین به‌میزان ۶ میلیارد دلار وام با مزایای زیاد و کمک‌های دیگر به بندر مورسبی واقع در گینه‌نو که غنی از منابع مختلف می‌باشد، تزریق کرده‌است و مشتاق است که از گاز طبیعی، مواد معدنی و منابع چوب آن استفاده کند.

ماه ژوئن گذشته نیز، کره‌جنوبی از نقشه راه‌اندازی یک مرکز بلاکچین در شهر بوسان خبرداد که از طرح Crypto Valley واقع در سوئیس، الگوبرداری شده‌است. جونگ گئون، مدیر انجمن همگرایی‌مالی کره (ict) اعلام کرد آنها نیاز به مکانی مانند Crypto Valley سوییس، جهت تجمیع صنایع کریپتوگرافی دارند.

همچنین در ماه فوریه، شهر خودگردان لیبرستاد واقع در نروژ، رمزارز بومی خود را بر روی بلاکچین خودش که پلتفرمی برای مبادلات رسمی در این شهر هوشمند است، راه‌اندازی کرد. شهر خصوصی، آنارکو کاپیتالیست نیز در سال ۲۰۱۵ به‌عنوان بخشی از پروژه لیبرتانیا تاسیس شد که شامل مالیات و قوانین دولتی نبوده و بصورت خودگردان اداره می‌شود.

به گزارش موسسه اطلاعات بین‌المللی IDC، سرمایه‌گذاری روی تکنولوژی موسوم به شهر هوشمند تا سال ۲۰۲۱ به رقم ۱۳۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

منبع: cointelegraph

شهر مبتنی بر بلاکچین مالاکا

دیدگاهتان را بنویسید