شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

در صورت سقوط اقتصاد جهانی هم، طلا ارزش خود را حفظ خواهد کرد!

در صورت سقوط اقتصاد جهانی هم، طلا ارزش خود را حفظ خواهد کرد!
نوشته شده توسط مدیریت

در صورت سقوط اقتصاد جهانی هم، طلا ارزش خود را حفظ خواهد کرد!

مقاله‌ی منتشر شده در سایت بانک مرکزی هلند با نام «Goud van DNB» اعتراف می‌کند که:

«اگر شرایط بر اساس انتظار پیش نرود، ممکن است بازارها سقوط کنند. اما شمش‌های طلا در هر زمانی ارزش خود را حفظ می‌کنند.»

بانک DNB ادعا می‌کند که ۶۰۰ تن طلا را به شکل ۱۵ هزار شمش طلا در آمستردام، انگلیس و آمریکای شمالی نگه‌داری می‌کند. ذخایر دارایی‌های این بانک بیش از ۶ میلیارد یورو (تقریبا ۶٫۶۲ میلیارد دلار) عنوان شده است.

این مقاله با نسبت دادن عنوان «لنگر اعتماد» به طلا، جزئیات مختصری را در رابطه با اهمیت دارایی‌های امن در ایجاد ثروت و اقتصاد جهانی ارائه کرده است. در این مقاله ادعا شده است:

طلا یک لنگر اعتماد برای سیستم مالی محسوب می‌شود. در صورت سقوط کل سیستم، بازار طلا ضمانت لازم برای شروع مجدد سیستم مالی را ارائه می‌کند.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، بانک DNB در ۷ اکتبر اعلام کرد که بزودی بخش بزرگی از ذخایر طلای خود را به مرکز جدید پولی DNB در یک منطقه‌ی نظامی در شهر Zeist منتقل خواهد کرد.

بانک‌های سنتی از ذخایر پایدار استقبال می‌کنند

بانک DNB با سیاست اقتصادی کینزی و سیستم متورم مالی جهان آشنا است. سیستمی که بر اساس ادعای برخی صاحبنظران بیشتر به یک طرح کلاهبرداری بر پایه‌ی زور و اعتماد کورکورانه شباهت دارد. با این وجود، قدرت‌های اقتصادی متمرکز جهان منابع ارزشمند واقعی را می‌شناسند و به همین دلیل در حالی که شهروندان به خرج کردن پول و افزایش بدهی به منظور حمایت از اقتصادی ملی تشویق می‌شوند، آن‌ها به جمع‌آوری و ذخیره‌ی دارایی‌های امن همانند طلا می‌پردازند.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، بانک DNB قصد دارد در مقابله با حوزه‌ی رمزارزی، رویکرد سختگیرانه‌تری را اتخاذ کند. بانک DNB اعلام کرد، شرکت‌هایی که خدمات تبدیل رمزارزها به ارز فیات را ارائه می‌کنند و همچنین شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی خدمات کیف‌پول رمزارزی باید در این بانک ثبت شوند.

قانون‌گذاری تهاجمی و ایجاد محدودیت توسط بانک‌های مرکزی می‌تواند به افزایش ذخیره‌سازی دارایی‌های گرانبها منجر شود. دارایی‌هایی همانند بیت کوین و دیگر رمزارزها که یک ابزار‌ مالی محسوب می‌شوند و مردم به کمک آن‌ها می‌توانند ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها، آزادانه پول خرج کنند.

بر اساس گزارش کوینیت، به دلیل محدویت عرضه‌ در بیت کوین و انتقال آسان این دارایی به هر نقطه از جهان، بیت کوین از جنبه‌های مختلف نسبت به فلزات گرانبها برتری دارد.

منبع dnb.nl و coinit

در صورت سقوط اقتصاد جهانی هم، طلا ارزش خود را حفظ خواهد کرد!

مطالب بیشتر

  1. دلایل برتری بیت کوین بر طلا
  2. سرمایه‌گذاری در بورس و طلا یا بیت‌کوین

دیدگاهتان را بنویسید