شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

هاسکینسون: بیت‌کوین برند ارزدیجیتال است!

نوشته شده توسط مدیریت

هاسکینسون: بیت‌کوین برند ارزدیجیتال است!

چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اتریوم (ETH) و خالق کاردانو (ADA) معتقد است که اگر بیت کوین (BTC) شکست بخورد، کل صنعت کریپتو با شکست مواجه خواهد شد.

هاسکینسون اظهارات خود را در مصاحبه ای با پادکست Off the Chain در تاریخ ۱۰ اکتبر، به میزبانی دارایی های دیجیتال مورگان کریک، آنتونی پومپلیانو، انجام داد.

پس از چندین پروژه از قبیل تاسیس اتریوم، هاسکینسون که یک ریاضیدان، رمزنگار و کارآفرین بود، شرکت فن آوری همتا به همتا IOHK را در سال ۲۰۱۵ تأسیس کرد. به عنوان مدیرعامل IOHK هانکینسون ارز دیجیتال کاردانو را در سال ۲۰۱۷ ساخت و عرضه کرد که از یک الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) موسوم به Ouroboros استفاده می کند.

بیت کوین از نظر طراحی ناخوانا، ناشنوا و گنگ است
در طول مصاحبه، هاسکینسون درباره منشأ بیت کوین، پارامترهای تعیین شده برای پروژه های بعدی، به اصطلاح ماکسیمالیست های بیت کوین و اینکه چگونه آینده کل صنعت کریپتو به بقای بیت کوین گره خورده است، صحبت کرد.

او توضیح داد: یکی از بزرگترین مشکلات بیت کوین، این است که از لحاظ طراحی ناخوانا ، ناشنوا و گنگ است. وی در ادامه گفت برای اولین جاه طلبی های این ارز مناسب بود و دو ویژگی اصلی آزمایش بیت کوین این بود که آیا گواه اثبات کار به یک سیستم غیر متمرکز تبدیل می شود و آیا توکن به ارزش می رسد؟

برعکس، بیت کوین هرگز قصد نداشت سیستم مالی جهان را همانند سازی کند و همچنین کاملا با آن سیستم مطابقت داشته باشد، این در محدوده فعالیت های آن نبود.

هاسکینسون به دلیل در نظر گرفتن دیدگاه ساتوشی به عنوان “انجیل” و اینکه هیچ ایرادی ندارد، به انتقاد از ماکسیمالیست های بیت کوین پرداخت.

من حتی نمی توانم پرداخت ها را با بیت کوین بپردازم و این در اکثر سیستمهای تجاری ما مانند کارد و پنیر است.

او گفت که ماکسیمالیست ها باید بپذیرند که لزوماً بیت کوین همیشه متناسب با اهداف نیست و همچنین راه حل این نیست که برای حل محدودیت های خاص به خارج از زنجیره بروید:

شما واقعیت غیرمتمرکز خود، رویای غیر متمرکز خود را با متمرکز کردن آن حل نمی کنید. این از لحاظ فلسفی همخوانی ندارد.

بیت کوین، برند ارز دیجیتال است

اظهارات هاسکینسون در مورد اهمیت بیت کوین برای کل فضای ارز دیجیتال به بحث در مورد شایستگی سیستم های گواه اثبات کار و گواه اثبات سهام و اینکه کدام یک از این دو احتمال بیشتری برای زنده ماندن دارد، چرخید.

وی بیان کرد که سیستم های PoW فقط در صورتی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند که به روشی دست یابند تا کار یا همان محاسبه آنها مفید و کاربردی شود، یعنی آنکه از ظرفیت محاسبات اضافی خود کسب درآمد کنند تا بازاری برای محاسبات توزیع شده ایجاد شود.

وی اظهار داشت، در حال حاضر کسانی که لزوم حفظ یک پروتکل کاملاً بدون نیاز به اعتماد را تبلیغ می کنند، این واقعیت را نادیده می گیرند که سیستم های گواه اثبات کار همیشه در واقعیت متحد می شوند و این امر با این که چه کسی به مراکز داده یا اطلاعات و اسیک های تخصصی ماینینگ دسترسی دارد تعیین می شود.

علیرغم دیدگاه خود در مورد چگونگی توسعه فضای گواه اثبات کار برای غلبه بر این کاستی ها، وی نتیجه گرفت:

بیت کوین رک و پوست کنده، برند ارزهای دیجیتال است. ما نمی توانیم بگوییم، اوه، من موفق می شوم اما بیت کوین شکست می خورد. اگر بیت کوین شکست بخورد، احتمالاً کل صنعت کریپتو شرایط سختی خواهد داشت.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، هاسکینسون در آگوست از انتشار نسخه ۱/۶ کاردانو خبر داده بود.

منبع cointelegraph

هاسکینسون: بیت‌کوین برند ارزدیجیتال است!

مطالب بیشتر

  1. مؤسس کاردانو: بایننس از پس من برنیامد!
  2. حرکت اتریوم و کاردانو به سمت اثبات سهام

دیدگاهتان را بنویسید