شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

خطر سقوط بیت‌کوین به زیر هشت هزار دلار

خطر سقوط بیت‌کوین به زیر هشت هزار دلار
نوشته شده توسط مدیریت

خطر سقوط بیت‌کوین به زیر هشت هزار دلار

قیمت بیت کوین علی‌رغم اینکه موفق به عبور از یکی از مقاومت‌های اساسی خود شد، اما همچنان با خطر سقوط به سطوح زیر 8,000 دلار مواجه است.

بیت کوین به عنوان ارزشمندترین ارز دیجیتال بازار، در حال حاضر پس از گذشت حدود یک ماه بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه خود (MA-20) معامله می‌شود.

این مقاومت متحرک که در روزهای گذشته قیمت چندین بار با آن تماس داشت، بالاخره تا به اینجای روز جاری توانسته از کاهش قیمت جلوگیری کند و نقش حمایت را به خود بگیرد. در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین حدود 8,270 دلار خرید و فروش می‌شود.

طبق گفته تحلیلگر معروف توییتری، جاش ریجر، حرکت بیت کوین بالای شاخص MA-20 روزانه خبر خوبی است.

خطر سقوط بیت‌کوین به زیر هشت هزار دلار

تحلیل جاش ریجر از قیمت بیت کوین

پس از گذشت سه هفته از حرکات افقی قیمت و فشرده شدن محدوده نوارهای بولینگر، قیمت بیت کوین می‌تواند به زودی شاهد نوسان‌های بیشتری باشد. خبر خوب این است که پس از گذشت یک ماه، قیمت هم‌اکنون بالای میانگین متحرک 20 روزه در نوسان است.

ریجر همچنین با اشاره به فشرده شدن شاخص نوارهای بولینگر (بولینگر باندز) انتظار دارد که نوسان قیمت بیت کوین در آینده نزدیک افزایش یابد. با نگاهی به تاریخچه قیمت این ارز دیجیتال می‌توان دریافت که دوران کم‌نوسان آن در نهایت منجر به یک حرکت بزرگتر در جهت صعودی یا نزولی می‌شود.

در حالی که برخی معامله‌گران با توجه به اینکه قیمت بالای MA-20 در حال نوسان است انتظار یک حرکت صعودی قدرتمند را می‌کشند، اما نمودار تکنیکال بیت کوین همچنان وضعیت نزولی دارد. علاوه‌ بر این، قیمت‌ بیت کوین همچنان زیر MA-200 قرار دارد که در طول دو و نیم هفته اخیر به عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل کرده است.

نمودارهای روزانه و 4 ساعته

خطر سقوط بیت‌کوین به زیر هشت هزار دلار

بیت کوین روز جمعه با ثبت کندل نزولی، پایان روند بهبود قیمتی که از زیر 8,000 دلار آغاز شده بود را خبر داد. این کندل تا زمانی که قیمت بیت کوین زیر 8,820 دلار باشد، معتبر خواهد بود.

همانطور که اشاره شد، قیمت بیت کوین در حال حاضر زیر MA-200 روزه قرار دارد و تلاش پادشاه ارزهای دیجیتال برای بستن کندل بر روی این شاخص از 27 سپتامبر تاکنون چندین بار با عدم موفقیت مواجه شده است؛ برای همین نیز شاخص MA-200 در حال حاضر سطح کلیدی برای معامله‌گران به حساب می‌آید.

در نمودار 4 ساعته بیت کوین نیز الگوی کف دوگانه‌ی شکست‌خورده‌ای به همراه کانال قیمتی که از سمت پایین شکسته شده، دیده می‌شود.

نمودار هفتگی

خطر سقوط بیت‌کوین به زیر هشت هزار دلار

کندل هفتگی اخیر بیت کوین در انتهای روز گذشته به صورت صعودی بسته شد. با این حال قیمت بیت کوین موفق به عبور از MA-5 هفتگی نشد و این موضوع موجب تقویت دیدگاه نزولی شد.

میانگین‌های متحرک با دوره 5 و 10 هر دو شیب نزولی به خود گرفته‌اند و این در حالی است که RSI زیر عدد 50 قرار دارد.

با تمام این اوصاف، احتمال سقوط دوباره بیت کوین در کوتاه‌مدت به زیر 8,000 دلار و ریزش آن تا MA-100 هفتگی که در قیمت 7,760 دلار است، وجود دارد.

اعتبار این دیدگاه نزولی در صورتی که بیت کوین بتواند خود را بر روی MA-200 هفتگی که در قیمت 8,718 قرار دارد تثبیت کند، کاهش خواهد یافت.

منبع coindesk

خطر سقوط بیت‌کوین به زیر هشت هزار دلار

مطالب بیشتر

  1. بیتمکس: بیت کوین به تدریج بهبود خواهد یافت
  2. مثلث برمودای بیتکوین

دیدگاهتان را بنویسید