شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

آشنایی با اتحادیۀ اتریوم EEA و دلیل علاقۀ کسب و کارها به آن

آشنایی با اتحادیۀ اتریوم EEA و دلیل علاقۀ کسب و کارها به آن
نوشته شده توسط مدیریت

آشنایی با اتحادیۀ اتریوم EEA و دلیل علاقۀ کسب و کارها به آن

اتحادیه Enterprise Ethereum Alliance شبکه عظیمی از کسب و کار ها، سازمان ها و حتی حکومت های ملی است که همگی از اتریوم هم به عنوان واحد مبادله و هم به عنوان یک فناوری پشتیبانی می کنند. این اتحادیه که به اختصار به آن EEA گفته می شود در حال حاضر بیش از ۱۵۰ عضو دارد، در نتیجه این اتحادیه بزرگترین اتحادیه بلاک چینی متن باز در جهان می باشد.

اعضای کلیدی EEA چه کسانی هستند؟

تعدادی از مشهورترین و قدرتمندترین اعضای EEA شامل مایکروسافت، ING، Intel، Scotiabank و حتی حکومت فدرال هندوستان می باشد. EEA اخیرا مسترکارت و سیسکو را نیز به اعضای خود اضافه کرده است. اضافه نمودن مسترکارت ممکن است برای بعضی تعجب برانگیز باشد زیرا بسیاری اتریوم را به عنوان رقیب آشکار کارت های اعتباری می بینند. این برای هر فردی که از ارز های دیجیتال حمایت می کند و مایل است که با استفاده از این ارز ها به شیوه ای آسان تر پول پرداخت نماید، چشم اندازی بسیار هیجان برانگیز می باشد.

یکی دیگر از اعضای تعجب برانگیز این اتحادیه JP Morgan Chase & Co می باشد. دلیل تعجب برانگیز بودن این امر این است که جیمی دایمون (Jamie Dimon) مدیر عامل JP Morgan بیت کوین را کلاهبرداری نامید و به طور عمومی عدم باور خود را به این ارز دیجیتال پیشگام اعلام کرده است. وی حتی صراحتا گفت که اگر هر یک از کارمندان شرکت را مشغول ترید بیت کوین ببیند، اخراج خواهد نمود. اتریوم رقیب برجسته بیت کوین می باشد و دومین ارز دیجیتال بزرگ از لحاظ حجم بازار است. بنابراین ممکن است برای بعضی مردم جای تعجب باشد که JP Morgan از اتریوم حمایت می کند در حالی که جیمی دایمون ابراز داشته که به بیت کوین اعتقادی ندارد. با اینکه وی از بیت کوین حمایت نمی کند اما بیان کرده که فناوری بلاک چین مفید می باشد. این امر می تواند دلیل این باشد که چرا JP Morgan بخشی از این اتحادیه است.

اتحادیه سرمایه گذاری اتریوم دقیقا چه کار می کند؟

اساسا هدف این اتحادیه این است که همکاری را برای دانشگاهیان، شرکت های Fortune 500 (فهرستی از ۵۰۰ شرکت بین‌المللی از صنایع مختلف)، استارتاپ ها، توسعه دهنده ها، سازمان ها و هر فرد علاقه مند دیگر در ایجاد نرم افزار جدید و اپلیکیشن های تجاری برای بلاک چین اتریوم آسان تر کند. اساسا EEA افراد و شرکت ها را در کنار هم قرار می دهد تا به اتریوم کمک کنند که به پتانسیل کامل خود هم به عنوان واحد مبادله و هم به عنوان وسیله ای برای عملکرد های تجاری فنی دست یابد.

چگونه این اتحادیه می تواند به رشد اتریوم کمک کند؟

EEA اساسا با سرعت بخشیدن به همکاری و فرآیند های ارتباطی مورد نیاز برای غلبه بر موانع در راستای توسعه اتریوم و بلاک چین آن می تواند به رشد اتریوم کمک کند. از آنجایی که شبکه ای متشکل از شرکت های برجسته و گروه های مهم وجود دارد که از اتریوم حمایت می کنند، کار کردن با همدیگر و حل کردن این مشکلات برای این افراد و شرکت ها بسیار آسان تر می باشد. در وبسایت این اتحادیه، اعضا این فرصت را دارند که به گروه های کاری بپیوندند. این گروه های کاری به طور خاصی برای کمک به ایجاد راه حل های مبتنی بر اتریوم برای چالش های تجاری در صنایع خاص طراحی شده اند. گروه هایی برای صنایع مختلف در وبسایت این اتحادیه ارائه شده اند. به عنوان مثال، یک گروه کاری پروتکل ارتباطاتی وجود دارد و همچنین یک گروه کاری در زمینه مراقبت های سلامتی، یک گروه کاری در حوزه بیمه و بسیاری از گروه های دیگر موجود هستند.

این گروه های کاری برای هر شخص یا شرکتی که می خواهد کاربرد اتریوم و شبکه آن را برای صنعت مورد نظر خود کاربردی کند ایده آل می باشند. شرکت های مختلف زیادی پتانسیل اتریوم و برنامه های غیر متمرکز را که بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد می شوند، مشاهده می نمایند و بنابراین بسیاری از این شرکت ها علاقه مند هستند که انرژی خود را به این گروه های کاری اختصاص دهند.

مزایای این اتحادیه

یک مزیت مهم دیگر این اتحادیه رویداد ها می باشد. EEA هر سال چندین رویداد را ارائه می دهد که این رویداد ها می توانند موقعیتی عالی برای ارتباطات، به اشتراک گذاری تحقیق و بحث در مورد ایده ها باشند. هر کسب و کاری که علاقه مند به پیشبرد برنامه های اتریومی خود باشد می تواند از این رویداد ها استفاده کند. EEA رویداد هایی را در لندن، نیویورک، دنور، هانگژو و مکان هایی در سراسر جهان برگزار کرده است. از آنجا که این رویداد ها در نقاط مختلف جهان برگزار می شوند، پتانسیل آن را دارد تا مشاغل بسیاری از مناطق مختلف را در خود جای دهند.

بسیاری از این رویداد ها متمرکز بر موضوعاتی مانند نحوه مطابقت با قوانین شناخت مشتری و مقابله با پول شویی، ایجاد برنامه های غیر متمرکز برای بلاک چین اتریوم و درک وضعیت حال حاضر توسعه های اتریومی مانند شبکه رایدن (Raiden) می باشند. اگرچه این رویداد ها متمرکز بر موضوعات تجاری هستند اما برخی از آنها طوری طراحی شده اند که با نشاط تر و جالب تر می باشند. در مارس ۲۰۱۷، یک پذیرایی از جانب EEA در Grand Fiesta Americana Coral Beach در شهر Cancun مکزیک برگزار شد. پس علاوه بر جمع کردن مردم برای بحث در مورد تجارت، این اتحادیه همچنین به علاقه مندان اتریوم کمک می کند که دور هم جمع شوند، با هم معاشرت داشته و اوقات خوبی را به سر برند و در نتیجه ارتباطات قوی تری داخل این جامعه شکل گیرد. این موارد می تواند برای موفقیت آینده اتریوم و پروژه های مرتبط با آن بسیار مفید باشد.

اعضای EEA می توانند همچنین بیوگرافی های مفصلی را در وبسایت این اتحادیه قرار دهند که در آنجا می توانند به بحث در مورد شرکت های خود و نحوه برنامه ریزی آنها برای استفاده از اتریوم بپردازند. علاوه بر این، اعضا می توانند بیوگرافی اعضای دیگر را ببینند تا بتوانند ارتباطاتی را که می توانند مفید و بسیار مرتبط باشد، پیدا کنند.

چگونه تبدیل به یکی از اعضای EEA شویم؟

هر فرد واجد شرایطی می تواند عضو این اتحادیه باشد. افراد، گروه ها و شرکت ها می توانند در این اتحادیه شرکت داشته باشند. معیار های عضویت در این اتحادیه موارد زیر می باشد:

متقاضی باید فرد یا سازمانی باشد که به ترویج و تسهیل اپلیکیشن های سازمانی اتریوم محور می پردازد.
متقاضی باید با قوانین EEA، سیاست حقوق دارایی های عقلانی، سیاست محرمانگی و عدم افشای اطلاعات و رهنمود ها و سیاست ضد انحصار موافق باشد. فرم استعلام عضویت را کامل کنید تا همه سیاست های EEA را مشاهده نمایید.
متقاضی باید قوانین و مقررات محلی را رعایت کند.
همه افراد و سازمان هایی که به عنوان عضو قبول شده اند باید هزینه عضویت سالانه بپردازند تا بخشی از EEA باقی بمانند. برای افراد، گروه ها و شرکت هایی که کمتر از ۵۰ نفر هستند، این هزینه ۳۰۰۰ دلار در سال می باشد. برای شرکت هایی که بین ۵۱ تا ۵۰۰ کارمند دارند، این هزینه ۱۰۰۰۰ دلار در سال می باشد. برای شرکت های دارای ۵۰۱ تا ۵۰۰۰ کارمند، این هزینه ۱۵۰۰۰ دلار می باشد و در نهایت شرکت های با بیش از ۵۰۰۰ کارمند باید هزینه ۲۵۰۰۰ دلار را بپردازند.

این هزینه ممکن است برای برخی گران باشد اما با توجه به پتانسیل عظیمی که پروژه های مبتنی بر اتریوم دارند، این پروژه ها می توانند سریعا ترقی کنند و سودآور باشند و در نتیجه افراد و کسب و کار های زیادی خوشحالند که این هزینه را بپردازند و عضو اتحادیه باشند. تقریبا دو هفته طول می کشد که EEA به بررسی تقاضا بپردازد و به متقاضیان جواب دهد.

چرا افراد و کسب و کار های زیادی به EEA علاقه مند هستند؟

دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. اول اینکه اتریوم یکی از ارز های دیجیتال برجسته و بهترین واحد های مبادله در اکوسیستم کریپتو می باشد. اتریوم از زمان پیدایش خود بسیار قابل اعتماد بوده و در چند سال اخیر مقدار زیادی بر ارزش آن افزوده شده است. بسیاری از کسب و کار ها درصدد پذیرش پرداخت های اتریومی هستند و سعی دارند که تراکنش های تجاری بیشتری را با اتریوم انجام دهند.

اتریوم همچنین دارای فناوری قرارداد هوشمند عالی می باشد که انجام معاملات تجاری دیجیتال بین طرفین را به شیوه ای ساده و قابل اعتماد فراهم می کند. قرارداد های هوشمند نیاز به واسطه هایی مانند بانک و وکلا را از میان برمی دارند و می توانند به طور معناداری فعالیت های تجاری را تسریع بخشند. بسیاری از افراد و کسب و کار ها مایل به یادگیری نحوه استفاده بهتر از قرارداد های هوشمند هستند تا بازده کار خود را بهبود بخشند. این انگیزه مهم دیگری برای پیوستن بسیاری از افراد دیگر به این اتحادیه می باشد.

سرانجام، برنامه های غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم همچنین دارای پتانسیل عظیمی می باشند. اتریوم در هنگام ایجاد برنامه های غیر متمرکز سریعا از بستر بلاک چین بهره برداری می کند. صد ها برنامه غیر متمرکز از قبل ایجاد شده اند و بسیاری از آنها بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شوند. این بدان معناست که بسیاری از توسعه دهندگان برنامه های غیر متمرکز و کسب و کار هایی که می خواهند برنامه غیر متمرکز خود را ایجاد نمایند، متمایل به EEA می باشند.

با توجه به این مزیت های مختلف و زیاد که مورد بحث قرار گرفت، جای تعجب نیست که این اتحادیه به جذب شرکت های برجسته ای مانند مایکروسافت و Intel ادامه دهد. حتی منتقدان ارز دیجیتال مانند JP Morgan نیز نمی توانند در برابر وسوسه پیوستن به این اتحادیه مقاومت کنند. به نظر می رسد که موقعیت های بسیاری در این فضا موجود باشد و به همین خاطر شرکت ها در کمترین حالت نمی خواهند از قافله عقب بمانند.

نتیجه‌گیری

EEA سازمانی است که به نظر می رسد هر سال قدرتمندتر و تاثیر گذارتر می شود. این خبر خوبی است برای هر فردی که در اتریوم سرمایه گذاری کرده و یا قصد دارد از اتریوم برای یک هدف تجاری در آینده استفاده کند. EEA از قبل بسیاری از شرکت های Fortune 500 را به عضویت خود درآورده است و به نظر می رسد که احتمالا شرکت های بسیاری نیز به این اتحادیه بپیوندند.

EEA یکی از دلایل اساسی محبوبیت اتریوم می باشد که سبب شده اتریوم تبدیل به بلاک چین استاندارد طلایی برای قرارداد های هوشمند و برنامه های غیر متمرکز باشد. حال بسیاری از کسب و کار ها تشخیص داده اند که پتانسیل عظیمی در قرارداد های هوشمند و برنامه های غیر متمرکز می باشد و به همین خاطر علاقه ای شدید به اتریوم پیدا کرده اند.

در چند سال آینده، EEA احتمالا به اتریوم کمک خواهد کرد تا یکی از ارز های دیجیتال برجسته برای پرداخت ها باقی بماند. با احتمال زیاد، تجار بیشتری شروع به پذیرش اتریوم برای پرداخت ها می کنند و از آن برای تسهیل قرارداد های هوشمند استفاده می کنند. فناوری قرارداد هوشمند بسیار تحول آفرین می باشد و یک انقلاب راستین در سطح بازار است. اقتصاد به تازگی دارد اتریوم و قرارداد های هوشمند را درک می کند و احتمالا در آینده از آنها استفاده های بیشتری خواهند کرد.

شرکت هایی مانند مایکروسافت، Intel و JP Morgan از لحاظ پیشرفت مالی و فنی بسیار مدرن و باب روز می باشند و به همین خاطر است که در صنایع خودشان پیشگام می باشند. دلیل اینکه این شرکت ها سالانه ۲۵۰۰۰ دلار می دهند تا در EEA باقی بمانند باید شما را متوجه کند که این اتحادیه احتمالا در چند سال آینده بسیار اهمیت خواهد داشت.

همچنان که تعداد اعضای این اتحادیه بیشتر می شود، این اتحادیه راه حل های جدیدی برای غلبه بر موانع موجود ایجاد می کند. احتمال زیادی دارد که قیمت اتریوم به بالا رفتن ادامه دهد زیرا که اهمیت فنی آن بالاست. حتی این احتمال هم وجود دارد که قیمت اتریوم هم از لحاظ ارزش بازار و هم از لحاظ قیمت واحد از بیت کوین پیشی بگیرد. البته راه زیادی تا این اتفاق وجود دارد اما رشد EEA و قدرت آن احتمالا به اتریوم کمک خواهد کرد.

منبع worldcryptoindex

آشنایی با اتحادیۀ اتریوم EEA و دلیل علاقۀ کسب و کارها به آن

مطالب بیشتر

  1. حملات علیه شبکه اتریوم گران تمام خواهد شد
  2. اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت

دیدگاهتان را بنویسید