شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

جدایی بی‌سروصدای سیمون موریس از لیبرا و مدیریت برتراند پرز

جدایی بی‌سروصدای سیمون موریس از لیبرا و مدیریت برتراند پرز
نوشته شده توسط مدیریت

جدایی بی‌سروصدای سیمون موریس از لیبرا و مدیریت برتراند پرز

سیمون موریس سمت مدیریت محصول را در انجمن لیبرا به عهده داشت. او از سمت خود کناره‌گیری کرد. لازم به ذکر است که انجمن لیبرا یک نهاد قانون‌گذاری است و بر پروژه رمزنگاری کمپانی فیسبوک نظارت می‌کند.

طبق اطلاعات موجود در حساب لینکدین موریس، او تنها پنج ماه پس از پیوستن به پروژه، در ماه اوت بدون سر و صدا از آن جدا شد.

این تنها یکی از چندین خبر بدی است که در مورد این پروژه جنجالی منتشر شده است.

موریس یکی از معدود اعضای شناخته شد انجمن لیبرا بود. انجمن لیبرا غیرانتفاعی است و در ژنو قرار دارد. هدف از تاسیس انجمن مذکور نظارت و قانون‌گذاری استیبل‌کوین فیسبوک است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی راه‌اندازی شود.

یک منبع ناشناس در گفتگو با سی‌ان‌بی‌سی در مورد کناره‌گیری سرپرست محصول انجمن لیبرای فیسبوک عنوان کرد:

او به شکل موقتی به سمت مدیریت محصول منسوب شده بود و تا زمانی که یک مدیر عامل دائمی پیدا نشود، کسی جایگزین او نخواهد شد.

وی اشاره کرد که در حال حاضر، برتراند پرز که مدیریت ارشد عملیات انجمن لیبرا را به عهده دارد، وظیفه مدیر عاملی موقت این انجمن را نیز انجام می‌دهد.

لیبرا از نظر فنی انجمنی است که توسط ۲۸ عضو موسس پشتیبانی می‌شود و تا پایان سال جاری، فیسبوک نقش رهبری آن را به عهده خواهد داشت. هر یک از این ۲۸ شرکت‌، به عنوان تعهد، ده میلیون دلار به این پروژه کمک کرده‌اند تا اجازه عضویت در آن را داشته‌ باشند.

در وایت‌پیپر لیبرا آمده که هدف انجمن لیبرا، «ایجاد هماهنگی و فراهم کردن یک چارچوب نظارتی برای شبکه بوده است. رهبری فرآیند جمع‌آوری کمک‌های اجتماعی برای کمک به تقویت شمول مالی نیز یکی دیگر از اهداف انجمن به شمار می‌رود.»

چندی پیش غول پرداخت پی‌پال به عنوان اولین شرکت از انجمن لیبرا کناره‌گیری کرد. با افزایش فشارها از جانب رگولاتورها، ویزا و مسترکارت نیز جدا شده‌اند.

قرار است که اعضای انجمن لیبرا در تاریخ ۱۴ اکتبر در ژنو دور هم جمع شوند تا در مورد جزئیات کلیدی پروژه و تعیین هیئت مدیره به گفتگو بپردازند.

مارک زاکربرگ، روز ۲۳ اکتبر در یک جلسه دادرسی با عنوان «بررسی فیسبوک و تاثیر آن بر خدمات مالی» شرکت خواهد کرد و در حضور نمایندگان کنگره ایالات متحده آمریکا به سوالات مطرح شده در مورد پروژه لیبرا پاسخ خواهد داد.

منبع atmmarketplace

جدایی بی‌سروصدای سیمون موریس از لیبرا و مدیریت برتراند پرز

مطالب بیشتر

  1. علت ترس بانک‌های امریکا از لیبرا
  2. مخالفت سرسختانۀ وزیر اقتصاد آلمان با لیبرا

دیدگاهتان را بنویسید