شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

آیا با وجود حرکات رو به جلو، قیمت ریپل بهبود پیدا خواهد کرد؟

آیا با وجود حرکات رو به جلو، قیمت ریپل بهبود پیدا خواهد کرد؟
نوشته شده توسط مدیریت

آیا با وجود حرکات رو به جلو، قیمت ریپل بهبود پیدا خواهد کرد؟

علی الرغم حرکتی صعودی که در تمام بازار از میانه دسامبر ۲۰۱۸ دیده می شود، ریپل (XRP) به ایجاد کف های پایین تر ادامه داده و هیچ نشانه ای از بهبود سریع را به نمایش نگذاشته است. در حقیقت، در حالی که بیت کوین ۲۳۰ درصد بالاتر از کف خود در دسامبر ۲۰۱۸ است، ریپل ۵ درصد پایین تر از کف خود در آن ماه می باشد.

برخی از برجسته ترین تحلیلگران شرکت ریپل را که شرکت پشت XRP می باشد برای این واقعه سرزنش می کنند؛ در حالی که دیگران معتقدند که سردرگمی قانونی حول و حوش این پروژه موجب چنین چیزی شده است. اگرچه صف مشارکین ریپل در حال گسترش می باشد، کوین XRP به حرکات غیر قابل کنترل خود ادامه می دهد.

ریپل فروش XRP خود را افزایش می دهد

ریپل یک شرکت فناوری محور آمریکایی است که فراهم کننده سرویس پرداخت می باشد و بر طبق اظهارات Coin Metrics تقریبا مالک ۷۵ درصد از ۱۰۰ میلیارد توکن XRP موجود می باشد. ریپل در آخرین گزارش سه ماهه خود افزایش برجسته فروش XRP را آشکار ساخته است. به طور کلی این شرکت ۲۵۱.۵۱ میلیون دلار XRP را در خلال سه ماه دوم ۲۰۱۹ فروخته است. این نمایان گر یک افزایش ۴۸ درصدی به نسبت سه ماه قبلی می باشد که در آن تعداد کوین های XRP فروخته شده ارزش ۱۶۹.۴۲ میلیون دلار داشتند.

ریپل

اگرچه این سازمان قصد دارد که رویکرد محافظه کارانه تری به نسبت فروش XRP در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ اتخاذ کند اما هنوز هم میلیارد ها و میلیارد ها توکن برای فروش موجود است. Jed McCaleb یکی از بنیان گذاران که دیگر در ریپل نیست بر طبق اظهارات Coin Metrics روزانه به تنهایی نیم میلیون XRP می فروشد. در ضمن، مدیر فناوری ریپل David Schwartz مقدار ۲.۸ میلیون XRP را به ارزش تقریبا ۸۱۰۰۰۰ دلار از شروع ۲۰۱۹ فروخته است. Eric Turner مدیر تحقیق در Messari ابراز داشت:

ریپل به فروش خود ادامه می دهد زیرا این کار یک منبع اصلی درآمد برای آنهاست. من انتظار ندارم که آنها فروش را به این زودی ها متوقف کنند. اگر فردی به شما یک ماشین چاپ بدهد که هر سه ماه یکبار میلیون ها دلار را بیرون دهد، آیا استفاده از آن را متوقف خواهید کرد؟

افزایش نمایی یکنواخت در فروش که از ۲۰۱۸ تا کنون دیده شده است بنا بر اظهارات Kyle Samani یکی از بنیان گذاران Multicoin Capital، می تواند تاثیر مستقیمی بر فشار فروش پشت این ارز دیجیتال داشته باشد. XRP در واقع تنها ارز دیجیتال در میان ۵ ارز دیجیتال اول می باشد که اخیرا کف پایین تری (۰.۲۳ دلار) را زده است. این سطح قیمت برای ریپل تنها قبل از بازار صعودی ۲۰۱۷ دیده شده است.

سردرگمی قانونی
سرمایه گذاران همیشه در مورد شکایت جدیدی که علیه ریپل در ۵ آگوست ۲۰۱۹ پرونده شده است، نگران می باشند. این پرونده ادعا می کند که توکن های این سازمان اوراق بهاداری ثبت نشده در چارچوب کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده می باشد و این جدید ترین آپدیت از دعوی پرونده شده در یک سال قبل می باشد.

علاوه بر این، در شکایت جدیدی ادعا شده که ریپل از تعدادی از قوانین ایالت کالیفرنیا تخطی کرده است و گزارش داده شده که مبهم کردن تفاوت ها بین راه حل های تشکیلاتی ریپل و XRP به منظور افزایش تقاضا می باشد و به صرافی ها پول داده شده تا XRP را لیست کنند و عرضه XRP را برای افزایش تقاضا محدود نگه دارند.

شاکیان تقاضا کرده اند که XRP باید به عنوان اوراق بهادار شناخته شود و برای هزینه های متحمل شده جبران خسارت شود. ریپل نامه سرگشاده ای را به کنگره فرستاده و تقاضا کرده که از کلی نگری و عدم توجه به جزئیات اجتناب شود:

ما متعهد به قوانین بین المللی و قوانین ایالات متحده هستیم. ما برای بهتر کردن اوضاع مسئول هستیم. ما از نقش حیاتی بانک های مرکزی در صدور پول و تنظیم سیاست های پولی در همراهی با پویایی های پیچیده اقتصاد های سراسر جهان آگاه هستیم.

ریپل اصرار کرده که حکومت ایالات متحده شرکت هایی را که واقعا سعی در وارد کردن نوآوری به سیستم مالی دارند از شرکت های نقض کننده استاندارد ها متمایز کند. این سازمان همچنین خواستار شفافیت قانونی و طبقه بندی ارز های دیجیتال به شیوه ای است که تفاوت های بنیادین آنها مشخص شود.

این فراهم آورنده سرویس پرداخت تا ۱۹ سپتامبر وقت دارد که به این پرونده جدید پاسخ دهد و ضمنا کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نیز تلاش های خود را برای مبارزه با کلاه برداری در صنعت ارز دیجیتال افزایش داده است.

این آژانس قانون گذاری اقداماتی قانونی را علیه Veritaseum در هفته گذشته و بعد از تنظیم شکایت علیه مدیر عامل آن برای فروش توکن ثبت نشده به عمل آورد. توکن VERI در عرض چند دقیقه بعد از انتشار این خبر تقریبا ۶۰ درصد افت کرد. این را می توان به عنوان مثالی از آسیب چنین اخباری دانست که می تواند برای XRP هم مطرح شود و بر قیمت آن تاثیر گذار باشد.

حرکت به جلو
حتی اگر این سردرگمی قانونی ادامه پیدا کند از آنجا که کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هنوز باید نگرانی های پیرامون XRP را مخاطب قرار دهد، شرکت ریپل به توسعه خود ادامه می دهد.

این استارتاپ دفترکل توزیع شده اخیرا اعلام کرده که Xendpay (یک شرکت حواله مستقر در بریتانیا) را به مجموعه مشتریانش برای پلتفرم تصفیه جهانی خود (RippleNet) اضافه کرده است. این مشارکت Xendpay را مجاز می کند که بازار های جدیدی مانند فیلیپین، ویتنام و اندونزی را هدف قرار دهد و ارز هایی را که در گذشته غیر قابل دسترس بوده اند پشتیبانی کند:

Bhavin Vaghela مسئول بخش نوآوری محصول Xendpay توضیح داد که ما قبلا مجبور به ایجاد یک وضعیت تجاری کلی برای هر شریکی بودیم. RippleNet این پیچیدگی و تنش را کاهش داده است. یک عامل اعتمادی در این میان موجود است که به ما اجازه می دهد سریعتر به بازار دسترسی داشته باشیم. ما قبلا قادر به ارائه ارز هایی مانند Ringgit مالزی و Taka بنگلادش نبودیم. حال ارتباط با شرکای محلی آسان تر است و ما می توانیم برای مشتریان خود ارز های محلی بیشتری فراهم کنیم و بنابراین شاهد رشد جدیدی در آن مسیر ها باشیم

علاوه بر این، ریپل در ژوئن تبدیل به شریک اصلی MoneyGram برای پرداخت بین مرزی و تصفیه مبادله خارجی شد. این قرارداد دو ساله MoneyGram را قادر خواهد ساخت که به ارسال یک ارز خاص بپردازد و فورا ارز مقصد را با کمک xRapid دریافت کند. Alex Holmes رئیس و مدیر عامل MoneyGram اظهار داشت که:

همچنان که صنعت پرداختی ها تکامل می یابد و بالغ می شود، لازم است که ما هم به بهبود پلتفرم خود ادامه دهیم و موثرترین راه حل را برای انتقال وجوه از نقطه A به نقطه B فراهم آوریم. ما از طریق محصول xRapid شرکت ریپل قادر خواهیم بود که فورا وجوه را از دلار آمریکا به ارز مقصد تصفیه کنیم و این کار را همیشه و در همه روز های هفته می توانیم انجام دهیم. این پتانسیل متحول کردن عملکرد های ما و ساده و موثر کردن مدیریت نقدینگی جهانی ما را به شیوه ای برجسته دارا می باشد.

تحلیل قیمت XRP
علی الرغم اینکه ریپل پیشرفت زیادی کرده و توانسته است پذیرش محصول خود را در سراسر جهان گسترش دهد اما قیمت آن همچنان چنگی به دل نمی زند.

از منظر بنیادین، مقدار توکن هایی که به بازار اضافه می شود، عرضه در حال گردش را افزایش خواهد داد و این در حالی است که به نظر می رسد که تقاضا برای XRP در حال کم شدن است. در واقع، حجم روزانه ۱ میلیارد دلاری XRP کمتر از ۱/۱۶ بیت کوین و ۱/۶ اتریوم می باشد. همچنان که نقدینگی در حال کاهش است، تاثیر افزایش یکنواخت عرضه توکن ها بر قیمت ریپل بیشتر و بیشتر می شود.

علاوه بر این، سردرگمی قانونی پیرامون ریپل به نظر می رسد که سرمایه گذاران را دور کند. از آنجا که یک شکایت جدید پرونده شده تا XRP به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شود، باید دید که ایا کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به نفع ریپل رای خواهد داد یا علیه آن. این مسائل قانونی برای ریپل چیز جدیدی نیست و در ماه می سال ۲۰۱۵ نیز سازمان FinCEN ریپل را برای شکست در مطابقت با قوانین ضد پول شویی ۷۰۰۰۰۰ دلار جریمه کرد. بنا بر اظهارات FinCEN:

لابراتور های ریپل تعمدا چندین نیازمندی قانون BSA را با اقدام به عنوان یک کسب و کار سرویس های مالی و فروش ارز مجازی خود با نام XRP بدون ثبت آن در FinCEN نقض کرده اند و در پیاده سازی و حفظ برنامه ضد پول شویی در حد مناسب شکست خورده است که این برنامه برای محافظت از محصولات در برابر استفاده افراد پول شویی کننده و افراد تامین کننده وجوه مورد نیاز تروریستان طراحی شده است.

از لحاظ تکنیکال آینده XRP درخشان به نظر نمی رسد. اگر فشار فروش ادامه پیدا کند، سطح حمایت ۲۴ سنتی که XRP مدتی در آنجا معلق بوده، شکسته خواهد شد. در نتیجه این ارز دیجیتال می تواند در معرض افت دیگری قرار بگیرد و ارزش بازار آن به حدود ۰.۰۲۱ دلار برسد، آنچنان که Peter Brandt کهنه کار گفته است. او دارای سابقه ۴۰ سال ترید می باشد. چنین اصلاحی به معنی افت ۹۰ درصدی از قیمت حال حاضر می باشد.

Tweets by PeterLBrandt

تنها زمان به ما خواهد گفت که آیا قیمت XRP بهبود پیدا خواهد کرد یا نه. البته مشارکت های ریپل، پذیرش آینده و دعوی های حقوقی معلق آن یقینا نقش برجسته ای در این میان بازی خواهد کرد.

منبع cryptoslate

آیا با وجود حرکات رو به جلو، قیمت ریپل بهبود پیدا خواهد کرد؟

  1. دامنۀ نفوذ ریپل به ایسلند رسید!
  2. پشتیبانی بیت پی از ریپل
  3. نامۀ سرگشادۀ ریپل به قانون‌گذاران ارزدیجیتال آمریکا
  4. تفاوت ریپل با دیگر ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید