شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ولیعهد لیختن‌اشتاین از بیت‌کوین برای حفظ سرمایه خاندان سلطنتی استفاده می‌کند

ولیعهد لیختن‌اشتاین از بیت‌کوین برای حفظ سرمایه خاندان سلطنتی استفاده می‌کند
نوشته شده توسط مدیریت

ولیعهد لیختن‌اشتاین از بیت‌کوین برای حفظ سرمایه خاندان سلطنتی استفاده می‌کند

ولیعهد لیختن‌اشتاین اعلام کرده است سرمایه‌گذاری روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌تواند به حفظ سرمایه خاندان سلطنتی این کشور کمک کند. شاهزاده آلویس گفت با وجود اینکه ارزهای رمزی هنوز مخاطره بالایی دارند، فناوری بنیادین آنها (یعنی بلاک چین) می‌تواند برای اداره بهتر این کشور مورد استفاده قرار گیرد.

لیختن‌اشتاین کشوری بسیار کوچک و آلمانی زبان است که جمعیتی کمتر از ۴۰ هزار نفر دارد. این کشور تا مدت‌ها بهشت مالیاتی بوده، اما در سال‌های اخیر کوشیده تصویری بهتر از خود ارایه دهد و به مرکزی برای انجام فعالیت‌های مالی قانونی تبدیل شود. لیختن‌اشتاین از غرب و جنوب با سوئیس و از شرق و شمال نیز با اتریش هم مرز است. این کشور تحت پادشاهی شاهزاده لیختن‌اشتاین قرار دارد، اما در حال حاضر ولیعهد این کشور بیشتر امور مدیریتی این کشور کوچک را به انجام می‌رساند.

پس از جنگ جهانی دوم، خاندان سلطنتی لیختن‌اشتاین بخشی از گنجینه هنری خود را برای تامین هزینه‌های دوران سخت پس از جنگ فروخت. اما پس از مدتی و با بهبود وضعیت اقتصادی، این گنجینه ترمیم شد و این خاندان سلطنتی اکنون از وضعیت ثروت قابل توجهی برخوردار بوده و به فکر سرمایه‌گذاری بر روی دارایی‌های دیگر نظیر ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین افتاده است.

ولیعهد لیختن‌اشتاین بر این باور است که بلاک چین همه چیز را در آینده متحول می‌کند.

شاهزاده آلویس می‌گوید:

«بلاک چین همه چیز را دگرگون خواهد ساخت و حتی می‌تواند به دولت ما برای اداره کارآمدتر امور نیز کمک کند.» با این وجود، او تاکید کرد که این خانواده هنوز از توان کارشناسی لازم برای سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال برخوردار نیست، اما این وضعیت به زودی تغییر خواهد یافت.

پادشاه لیختن‌اشتاین به عنوان ثروتمندترین فرد در میان خاندان‌های سلطنتی اروپا به شمار می‌رود و ثروتی بالغ بر ۳/۱ میلیارد دلار دارد و همچنین گنجینه‌ای از آثار هنری و نیز دو قصر در اتریش به نام او ثبت شده است. گفتنی است ثروت ملکه الیزابت در انگلستان فقط ۳۷۵ میلیون دلار است.

منبع cnbc

 

مطالب بیشتر

  1. چرا بیت‌کوین این‌قدر ارزشمند است؟
  2. موافقان و مخالفان بیت کوین
  3. بیت کوین در سال 2019در سودآورتر از سهام وال استریت و طلا

دیدگاهتان را بنویسید