شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

سافت فورک Taprootو SCHNORR دنیایی از امکانات تازه برای بیت‌کوین

 سافت فورک Taprootو SCHNORR دنیایی از امکانات تازه برای بیت‌کوین
نوشته شده توسط مدیریت

سافت فورک Taprootو SCHNORR دنیایی از امکانات تازه برای بیت‌کوین

مهندسان و توسعه دهندگان بطور مداوم در تلاش هستند تا پیشرفت های فناوری را وارد مقوله بیت کوین کنند. به احتمال زیاد، پیشرفت بعدی بیت کوین در بعد فنی از طریق سافت فورک تپروت (Taproot) و شنور (SCHNORR) اتفاق می افتد.

مقیاس‌پذیری بیشتر، قابلیت آماده سازی و نوآوری در ساخت اسکریپت

طبق گفته استیو لی (Steve Lee)، توزیع کننده Bitcoin Optech، پروپوزال سافت فورک Taproot و شنور (SCHNORR) “دنیای کاملاً جدیدی از امکانات” را فراهم می کند.

انگیزه‌ها

۱.مقیاس پذیری
۳۰ تا ۷۵ درصد ذخیره سازی روی قابلیت چند امضایی (multisig)
۲/۵ برابر سرعت بیشتر در اعتبار سازی بلاک

۲.تعویض پذیری
غیر قابل تشخیص بودن تمام ورودی ها و اکثر مخارج

۳.نوآوری در ساخت اسکریپت
اسکریپت های بزرگتر، اسکریپت های بیشتر

تعداد بیشتر افراد در قابلیت چند امضایی

به طور خاص، این پروپوزال مقیاس پذیری بیشتری برای بیت کوین در برنامه هایی با قابلیت چند امضایی یا قراردادهای هوشمند پیچیده که چندین روش مختلف برای خرج کردن ارز دیجیتال دارند را وعده می دهد.

الگوریتم شنور (SCHNORR) ساخت امضاهای کریپتو را ساده تر می کند. بنابراین به طور قابل توجهی کارآیی اعتبار تراکنش های بیت کوین را افزایش دهد. طبق گفته لی، امضاهای شنور (SCHNORR) یازده درصد از روش های موجود کوچکتر هستند. امضاهای شنور (SCHNORR) بهتر از الگوریتم امضای دیجیتال منحنی یا همان ECDSA هستند.

آنها تنظیم بهتر امضاها و کلیدها را ممکن می کنند، که این کار ساخت راهکارهای نوآورانه کسب و کارها را آسان تر می کند. علاوه بر این، امضای شنور (SCHNORR) با کلیدهای خصوصی موجود سازگار است. بنابراین با وجود این پروپوزال اکثر محدودیت ها در خصوص تعداد اسکریپت هایی که می‌توان برای خرج کردن کوین های دیجیتال به کار برد از بین می‌رود.

امضاهای شنور (SCHNORR) ادغام کلیدها را ممکن می کند

مهم تر از همه، لی تأیید می کند امضاهای شنور (SCHNORR) از طریق طرح Musig ادغام کلیدها را امکان پذیر می کنند. که این یعنی، شنور (SCHNORR) اجازه می دهد تا قابلیت چند امضایی روی یک ورودی واحد ترکیب شود.

 سافت فورک Taprootو SCHNORR دنیایی از امکانات تازه برای بیت‌کوین

علیرغم فواید قابل توجهی که امضاهای شنور (SCHNORR) نسبت به ECDSA دارد، لی توضیح می دهد که شاید ساتوشی ناکاموتو در هنگام طراحی بیت کوین به دلیل حق ثبت اختراع شنور (SCHNORR)، این الگوریتم را اضافه نکرده است. خوشبختانه، از آن زمان حق ثبت اختراع منقضی شده است.

Taproot قابلیت تعویض پذیری را افزایش می دهد

این پروپوزال حریم خصوصی را با تعویض پذیری مناسب تر تضمین می کند. از این نظر، لی خاطر نشان کرد با Taproot تمام خروجی های هزینه یکسان هستند. Taproot طرحی برای امضای اسکریپت های تراکنش است که قابلیت تعویض پذیری را افزایش می دهد. کنت یو (Kento U) افزود کاربردی تری نقش تپ‌روت از لحاظ مفهومی، یکپارچه (یکسان سازی) خروجی تراکنش بر اساس Pay-to-PubKey یا Pay-to-ScriptHash می‌باشد. نتیجه این خواهد بود که تفکیک جزیی خروجی تراکنش بیت کوین برای افراد دیگر دشوار می‌شود.

کنت یو (Kento U) افزود:

به بیان ساده، تپروت Taproot در واقع کاری می کند تا تراکنش های بیت کوین دقیقاً مثل اطلاعات در کاوشگر بلاک چین به نظر برسد و تشخیص هریک از دیگری غیرممکن باشد. که این کار امنیت خصوصی بیت کوین را ضمانت می کند.

 سافت فورک Taprootو SCHNORR دنیایی از امکانات تازه برای بیت‌کوین

این پروپوزال قبلاً در مرحله بازخورد اکوسیستم اجماع ارتقا چرخه حیات بیت کوین بوده است. لی حدس می زند که سافت فورک Taproot و شنور (SCHNORR) در بهار ۲۰۲۰ مورد قبول واقع شود.

منبع bitcoinist

سافت فورک Taprootو SCHNORR دنیایی از امکانات تازه برای بیت‌کوین

مطالب بیشتر

  1. سیستم پرداخت جهانی در ده سال آینده بیت کوین است
  2. سهم بیت کوین از آینده
  3. آیا بیت کوین پناهگاه امنی خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید