شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

امکان پرداخت با بیت‌کوین در کپلرک (Keplerk) فرانسه

نوشته شده توسط مدیریت

امکان پرداخت با بیت‌کوین در کپلرک (Keplerk) فرانسه

کپلرک (Keplerk)، استارتاپ فرانسوی حوزه کریپتو که به تازگی دوباره فعالیت خود را از سر گرفته است، اعلام کرد که از این پس امکان پرداخت با بیت کوین در 5,200 فروشگاه تنباکو در فرانسه وجود خواهد داشت.

بر اساس خبر شبکه فرانسوی «بی‌اف‌ام» در تاریخ 10 اکتبر (18 مهر)، کلپرک بار دیگر خدماتش را از سر گرفته و مشتریانش می‌توانند از فروشگاه‌های تنباکو کوپن‌های خرید بیت کوین بخرند. خرید بیت کوین به‌ وسیله کوپن‌های 50 و 100 و 250 یورویی صورت می‌گیرد. این در حالی است که کپلرک ماه ژانویه کار خود را برای اولین بار آغاز کرد، اما در کمتر از دو ماه، فعالیتش متوقف شد.

در حال حاضر پرداخت‌های بیت کوین در 5,200 فروشگاه صورت می‌گیرد. کپلرک برای انجام تراکنش‌ها از «بیمدیا» (Bimedia) استفاده می‌کند. بیمدیا شرکتی است که مسئولیت ایجاد پایانه‌های پرداخت را بر عهده دارد.

طبق گزارش‌های قبلی، اولین باری که کپلرک کارش را شروع کرد، خدماتش تنها در 6 فروشگاه تنباکو قابل ارائه بود؛ هر چند برخی از خبرگزاری‌ها این عدد را 24 ذکر کرده‌اند. «عدیل زاخار» (Adil Zakhar)، از بنیان‌گذاران کپلرک، در آن زمان گفته بود که علی‌رغم فشارهای بانک مرکزی فرانسه برای توقف فعالیت این شرکت، انتظار می‌رود که تا پایان ماه فوریه (اسفند) خدمات کپلرک در 6,500 فروشگاه قابل ارائه باشد.

از طرف دیگر شاهد استفاده روز افزون از ارزهای دیجیتال در فرانسه هستیم. اواخر ماه سپتامبر (شهریور)، کوین‌تلگراف گزارش کرده بود که 25,000 فروشگاه مختلف در فرانسه تا ابتدای سال 2020، پذیرش بیت کوین را آغاز خواهند کرد. در میان این فروشگاه‌ها، شعبه‌هایی از نام‌های بزرگی همچون «دکاتلون» (Decathlon)، یکی از فروشگاه‌های بزرگ فروش وسایل ورزشی و «سیفورا» (Sephora)، فروشگاه بزرگ لوازم آرایشی به چشم می‌خورد. گفته می‌شود اوایل سپتامبر امسال، یکی از شعبه‌های «دومینوز پیتزا» در فرانسه مسابقه‌ای را ترتیب داده که جایزه آن 110,000 دلار به صورت بیت کوین یا پول نقد است.

در این میان اما مخالفینی نیز در فرانسه وجود دارند. «برونو لومر» (Bruno Le Maire)، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه، از جمله مشهورترین آنهاست. به گفته وی مسئولین فرانسوی برنامه‌ای برای اخذ مالیات از تبادل ارزهای دیجیتال در ازای ارزهای دیجیتال ندارند، اما فروش آنها در ازای ارزهای رایج مشمول مالیات خواهد بود.

منبع cointelegraph

امکان پرداخت با بیت‌کوین در کپلرک (Keplerk) فرانسه

 

دیدگاهتان را بنویسید