شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

پرونده‌ای جدید علیه تتر و صرافی بیتفینکس

پرونده‌ای جدید علیه تتر و صرافی بیتفینکس
نوشته شده توسط مدیریت

پرونده‌ای جدید علیه تتر و صرافی بیتفینکس

پای صرافی بیتفینکس و تتر، شرکت وابسته به این صرافی، بار دیگر به پرونده جدیدی باز شده است که طبق آن، این شرکت‌ها متهم شده‌اند که با دستکاری بازار و قیمت بیت کوین به منظور کسب سود، موجب ضرر معامله‌گران شده‌اند.

شکایت از بیتفینکس و شرکت‌های تابعه آن روز یکشنبه در نیویورک انجام شد. در متن شکایت از اقدامات فریب‌کارانه، عملکردهای ضد رقابتی و دستکاری بازار به‌عنوان اتهامات این شرکا یاد شده که در نهایت ضررهای مالی برای شاکیان به همراه داشته است.

لازم به ذکر است که پرونده چندین شاکی دارد که ادعا می‌کنند ضررهای وارده به رقمی بیش از 1 تریلیون دلار می‌رسد. در متن شکایت آمده است:

تخمین‌های صورت گرفته نسبت به ضررها در این مرحله دقیق نیست، اما آسیب‌هایی که متهمان مسبب آن شده‌اند بسیار زیاد است. مسئولیت آن‌ها در قبال ضررهای احتمالی جمعا چیزی بیش از 1.4 تریلیون دلار آمریکا خواهد بود.

دیوید لیبوویتز، بنجامین لیبوویتز، جیسون لیبوویتز، آرون لیبوویتز و پینکاس گلدشتین خواهان این دعوی حقوقی هستند. ول فریدمن و کایل روش به‌عنوان وکلای مدافع پرونده معرفی شده‌اند. شکایت بر علیه بیتفینکس، تتر، دیگ فینکس و مدیران اجرایی فعلی‌شان مطرح شده است. فلیپ پاتر، مدیر ارشد استراتژی شرکت و کریپتو کپیتال به‌ عنوان پردازش‌کننده تراکنش‌ها نیز از جمله خوانده‌های [مدعیان علیه] دیگر پرونده هستند.

نکته جالب اینجاست که فریدمن و روش پیش‌تر بر روی پرونده شکایت از «کریگ رایت» کار می‌کرده‌اند و توانستند در دادگاه فدرال پیروز این پرونده باشند.

در متن شکایت آمده است:

جرایم تتر، بیتفینکس، کریپتو کپیتال و مدیران اجرایی آنها شامل کلاهبرداری بانکی، پول‌شویی، انجام تراکنش‌های مالی با منشا غیرقانونی، اقدام به ایجاد بدون مجوز کسب‌وکار مرتبط با انتقال پول و کلاهبرداری از راه دور است.

در بخش دیگری از شکایت، بیتفینکس و تتر متهم شده‌اند که اطلاعات دروغین در خصوص یک به یک بودن ارزش تتر و دلار آمریکا را با مشتریان به اشتراک گذاشته‌اند؛ آنها برای بیان این ادعا از اظهارات پیشین دادستانی نیویورک در این خصوص استفاده کرده‌اند که ماه آوریل (فروردین) مطرح شد. علاوه بر اینها، شرکت‌های نامبرده متهم شده‌اند که از تتر (USDT) برای خرید بیت کوین استفاده کردند تا به این ترتیب ارزش بازار ارزهای دیجیتال را بالا ببرند؛ طبق ادعای خواهان، این کار در نهایت موجب ایجاد بازار صعودی 2017 – 2018 و رشد شدید قیمت‌ها در ادامه شد.

دیوید لیبوویتز در بیانیه‌ای که به خبرگزاری کوین دسک ارسال کرد، می‌نویسد:

به‌عنوان فردی که در بیت کوین و رشد اکوسیستم ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده است، معتقدم که کلاهبردارانی نظیر آنها باعث توقف توسعه این حوزه و از دست رفتن اعتماد مشتریان می‌شوند.

«جو مورگان» (Joe Morgan)، سخنگوی مشترک تتر و بیتفینکس، در پاسخ به شکایت مطرح شده بیانیه‌ای منتشر کرد. بر اساس این بیانیه، پرونده نامبرده بر پایه مدارک جعلی و تایید‌نشده ایجاد شده است و اتهامات وارده مبنی بر اینکه عرضه تتر باعث دستکاری در بازارهای ارزهای دیجیتال شده را رد کرد.

مورگان در این بیانیه می‌نویسد:

تتر و شرکت‌های وابسته، هیچ‌گاه از توکن‌های تتر برای دستکاری بازار ارزهای دیجیتال و افزایش قیمت هیچ ارز دیجیتالی استفاده نکرده است. تمام توکن‌های تتر در حساب‌های اندوخته، دارای پشتوانه هستند و کاملا بر اساس تقاضای بازار عرضه می‌شوند؛ از تتر با هدف کنترل قیمت دارایی‌های دیجیتال استفاده نمی‌شود. ادعای فعالیت غیرقانونی تتر با توجه به نفوذ، نقدینگی و کاربرد وسیع آن در فضا ارزهای دیجیتال، کاملا بی‌اساس است.

منبع coindesk

پرونده‌ای جدید علیه تتر و صرافی بیتفینکس

مطالب بیشتر

 

  1. تحقیقات می‌گویند توکن‌های تتر قیمت بیتکوین را بالا می‌برد
  2. بی‌اعتمادی به تتر به نفع توکن بایننس خواهد بود؟

 

دیدگاهتان را بنویسید