شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

نظر تان ویز Tone Vays دربارۀ قیمت و آیندۀ بیت‌کوین

نظر تان ویز Tone Vays دربارۀ قیمت و آیندۀ بیت‌کوین
نوشته شده توسط مدیریت

نظر تان ویز Tone Vays دربارۀ قیمت و آیندۀ بیت‌کوین

بیت کوین بعد از یک سال نا امید کننده در ۲۰۱۸، در اوایل آوریل ۲۰۱۹ از خواب زمستانی بیدار شد و با ۱۳۸۰۰ دلار به بالاترین قیمت خود در سال رسید. افسوس، همه چیزهای خوب باید به پایان برسد و در مورد بیت کوین هم همینطور بود که قیمت بیش از حد افزایش یافت و دوباره افت کرد.

افت فعلی بیت کوین در محدوده ۷/۸۰۰ تا ۸/۵۰۰ دلار تخمین های زیادی را به وجود آورده است که قیمت این دارایی دیجیتال بعد از هاوینگ(نصف کردن جایزه استخراج بلاک) بعدی، در سال ۲۰۲۰ چند خواهد بود.

این هفته Cointelegraph با معامله کننده و متخصص بیت کوین تان ویز ( Tone Vays) صحبت کرد و نظر او را در مورد وضعیت فعلی و آینده این دارایی دیجیتال جویا شد.

قیمت بیت کوین

تان، این حس مثل یه دژاوو به نظر می رسد، تو منتظر یک مثلث نزولی بودی و دوباره اینجا هستیم. آخرین بار منجر شد بیت کوین با ۸۵ درصد سقوط سهمی وار تا ۳۰۰۰ دلار افت کند.

یک شکست مشابه این بار ما را به حدود ۵۰۰۰ دلار باز می گرداند که خیلی دور از هدف مثلث نزولی نیست. با این گفته به نظر تو ما به کجا می رسیم؟

به نظرم ما به محدوده زیر ۷۰۰۰ دلار خواهیم رسید اما اگر قیمت به سرعت در این محدوده شکسته نشود و آنجا ثابت بماند فکر میکنم همانطور که الان در ۸۰۰۰ دلار هستیم، آنگاه ۵۰۰۰ دلار یک هدف منطقی خواهد بود.

فکر می کنی ممکن است که ما حتی به پایین ترین نرخ در سال ۲۰۱۹ برسیم؟

بله، من یکی از معدود کسانی هستم که هرگز به این رقم ۱۴۰۰۰ دلار اعتماد نکرده ام و احساس کردم که این طبیعی نیست، حتی اگر دوست خوب من ویلی وو (Willy Woo) بتواند آن را از دیدگاه فاندامنتال حجم معاملات زنجیره توضیح دهد. من ۲۰ درصد احتمال می دهم که به محدوده افت ۳۰۰۰ دلار برگردیم یا حتی برای یک دوره کوتاه حدود پایین تری تجربه کنیم.

تو چه قیمتی را برای پایان سال جاری انتظار داری؟

من فکر می کنم این قیمت در پایان سال حدود ۷/۵۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار باشد اما در آن محدوده افزایش می یابد. با این حال، این قبیل پیش بینی ها که پایان سال انجام می شود دو نتیجه دارد. یا اینکه برای حدس درست تشویقت می کنند، یا با حدس اشتباه مورد تمسخر قرار میگیری. این چیزیست که من الان فکر می کنم اما شاید فردا تغییر کند.

پاداش هاوینگ بلاگ

می خواهم نظرت رو درباره پاداش هاوینگ بلاک که در سال آینده اتفاق می افتد را بدانم؟ به نظر می رسد اجماع جدیدی حاصل شده است که مدل انباشت و جریان که رابطه مستقیم بین کاهش نرخ تورم و افزایش قیمت با گذشت زمان را نشان می دهد، تأیید می کند که ممکن است قیمت بیت کوین پس از هاوینگ بعدی به ۱۰۰ هزار دلار برسد. نظرت درباره این مدل چیست؟ آیا مفید است؟

من این مدل را دوست دارم. منطقیه، اما در مقیاس طولانی مدت. بعید می دانم برای تحلیل بیت کوین در کوتاه مدت مفید باشد تا زمانی که قیمت آن تحت سلطه بورس بازان در بازار نابالغ و غیر نقد باشد.

۱۰۰ هزار دلار برای بیت کوین یک چالش بزرگ خواهد بود و ارزش بازار آن را به بیش از ۱ تریلیون دلار می رساند. این بدان معنی است که بیت کوین به بازاری که تحت سلطه طلاست تجاوز می کند. فکر می کنی ۱۰۰ هزار دلار تحت شرایط مناسب قابل دست یابی خواهد بود؟

من فکر نمیکنم ۱۰۰ هزار دلار برای این هاوینگ قابل دسترسی باشد اما یادت باشد که هنوز ۴ سال تا هاوینگ بعدی که حدود فوریه یا مارچ ۲۰۲۴ است، زمان داریم.

اگر قرار باشد بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار برسد به احتمال زیاد اواخر سال ۲۰۲۳ خواهد بود زیرا گمانه زنی ها در نیمه دوم افزایش می یابد. با این حال مانند سایر افزایش های ناپایدار می توانم ببینم که با اصلاحیه های دیگر به ۲۰/۰۰۰ تا ۲۵/۰۰۰ دلار سقوط می کند. یادت باشد که هرچه سریع تر صعود کنیم محکم تر سقوط خواهیم کرد.

چه نوع فاندامنتال هایی لازم است تا ما از نگاه تکنیکال به آنجا برسیم؟

من به چندین کاتالیزور جهانی توجه می کنم که می توانند حتی تا فردا ارزش بیت کوین را تا ۱۰۰ هزار دلار سوق دهند:
در سال ۲۰۱۳، ما بحران بانکی قبرس را تجربه کردیم، سپس در سال ۲۰۱۵ تعطیلی بانکی یونان. اگر اتفاقات مشابه در اروپا تکرار شود، فکر می کنم بیت کوین خیلی بالا می رود.

فقط تصور کنید اگر رأی برکسیت در کشوری که ارز آن یورو است مانند ایتالیا یا اسپانیا اتفاق بیفتد، شهروندان آنها برای امنیت مالی به بیت کوین روی می آورند.

جنگ دائم با پول نقد، فرار مالیاتی و پولشویی. هرچه بیشتر کشورهای توسعه یافته سعی در از بین بردن پول نقد و اجرای نرخ بهره منفی کنند، افراد بیشتری به بیت کوین روی می آورند.

در فضای خود ما، هنوز هم تعداد زیادی از افراد در شت کوین سرمایه گذاری می کنند. من، اینکه که چقدر بیت کوین در سال ۲۰۱۹ با یک گروه کوچک از شت کوین های اصلی مانند لایت کوین، اتر و ریپل افزایش می یابد را ٰتا حد زیادی دست کم گرفته بودم.

حتی اگر بیت کوین ۷۰ درصد سلطه داشته باشد، اتریوم هنوز ۲۰ درصد دیگر را به خود اختصاص می دهد. وقتی مردم به طور کامل فهمیدند که این پروژه چقدر بی ارزش و ناپایدار است، یک خروج انبوه از اتر می تواند بیت کوین را به دلیل نقدینگی کم بیت کوین برای کار در بانک اتریوم، زیاد کند.

بکت(Bakkt)
قرارداد های آتی فیزیکی بیت کوین که بکت آنها را تنظیم می کند، نشان می دهد که ممکن است افراد زیادی تقاضای بیت کوین داشته باشند. فکر می کنی این یک “آن را بساز و آنها خواهند آمد” باشد یا فکر می کنید آنها از تقاضای اساسی قرار گرفتن در معرض بیت کوین آگاه هستند؟

من فکر می کنم نگاه “آن را بساز و آنها خواهند آمد“ بکت (BAKKT) منطقی باشد اما آن را با “عرضه کن و آنها هجوم می آورند“ آیفون جدید اشتباه نگیرید. من هیچ تفاوتی بین معاملات آتی با تسویه فیزیکی و خرید بیت کوین شما از صرافی کوین بیس نمی بینم.
اگر صرافی CME معاملات آتی را از ابتدا به صورت فیزیکی تسویه کند که جالب خواهد بود، اگر بکت BAKKT هم یک صرافی برای نقدینگی متمرکز مانند کارکرد سهام ایجاد کند و شرکت هایی مانند Bitstamp را به کارگزاران تبدیل کند، آن هم جالب خواهد بود.

بسیاری از مردم به این پروژه مشکوک هستند به این معنا که برخی گمان می کنند می توان از آن برای دستکاری قیمت بیت کوین استفاده کرد. نظر تو در مورد این محصول چیست، به نظر تو آیا این فضای کلی صعودی است؟

فکر می کنم بهترین نکته در مورد BAKKT این است که باعث می شود بیت کوین از نظر مالی و قانونی مقبولیت بیشتری پیدا کند. هر چه بیشتر موسسه های مالی معتبر و قانونمند بیت کوین را تائید کنند، برای دولت ها سخت تر و سخت تر می شود تا کسانی را که با بیت کوین کار می کنند محکوم کنند، مانند کاری که با کانابیس انجام می دهند.

درمورد تأثیرات مستقیم، کاری وجود ندارد که BAKKT انجام دهد که قبلاً توسط صرافی های CME ، Coinbase ، Kraken ، Gemini و Fidelity ارائه نشده باشد. ترکیب بخشهایی از کارهایی که شرکتهای دیگر به خوبی انجام می دهند، نوآورانه نیست و موفقیت را تضمین نمی کند.

در مورد جابه جایی ارقام، این همان چیزی است که مردم وقتی در معامله ای ضرر می کنند، می گویند. مطمئناً شرکتهای بزرگ وقتی قدرت دارند سعی می کنند از آنها استفاده کنند و به همین دلیل قانون گزار ها باید بر آنها نظارت داشته باشند اما اگر می خواهید در مورد دستکاری واقعی قیمت صحبت کنید، بیایید در مورد قیمت الماس صحبت کنیم. چگونه می توانم قرارداد های آتی را در یک بازار آزاد مانند ذرت، طلا یا بیت کوین تجارت نکنم؟

آلتکوین ها

در این مقاله به بررسی تفاوت های بیت کوین با دیگر آلتکوین ها پرداخته می شود و نویسنده کوین دیگری بجز بیت کوین را غیر متمرکز نمی داند.

تو شکاک معروف آلت کوین ها هستی و دائم در مورد وضعیت حقوقی مشکوک آنها سؤال کرده ای. آیا هنوز فکر می کنی قانون‌گذاران مالی در نهایت با این پروژه ها کنار بیایند؟

اگر هفته پیش این سوال را می پرسیدی جواب من بله بود، اما پس از آنکه دیدم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، سازندگان EOS را پس از اینکه آنها ۴ میلیارد دلار از طریق امنیت ثبت نشده یک کلاهبرداری افزایش داشتند، ۲۴ میلیون دلار جریمه کرد، در اصل این چراغ سبز است که قوانین را می شکند و حتی یک اخطار برای انجام ندادن دوباره آن نیست.

آیا این کار به کلیت بیت کوین آسیب نمی رساند؟

سرانجام، مردم خواهند فهمید که کوین های دیگر چقدر لنگ هستند و این باعث می شود ارزش بیت کوین بازگردد.

فکر نمی کنی پروژه لیبرا (Libra) فیس بوک در نهایت از طریق آیین نامه حرکت کند و محصولی را برای عموم مردم عرضه کند؟ اگر جوابت بله است آیا رقیبی برای بیت کوین به شمار می آید؟

صادقانه بگویم که نمی دانم، معتقدم که آنها در نهایت آن را راه اندازی می کنند، اما رقیبی برای بیت کوین نخواهد بود. لیبرا هیچ یک از خصوصیات بیت کوین را از قبیل غیرقابل ردیابی بودن، ارزش مقاوم در برابر سانسور، انتقال و سقف سرمایه نزدیک به طلا را نخواهد داشت. لیبرا هیچ فرقی با سیستم مالی فعلی ندارد، اما به جای آن که یک دولت تصمیم بگیرد که چقدر چاپ کند، گروهی از موسسات خصوصی متمرکز این کار را می کند. در صورتی که احساس کنند یا از طرف دولت گفته شده باشد، آنها همیشه توانایی سانسور تراکنش ها و مصادره و مسدود کردن وجوه شما را دارند.

به نظر همه جا حاضری، هیجان انگیزترین موردی که در شش ماه آینده تصور می کنی چیست؟

من از نشست مالی در بالی بسیار هیجان زده ام اما این یک اتفاق کوچک است که من تصمیم گرفتم تا معامله گران جوان را با صندوق های تامینی مرتبط کنم که می توانند استراتژی های خود را به سطح دیگری برسانند.
این رویداد همچنین آموزش سرمایه گذاری و تجارت برای افرادی با سرمایه زیاد و ماینر هایی است که به دنبال هدایت کردن بازارهای مالی هستند.

تمام بلیط های این رویداد فروخته شد، بنابراین شاید لازم باشد که یکی دیگر از آنها را در ۶ ماه در حوزه کارائیب برگزار کنم. علاوه بر این، دومین کنفرانس سالانه و مسابقات پوکر داریم که در تاریخ ۲۰ تا ۳۲ فوریه در وگاس برگزار می شود. همچنین در ماه مه می خواهیم برای درک بیت کوین به مالت برگردیم، اما هنوز هیچ جزئیاتی در مورد آن وجود ندارد. این زمان هیجان انگیزی برای دارندگان بیت کوین است!

منبع cointelegraph
نظر تان ویز Tone Vays دربارۀ قیمت و آیندۀ بیت‌کوین

مطالب بیشتر

  1. کاهش قیمت بیت کوین قبل از عرضه بکت
  2. ارزش بیت کوین صفر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید