شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

موضوع استخراج ایسیک باید سرگشاده باقی بماند

موضوع استخراج ایسیک باید سرگشاده باقی بماند
نوشته شده توسط مدیریت

موضوع استخراج ایسیک باید سرگشاده باقی بماند

ریشه همه ارز های دیجیتال جهان به محاسبات خام برمی گردد، اگر شما بتوانید مسائل ریاضی پیچیده را سریعتر از هر کس دیگری حل کنید، پس پاداش دریافت خواهید کرد. در نتیجه، اعضای جامعه ماینینگ خودشان را در یک مسابقه تسلیحاتی مجازی می بینند تا بزرگترین و بدترین ریگ هایی را که می توانند، مدیریت نمایند. و در این روز ها به منظور موفقیت در این مسابقه باید از ماینر ایسیک استفاده کرد.

ایسیک که از کلمه انگلیسی ASIC آمده است کوتاه شده عبارت application-specific integrated circuit می باشد. این ها طبقه ای از تراشه های کامپیوتری هستند که برای انجام دادن چیزی با بیشترین قدرت و بیشترین حد کارایی موجود هستند. تراشه های تخصصی ایسیک در همه انواع ابزار های الکترونیک گذشته مورد استفاده قرار گرفته اند اما وقتی که برای اپلیکیشن های کریپتویی در ۲۰۱۳ ظاهر شدند، همه چیز های دیگر را کنار زدند و بسیار تاثیر گذار ظاهر شدند.

استاندارد قبلی استخراج توسط کارت گرافیک بود که در آن افراد از کارت هایی با عملکرد بالا برای محاسبات ریاضی که می توانست برای آنها ارز دیجیتال به ارمغان آورد، استفاده می کردند. کارت گرافیک ها انتخابی تفننی بودند زیرا آنها فراوان و چند منظوره بودند، شما تنها لازم بود که یک کامپیوتر بازی با کارت گرافیک قوی داشته باشید تا به طور موفقیت آمیز به استخراج کریپتو بپردازید. اما ایسیک ها چیز بهتری بودند و در کل برای بهتر بودن طراحی شده بودند و از بهترین کارت گرافیک های استخراج سریعتر و قوی تر بودند.

این باعث باز ماندن افراد زیادی از فعالیت استخراج شد. آنها نمی توانستند با تراشه های ایسیک جدید رقابت کنند. یک عملکرد استخراج خانگی که در این هفته سودآور بود در هفته بعد جواب نمی داد. اگر شما زمان و پول برای حمایت از اکوسیستم کریپتو صرف کرده بودید (در حالی که همزمان مقداری پول هم بدست می آوردید)، واضح است که ناراحت می شدید که ببینید که همه این چیز ها یک شبه از بین می رود.

تقلا برای الگوریتم های مقاوم در برابر ایسیک را درک می کنم

این مقاله راهنمایی جامع در خصوص عواملی است که برای انتخاب یک دستگاه اسیک (ASIC) مناسب، باید مد نظر قرار بگیرد.

این قضیه همین الان در مورد اتریوم در حال رخ دادن است. توسعه دهندگان اصلی اتریوم برنامه هایی برای اعمال یک الگوریتم جدید گواه اثبات کار دارند که این تراشه های تخصصی ایسیک را در استخراج اتر کم اثر تر کند. این فضا را در شبکه اتریوم برای ماینر های کارت گرافیکی در مقیاس کوچکتر حفظ می کند و با این کار کنترل بیشتر بلاک چین دوباره بدست خواهد آمد و بنابراین سودآوری بیشتری ایجاد خواهد شد.

رقابت برای الگوریتم های مقاوم در برابر ایسیک در فضای کریپتو، روشی برای محافظت از بازیگران در مقیاس کوچک است که ریگ های استخراج در مقیاس صنعتی ندارند. ماینر های کارت گرافیک اولین افرادی هستند که به موفقیتی در یک ارز دیجیتال ظاهر شده دست می یابند زیرا سخت افزار آنها برای حل گستره وسیعی از مشکلات ریاضی پیچیده مناسب می باشد. و این سخت افزار ها این کار را نسبتا خوب انجام می دهند.

اما نمی توان تصور کرد که یک کارت گرافیک چند منظوره بتواند با یک تراشه ایسیک بسیار تخصصی رقابت کند که دقیقا یک نوع مشکل را با کارایی سطح بالا حل می کند. برای محافظت از علاقه ماینر های کارت گرافیک، باید در وهله اول از جامعه ای حمایت کرد که ارز های دیجیتال خاصی را پایدار ساخته است.

اما به بیان ساده، مقاومت واقعی در برابر ایسیک برای همیشه ممکن نیست

در اینجا لازم است که تنها به تاریخ نگاهی بیاندازیم. به عنوان مثال مونرو را در نظر بگیرید که جنگی تکراری را با ایسیک ها و برای حمایت از کارت های گرافیکی تجربه کرده است.

مونرو از روز اول برای مقاومت در برابر ایسیک طراحی شد. اوضاع به خوبی پیش می رفت تا اینکه تراشه های موثر و تخصصی ایسیک به منظور استخراج مونرو ظاهر شدند. جامعه مونرو اجبارا هارد فورکی را برای یک الگوریتم جدید انجام داد که این سخت افزار جدید را بسیار ناکارآمد کرد. ماینر های کارت گرافیک دوباره جایگاه خود را بدست آوردند اما این مدت کمی به طول انجامید. مدت زیادی طول نکشید که ایسیک های جدیدی ظاهر شدند و قابلیت سودآوری در الگوریتم آپدیت شده را داشتند.

و از آن به بعد مونرو هر شش ماه یکبار برای محافظت از ماینر های کارت گرافیک اقدام به هارد فورک می کند زیرا هدف از طراحی این ارز نیز محافظت از ماینر های کارت گرافیک بوده است. از آن پس این امر مرتبا تکرار شده است و هرازگاهی یک تراشه ایسیک بهبود یافته و جدید دوباره مدعی برتری می شود.

نکته حائز اهمیت این است که الگوریتم های مقاوم در برابر ایسیک هنوز می توانند توسط تراشه های ایسیک حل شوند. اگرچه این مقوله ریاضیاتی برای این طراحی شده که حل کردن آن به طور خاصی برای این گونه سخت افزار ها دشوار باشد اما ایسیک ها هنوز هم می توانند این کار را انجام دهند. تنها سوالی که در اینجا برای فرد استفاده کننده از این سخت افزار پیش می آید این است که آیا هزینه ای که برای خرید این سخت افزار و برق مصرفی پرداخت می شود، صرف می کند و ارزش دارد؟

هیچ کریپتویی برای همیشه در برابر ایسیک پایدار نمی ماند زیرا ما انسانها تمایل داریم که فناوری خود را تا بی نهایت توسعه دهیم. در این راستا هر محدوده ای که تعیین شود، تاریخ ثابت کرده که آن محدوده قابل شکستن می باشد. ماشین های مسابقاتی روز به روز سریعتر می شوند، عملکرد ورزشی بشر بهبود پیدا می کند و کامپیوتر ها هم به نظر می رسد که سالیانه همزمان بهتر و ارزان تر می شوند. هر زمان که مشکلی در حیطه فناوری معرفی می شود، ما به دنبال یک راه حل فنی برای آن خواهیم بود.

اگرچه به نظر می رسد که الگوریتم های مقاوم در برابر ایسیک امکان پذیر نیست اما ندایی در درون بشر همواره می گوید که من می توانم و نژاد بشر در این راستا به طور خاصی مستعد می باشد. به همین خاطر موضوع استخراج ایسیک باید سرگشاده باقی بماند.

منبع cryptoslate

 

مطالب بیشتر

  1. نحوه استخراج بیت کوین
  2. همه چیز درباره ساخت ریگ استخراج بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید