شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

خبر رسمیِ عرضۀ ارزدیجیتالِ گرام

نوشته شده توسط مدیریت

خبر رسمیِ عرضۀ ارزدیجیتالِ گرام

برنامه پیام‌رسان تلگرام پس از جذب سرمایه ۱.۷ میلیارد دلاری در سال گذشته و سکوت خبری بالاخره به طوری عمومی حضور خود در شبکه متن باز تلگرام (TON) را اعلام کرد.

اولین بار در وبسایت رسمی تلگرام در روز سه شنبه و در بخش قوانین استفاده از خدمات (ToS) برنامه کیف پول توکن ها به TON و توکن اصلی آن به اسم گرام (Gram) اشاره شد. طبق موارد موجود در قوانین استفاده از این سرویس، تلگرام کیف پول مورد نظر را با برنامه پیام‌رسان پرچمدار این شرکت ترکیب خواهد کرد و هم چنین محصول مجزایی که به تنهایی قابل استفاده باشد را نیز ارائه می‌کند.

در این سند نوشته شده است:

ما هیچ کنترلی بر شبکه بلاک چین TON نداریم و بنابراین نمی‌توانیم تضمین کنیم که تمام جزییات تراکنش های ثبت شده از جانب شما از طریق سرویس های مورد نظر در بلاک چین TON تایید خواهد شد.

این کیف پول توسط یکی از نهادهای ثبت شده توسط تلگرام واقع در لندن به اسم Telegram FZ-LLC برای فعالیت های پیام رسانی و منتشرکننده برنامه تحت اندروید تلگرام ارائه شده است.

طبق قوانین استفاده از خدمات مورد نظر، تلگرام هیچکدام از اطلاعات شخصی کاربران و هم چنین کلیدهای عمومی و خصوصی آنها را نگهداری نخواهد کرد. در این خصوص بیان شده است:

صرفا فقط خودتان مسئول مدیریت و حفظ امنیت اطلاعات اعتباری خود هستید. اگر اطلاعات اعتباری خود را از دست بدهید ما قادر به بازیابی این اطلاعات نیستیم و نمی‌توانیم در بازیابی این اطلاعات به شما کمک کنیم، در نتیجه ممکن است دسترسی به توکن های گرام خود را از دست بدهید.

این شرکت هم چنین بیان کرد هیچ کنترلی بر پردازش و بررسی تراکنش ها در بلاک چین TON ندارد. در ToS مورد نظر آمده است:

ممکن است تراکنش هایی که از طریق سرویس ها ثبت می‌کنید توسط بلاک چین TON انجام نشود و به تاخیر بیافتد. ما هیچ کنترلی بر بلاک چین TON نداریم و نمی‌توانیم درخواست های تسهیل، لغو یا اصلاح تراکنش های ثبت شده شما را انجام دهیم. ممکن است کارمزدی توسط بلاک چین بر روی تراکنش های شما اعمال شود. ما هیچ کنترلی بر مقدار یا نوع این کارمزدها نیز نداریم.

این اولین باری است که تلگرام به صورت عمومی ارتباط خود با بلاک چین TON را تایید کرده است. پاول دوروف مدیرعامل این شرکت و نمایندگان سایر شرکت ها این پروژه را اعلام و در خصوص آن اظهارنظر نکرده اند.

تاکنون فقط ثبت توافقنامه ساده توکن های آتی (SAFT) در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) که تلگرام، پاول دوروف و برادر او نیکولای دوروف را فهرست کرده، به طور رسمی این شرکت را به پروژه بلاک چین مورد نظر مرتبط ساخته است.

سرمایه گذاران طی دو مرحله محدود در ماه فوریه و مارس ۲۰۱۸ به ترتیب با قیمت ۳۷ سنت و ۱.۳۳ دلار اقدام به خرید توکن های آتی گرام کردند. در اوایل ماه سپتامبر، کد نودهای بلاک چین TON عرضه شد و در تاریخ ۲ اکتبر، سرمایه گذاران ایمیلی حاوی لینک هایی به تولیدکننده کلید TON دریافت کردند تا به توکن های واقعی دسترسی یابند. عرضه این پروژه تا تاریخ ۳۱ اکتبر برنامه ریزی شده است.

منبع coindesk

 

مطالب بیشتر

  1. ممنوعیت استفاده از گرام برای کاربران ایرانی
  2. عرضه بلاکچین تلگرام در آخر مهرماه
    خبر رسمیِ عرضۀ ارزدیجیتالِ گرام

دیدگاهتان را بنویسید