شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

خوش‌بینی به کسب تاییدیۀ ETF بیت کوین

خوش‌بینی به کسب تاییدیۀ ETF بیت کوین
نوشته شده توسط مدیریت

خوش‌بینی به کسب تاییدیۀ ETF بیت کوین

با نزدیک شدن به پایان مهلت تصمیم گیری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در خصوص ETF بیت کوین، مدیران اجرایی شرکت مدیریت دارایی بیت وایز (Bitwise) بسیار خوش بین می‌باشند.

در تاریخ ۷ اکتبر و چند روز مانده به پایان مهلت ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر)، طبق گزارش های موجود مت هوگان (Matt Hougan) مدیر بخش تحقیقات جهانی بیت وایز گفت:

ما اکنون بیش از هر زمان دیگری به کسب تاییدیه ETF بیت کوین نزدیک می‌باشیم.

در حال حاضر دیگر هیچ بهانه ای برای تعویق انداختن وجود ندارد

طبق گزارش کوین تلگراف، بیت وایز در ماه ژانویه آخرین درخواست خود برای ETF بیت کوین فیزیکی را به SEC ارائه داده است. در ماه آگوست، کمیسیون SEC تصمیم گیری در خصوص این پروپوزال و دو درخواست ETF دیگر را تا ۱۳ اکتبر به تعویق انداخت. اکنون این کمیسیون دیگر هیچ بهانه ای برای به تعویق انداختن این موضوع در اختیار ندارد. هوگان در این خصوص گفت:

قبل از روز دوشنبه، کمیسیون SEC باید تصمیم خود را بگیرد که تاییدیه را ارائه می‌دهد یا خیر. در حال حاضر دیگر هیچ بهانه ای برای به تعویق انداختن این کار ندارند. از امروز تا روز دوشنبه متوجه خواهیم شد که نظر آنها چگونه خواهد بود.

علیرغم مخالفت های پی در پی این کمیسیون درباره پروپوزال های قبلی، هوگان درباره درخواست فعلی بسیار خوش بین است. وی در این خصوص گفت:

دو سال قبل هیچ متصدی قانونمند و مطمئنی در بازار بیت کوین وجود نداشت. اما امروز اسمی بزرگی نظیر فیدلیتی (Fidelity) و کوین بیس با صدها میلیون دلار پشتوانه از شرکت هایی نظیر لوید لندن (Lloyd) وجود دارند.

وی افزود که برخلاف دو سال قبل، ۶ صرافی از ۱۰ صرافی برتر توسط سازمان قانونگذاری نیویورک (NYDS) قانونمند شده اند و فناوری های نظارت بر بازار را در اختیار دارند.

وی در ادامه اذعان داشت حجم معاملات بازار فعلی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار است و قراردادهای آتی بیت کوین قانونمند شده هر روز در حال معامله می‌باشند و تغییر بزرگی از بازار ناکارآمد تک وجهی گذشته را شاهد هستیم.

وی افزود:

حضور بازیگران مهمی نظیر Jane Street Capital و Susquehanna در بازار باعث تغییر بیت کوین به یکی از کارآمدترین بازارهای سازمانی جهان شده است.

مزایای ETF بیت کوین

هوگان اذعان داشت که تاییدیه ETF بیانگر فرصت مهم و بزرگی برای سرمایه گذاران در خصوص دسترسی ایمن به بیت کوین می‌باشد. وی در این خصوص گفت:

اگرچه سازمان های بزرگ دارای روش های ایمن برای خرید بیت کوین در سرمایه های خصوصی می‌باشند که فقط برای افرادی با درآمد خالص بسیار زیاد در دسترس می‌باشد، اما سرمایه گذاران معمولی فاقد این روش ها می‌باشند.

هوگان افزود: بنابراین، ETF می‌تواند به مشاوران مالی امکان دهد تا بیت کوین را به آسانی به مشتریان خود پیشنهاد دهند.

ماه آگوست اخیر، هانتر هورسلی مدیرعامل بیت وایز نظر مشابهی با هوگان بیان کرد و به توسعه و پیشرفت های مثبت نظیر ورود Susquehanna، بهبود آربیتراژ و گسترش و دسترسی به سیاست های گسترده بیمه ای اشاره کرد.

منبع cointelegraph

خوش‌بینی به کسب تاییدیۀ ETF بیت کوین

مطالب بیشتر

 

  1. SEC بیت کوین را اوراق بهادار نمی‌داند
  2. تدوین استانداردهای مرتبط با ارزدیجیتال

 

دیدگاهتان را بنویسید