شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

آشنایی با تفاوت‌ها و شباهت‌های تزوس و بیت‌کوین

نوشته شده توسط مدیریت

آشنایی با تفاوت‌ها و شباهت‌های تزوس و بیت‌کوین

جامعه Tezos ارزش های مشترک قویی دارد که شاید بتوان این قوت و استحکام را با بیت کوین مقایسه کرد. این در واقع ارزیابی Nic Carter شریک سازمان Castle Island Ventures می باشد که سه شنبه گفت:

درس و حقیقت شماره یک بیت کوین مجموعه ای اساسی از اصول است که تعریف شده اند و این زنجیره از اصول به صورت دیدگاهی برای جذب افرادی که به آن مجموعه اصول اعتقاد دارند، درآمده است.

او این اظهارات را در TQuorum مطرح کرد که کنفرانسی در مورد اکوسیستم Tezos می باشد که توسط Tocqueville Group سازماندهی شده است. در حالی که جامعه های بیت کوین و Tezos دارای ارزش های متفاوتی هستند اما Carter ادعا کرده که هر دو گروه در مقایسه با هم به خوبی تعریف شده اند و شفاف می باشند.

تزوس (Tezos) توسط یکی از بزرگترین ICO ها تامین وجه شده است و Carter نیز فردی است که همواره به ICO ها بدبین بوده است. Carter در مورد این ICO که تنها ICO می باشد که در آن شرکت کرده چنین می گوید:

اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید، بلند همت باشید و باور داشته باشید که شما قادر به ایجاد شکل جدیدی از پول غیر حکومتی هستید. شما حامیان کافی نخواهید داشت اگر آن متمرکز بر گروه کوچکی از افراد باشد.

Alison Mangiero ریاست Tocqueville Group در مصاحبه ای بعد از جلسه به کوین دسک گفت که:

باید یک ماجرای مشترکی موجود باشد.

و او توضیح داد که چرا سازمانش اعضای برجسته جامعه Tezos برای سه روز در نیویورک گرد آورده است.

قبل از اینکه کنفرانس عمومی شروع شود، Mangiero بعضی از فعال ترین مشارکت کنندگان در بلاک چین Tezos را برای گفتگویی در مورد ارزش ها دور هم جمع کرد. بعضی از ارزش هایی که کارمندان او برای بحث ارائه دادند شامل مشارکت باز، اهمیت دادن به دارندگان توکن، عدم خشونت و تجاوز، عملگرایی ظریف و تکامل بجای انقلاب بود.

Mangeiro ابراز داشت که Tezos از منظر فنی پروژه ای بسیار تکنیکال و آکادمیک می باشد که زمان کمتری را از دیگران برای بازگو کردن ماجرای خود به طور گسترده صرف کرده است. اما پیشرفت هایی در حال حاضر در حال اتفاق افتادن است که می تواند دیگران را علاقه مند کند. او بر این حقیقت تاکید کرد که جواب Tezos به توکن های ERC-20 ساخته شده است و استاندارد توکنی غیر قابل جایگزین آن نیز به زودی خواهد آمد.

آپدیت های بیت کوین بیشتر به صورت ابزار هایی ساخته شده برای آن می آید تا اینکه به صورت تغییراتی در خود نرم افزار بیت کوین اعمال شوند. البته یکی از ارزش های اساسی بیت کوین این حقیقت است که آن خیلی محافظه کار می باشد. آن به آهستگی تغییر پیدا می کند و یک عرضه پولی ثابت دارد. بیت کوین هرگز عجله ای برای تغییر اصول بنیادین خود ندارد.

Mangiero ابراز داشت که Tezos در عین حال برای تغییر درست شده است و این ویژگی های جدید نمایانگر این قضیه می باشند. با تایید رسمی تعبیه شده در داخل همان پروتکل و توانایی ارتقا به عنوان ویژگی مرکزی آن، کاربرانی که دارایی های دیجیتال جدید را بر روی Tezos قرار می دهند دارای ایمنی قوی تر و تضمین امنیتی خواهند بود. Mangiero در ادامه چنین ادعا کرد:

آن مانند یک بلاک چین عمومی برای بزرگسالان می باشد.

اجماع چیست؟

آیا به نظر شما جامعه مذکور ایده شفافی در مورد ارزش Tezos دارد؟ در جایی که کنفرانس TQuorum در آن برگزار شد، CoinDesk ایده پروتکلی را کشف کرد که می تواند به مرور زمان تغییر کند و مرتبا این تغییرات اتفاق بیافتد.

در واقع یکی از مصاحبه شوندگان که ترجیح داد نامش فاش نشود به کوین دسک گفت که او قبلا از طرفداران متعصب بیت کوین بوده است و در اثر عدم توانایی بیت کوین برای تغییر پذیری دچار استرس شده و مواضع خود را تغییر داده است. او چنین گفت:

من افراد زیادی را می بینم که از بیت کوین به Tezos می آیند زیرا ما چیز های زیادی را مشاهده کردیم که در سیستم قبلی شکسته شده بودند. شاید Tezos چیزی باشد که بتوانیم بر روی آن توافق کنیم و آن را رشد دهیم؟

Lukas Zuegg که از مسئولان ایجاد بلاک برای Tezos می باشد و همچنین در کارگاه های آموزشی در مورد اعتبار سنجی بلاک چین تدریس می کند، ابراز داشت که ایجاد کنندگان بلاک در Tezos دارای تعهد مشترک کافی برای مشارکت در مدیریت هستند و از نام بردن و شرمسار کردن یکدیگر در رسانه های اجتماعی برای رای ندادن ابایی ندارند.

دارندگان توکن نیز با ترک کردن این افرادی که رای نداده اند، نشان دادند که به این ارزش ها پایبندند. چنین فرهنگی به Tezos اعتبار می بخشد و آن را به عنوان یک بلاک چین با مدیریت خوب مطرح می کند. با این وجود، Zuegg ابراز داشته که آن به نسبت بلاک چین های دیگر کوچک می باشد و هشدار داد که به نظر او مدیریت جوامع بزرگتر و بزرگتر تبدیل به چالش شده است.

Adrian Brink یکی از بنیان گذاران در استارتاپ Tezos موافق است که ویژگی مهم این شبکه تکامل یکنواخت و دائم با گذشت زمان می باشد. او همچنین دیدگاه Zuegg را در سخنان خود انعکاس داد و گفت:

این جامعه هنوز خیلی جوان است و بنابراین در حال ترویج ماهیت و ارزش های خود می باشد.

منبع coindesk

آشنایی با تفاوت‌ها و شباهت‌های تزوس و بیت‌کوین

مطالب بیشتر

  1. از اضافه شدن تزوس به بایننس تا احتمالاً شروع اثبات سهام
  2. حمایت صرافی کوین بیس از تزوس

دیدگاهتان را بنویسید