شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

هارد فورک متناقض و پیچیده شدن شرایط اتریوم!

نوشته شده توسط مدیریت

هارد فورک متناقض و پیچیده شدن شرایط اتریوم!

شبکه راپستن نشان داد اگر تمام شرکت کنندگان اکوسیستم اتریوم در خصوص حرکت رو به جلو و پیشرفت موافق نباشند چه اتفاقی خواهد افتاد. این شبکه آزمایشی به دو بخش تقسیم شده بود و اتراسکن (Etherscan) به طور موقت بلاک های تولید شده را نشان نمی‌داد.

آزمایش هاردفورک استانبول که بر روی ۶۰۰ قرارداد هوشمند اجرا خواهد شد، این بحث را به وجود آورده است که آیا ماینرها و توسعه دهندگان اصلی باید تاثیر و نفوذ بیشتری داشته باشند یا خیر. مودیت گوپتا یکی از توسعه دهندگان بلاک چین پولیمث (Polymath) چندین حالت احتمالی را پس از اعمال تغییرات در شبکه اصلی اتریوم پیش بینی کرده است.

گوپتا در این خصوص گفت:

راپستن واقعی کدام است؟ همانی است که توسط ماینرها پشتیبانی می‌شود و طولانی ترین زنجیره دارد؟

یا همانی است که توسط توسعه دهندگان اصلی پشتیبانی می‌شود اما دارای زنجیره کوچکتری است؟ چه اتفاقی برای توکن های ایجاد شده در راپستن قبل از هاردفورک استانبول رخ خواهد داد؟

ماینینگ اتریوم هم چنان نسبتا جذاب است و چندین فارم اسیک را به سمت خود جلب کرده است. در سال ۲۰۱۹، هش ریت ماینینگ اتریوم افزایش یافت و از ۱۴۰ به ۱۸۰ میلیون گیگاهش در ثانیه رسید. از آنجایی که تیم توسعه دهنده اتریوم نشان داد که پیاده سازی گواه اثبات سهام ممکن است مدتی طول بکشد، ماینرها به شبکه برگشتند تا حداقل به پاداش بلاک ۲ اتریومی دست یابند.

ایجاد دو زنجیره در شبکه آزمایشی راپستن

اکنون شبکه آزمایشی راپستن، دو زنجیره مختلف با انداره بلاک مختلف ایجاد کرده است. بلاک های استخراج شده برای زنجیره پیش از استانبول به اندازه ۶,۵۲۹,۲۸۰ رسیده اند. شبکه آزمایشی پس از هاردفورک در بلاک ۶,۵۰۸,۵۵۴ به دست آمد.

شکستن یا تقسیم شدن شبکه آزمایشی رویداد مهمی به حساب نمی‌آید، زیرا به عنوان هشدار در خصوص اتفاقات احتمالی برای اتریوم در نظر گرفته می‌شود. اختلاف نظری بین توسعه دهندگانی که می‌خواهند شبکه را انتقال دهند و ماینرهایی که سرمایه چشمگیری بر روی اسیک ها قرار داده اند به وجود آمده است. ایجاد دو زنجیره در شبکه اصلی می‌تواند منجر به هاردفورک متناقض و پیچیده شدن شرایط آینده توکن اتریوم شود.

جامعه اتریوم تصمیم گرفت تا با هاردفورکی که باعث غیرفعال شدن اسیک ها می‌شود مخالفت کند. این امر باعث محافظت بهتر از شبکه شد اما نفوذ و تأثیر بیشتری به ماینرها ارائه داد. هاردفورک استانبول یکی از اولین هاردفورک هایی است که بر بستر شبکه آزمایشی اجرا می‌شود. اکنون هیچ تاریخی برای پیاده سازی به روزرسانی بر روی شبکه اصلی تعیین نشده است. این به روز رسانی در نظر دارد تا ۶ پروپوزال بهبود اتریوم (EIP) را از ۳۰ به روزرسانی منتخب پیاده سازی کند.

کوین اتریوم بیشتر در معرض خطر می‌باشد، زیرا این دارایی یکی از آلتکوین های برتر از لحاظ نقدینگی و تاثیر بر بازارهای مختلف است. قیمت اتریوم پس از فروش های عمده اخیر به ثبات رسیده است و در حال حاضر ۱۷۵ دلار می‌باشد. مشکلات شبکه آزمایشی راپستن دقیقا یک روز پس از یکی از بزرگترین اضافه بارهای (Overload) شبکه به دلیل بازی Fair Win Lottery به وجود آمد.

منبع bitcoinist

 

مطالب دیگر

 

  1. کمپانی Canaan از Ethash اسیک (ASIC) جدید اتریوم رونمایی کرد.
  2. لینژی گامی بزرگ در تولید دستگاه استخراج اتریوم

هارد فورک متناقض و پیچیده شدن شرایط اتریوم!

 

دیدگاهتان را بنویسید