شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کشورهای بزرگ حامی ارزهای دیجیتال

نوشته شده توسط مدیریت

کشورهای بزرگ حامی ارزهای دیجیتال

آمریکا ممکن است علاقه‌ای به ارزهای دیجیتال نشان ندهد ولی در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به ۵ کشوری که اخیرا قدم های مثبتی در این زمینه برداشته اند.

۵ کشور برتر حامی ارزهای دیجیتال

ایالات متحده، بررسی ETF بیت کوین را به تاخیر انداخته و خواستار جزئیات بیشتری در مورد عرضه های اولیه (ICO) شده است. انگلستان به دنبال فرارکنندگان مالیاتی بوده و اوراق مشتقه ارزهای دیجیتال را برای معامله گران خرده فروش ممنوع کرده است.

در چین، انجام تراکنش یا معامله ارزهای دیجیتال ممنوع بوده و در کشورهایی مانند بولیوی، مصر و اندونزی، ارزهای دیجیتال به کل ممنوع می باشند. به همین دلیل دیدن حمایت بعضی حوزه های قضایی از ارزهای دیجیتال، کمی روحیه دهنده می باشد.

ونزوئلا

با اینکه شاید ونزوئلا را خیلی جدی نگیرید، ولی می توان به این کشورِ آمریکای لاتین فاسد و مملو از بحران، به عنوان یکی از بزرگترین حامیان ارزهای دیجیتال نگاه کرد. نه تنها ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و دش، به ونزوئلایی ها به عنوان روشی برای محافظت از ثروت و انجام پرداخت هایشان، کمی آرامش می دهد؛ بلکه دولت نیز در نظر دارد، بیت کوین و اتر را به ذخایر بانک مرکزی خود (که در حال خالی شدن است) اضافه کند.

کشورهای بزرگ حامی ارزهای دیجیتال

باید گفت که این اقدامات نمی توانند نمونه ی بارزی از مسئولیت پذیری مالی درطی سالهای اخیر باشند. با این حال، ممکن است در سال های آینده کشورهای بیشتری را ببینیم که ارزهای دیجیتال را به عنوان ذخایر قانونی در اختیار خواهند داشت.

اوکراین

با وجود اینکه جایگاه روسیه در مورد ارزهای دیجیتال هنوز کمی رازآلود است، کشور همسایه، اوکراین، با قدرت به جلو حرکت می کند. تنها ۲ روز پیش، وزارت کشور اعلام کرد که قصد قانونی کردن ارزهای دیجیتال را دارد. در گزارشی مبنی بر قدم های اوکراین در جهت مدرنیزه کردن اقتصاد، به بلاک چین نیز به عنوان بخشی از برنامه ی وزارت کشور برای یکپارچه کردن آن با سیستم ثبت این کشور، اشاره می شود.

به منظور شفاف سازی بهتر باید گفت که ارزهای دیجیتال در حال حاضر در اوکراین ممنوع نیستند، با این حال، وضعیت رسما قانونی نیز ندارند. این حرکت، ممکن است باعث تبدیل شدن این کشور اروپای شرقی به مرکزی برای شرکت های بلاک چین و ارز دیجیتال شود.

پرتغال

پرتغال برای اولین بار زمانی مورد توجه کارآفرینان ارز دیجیتال قرار گرفت که در اواخر ماه آگوست اعلام کرد، بر درآمدهای حاصل از ارزهای دیجیتال مالیاتی دریافت نخواهد کرد. به علاوه، تمام معاملات انجام شده با ارزهای دیجیتال نیز شامل مالیات نمی شوند. پس اگر قصد جابجایی به سواحل گرم و آفتابی پرتغال را نداشتید، حال انگیزه ای برای این کار دارید.

کشورهای بزرگ حامی ارزهای دیجیتال

در کنار تمام اینها، پرتغال در کل در برخورد با تکنولوژی های نوظهور بسیار بازو و روشن فکر می باشد. لیسبون هر سال میزبان Web Summit، یکی از بزرگترین کنفرانس های تکنولوژی در دنیا، می باشد.

جزایر مارشال

تنها با جمعیتی ۵۰.۰۰۰ نفری که در بیش از ۱۰۰۰ جزیره (که اکثرشان غیرقابل سکونت است) پراکنده شده اند، جزایر مارشال ممکن است تبدیل به اولین کشوری شود که از ارزهای دیجیتال به عنوان پول رایج خود استفاده می کند.

ممکن است Petro، PayMon و ارزهای دیجیتال مشکوک دیگری را دیده باشیم که به منظور دور زدن تحریم های آمریکا عرضه شده باشند، ولی ارز دیجیتال جزایر مارشال متفاوت است.

این ارز با نرخ تورمی برنامه نویسی شده بصورت الگوریتمی، بر روی بلاک چین اجرا می شود، ولی برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر، به عنوان پول رایج شناخته خواهد شد.

آلمان

در ماه گذشته آلمان از برنامه های خود مبنی بر ادامه دادن Bundeschain و ایجاد ارز دیجیتالی با پشتوانه دولت که بر روی آن اجرا خواهد شد، خبر داد. نه تنها این موضوع، بلکه بخشی از استراتژی بلاک چین آلمان شامل ساخت اکوسیستم و چهارچوبی قانونی برای استارت آپ های حوزه ارز دیجیتال در این کشور می باشد.

آلمان همچنین جبهه گیری منعطفی در مقابل STOها داشته، که آن را تبدیل یکی از معدود کشورهای حامی ارزهای دیجیتال در اروپا کرده است. این کشور اولین توکن اوراق بهادار تنظیم شده را در ماه می سال جاری منتشر کرد.

تلاش های قانون گذاران آلمانی ممکن است واکنشی نابخردانه برای مقابله با لیبرا و ارزهای دیجیتال مشابه آن بوده باشد، ولی این موضوع را نقض نمی کند که این کشور به دنبال پیشروی با استفاده از تکنولوژی بلاک چین است.

با افزایش هرچه بیشتر کشورهایی که اهمیت تکنولوژی بلاک چین را درک می کنند، تغییراتی در حال رخ دادن می باشد، و کشورهای بالا نیز پرچمدار این تغییر می باشند.

منبع bitcoinist

 

مطالب بیشتر

  1. لیبرا چیست و عاقبت آن چه خواهد بود؟
  2. علت ترس بانک‌های آمریکا از لیبرا

دیدگاهتان را بنویسید