شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

کمپانی Canaan از Ethash اسیک (ASIC) جدید اتریوم رونمایی کرد.

کمپانی Canaan از Ethash اسیک (ASIC) جدید اتریوم رونمایی کرد.
نوشته شده توسط مدیریت

کمپانی Canaan از Ethash اسیک (ASIC) جدید اتریوم رونمایی کرد.

کمپانی Canaan از اسیک جدید خود اتریوم رونمایی کرد که به لحاظ تجاری ۵ برابر به صرفه تر از کارت گرافیک های موجود است. این اسیک برای ماینرها در مقیاس کوچک مناسب نیست وبه طور بالقوه خطر تمرکز شبکه را در پی دارد.

اسیک جدید Ethash

امروز در اجلاس ماینینگ عصر جدید در چین، کمپانی Canaan از Ethash اسیک (ASIC) جدید اتریوم رونمایی کرد. این اسیک از لحاظ کارایی به راحتی از ماینرهای مبتنی بر کارت گرافیک پیشی می گیرد. طبق استاندارد رایج مقایسه تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال، وات بر هر مگاهش در ثانیه (W / MHs)، اسیک جدید کمپانی Canaan کارایی بسیار بیشتری نسبت به سخت افزار های رایانه ای موجود در بازار دارد.

براساس داده های مستند میزان کارایی، اسیک جدید راندمان ۵/۳ تا ۷/۵ برابر بیشتر نسبت به سخت افزار رایانه های مصرف کننده ارائه می دهد. در ارتباط CryptoSlate با کمپانی Canaan به نظر می رسد تجهیزات مستقیما تولید این شرکت نیستند، اما هنوز توسط تیم فروش داخلی آنها در چین فروخته و توزیع می شوند.

یک نماینده به CryptoSlate می گوید:

توضیح کمی دشوار است، اما اینها محصولاتی نیستند که توسط مهندسان کمپانی Canaan طراحی و ساخته شده باشند. این محصولاتی است که توسط تیم فروش داخلی فروخته می شود و محصول رسمی کمپانی Canaan در سراسر جهان نیستند.

مشکلی که برای اتریوم ایجاد شده است
این برای شبکه اتریوم مشکل ساز است. Ethash، الگوریتم ماینیگ مورد استفاده در اتریوم، عمدا مقاوم بر اسیک طراحی شده است. دلایل مختلفی برای این طراحی وجود دارد که در درجه اول دسترسی و عدم تمرکز قرار دارد. در تجارت اسیک ارز دیجیتال تنها تعداد معدودی از تولید کنندگان تمایل به سلطه دارند. این بازیکنان تنها به خاطر دسترسی به ماینر های با کیفیت کنترل بیشتری روی قیمت گذاری رقابتی دارند.

این تولید کنندگان همچنین سود ناخالص عظیمی به دست می آورند. برخلاف ساخت تجهیزات رایانه ای، قیمت گذاری تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال براساس سود حاصل از تولید آن به عنوان وسیله چاپ پول می باشد، نه با هزینه مواد اولیه مانند صنعت سخت افزار رایج.

علاوه بر این آنها می توانند با دسترسی مستقیم به سخت افزار ارزان قیمت، بر فرایند ماینینگ روی شبکه مسلط شوند، مانند کاری که بیت مین Bitmain و کمپانی Canaan با بیت کوین انجام می دهند. در همین لحظه، بر اساس مکاتبات بین CryptoSlate و نمایندگان شرکت ها، شواهد محکمی وجود دارد که نشان می دهد این دو کارگزار ماینینگ بین ۲۵ تا ۵۰ درصد از هش ریت ماینینگ ‏الگوریتم شا-۲۵۶ (Sha-256) را کنترل می کنند.

نتیجه: با گذشت زمان، بیشتر ماینرها در مقیاس کوچک براساس افزایش سختی شبکه ماینینگ قیمت گذاری می شوند.

توسعه دهندگان اصلی اتریوم اختلاف نظر دارند

به گفته، بنیان گذار اتریوم، ویتالیک بوترین و توسعه دهندگان اصلی دیگر، اسیک تهدیدی به شمار نمی آید. در آوریل سال گذشته، بیت مین ماینر اتریوم F3 را عرضه کرد، که در اصل یک کارت گرافیک با اجزای اضافی حذف شده است تا هزینه تولید را کاهش دهد. در زمان عرضه، هر F3 تنها ۲ برابر سود بیشتر از تجهیزات اصلی داشت.

در پاسخ به عرضه F3، ویتالیک بوترین به دیگر توسعه دهندگان اصلی اتریوم گفت که اسیک ها تهدیدی برای شبکه نیستند. علاوه بر این، وی استدلال کرد که اگر اتریوم الگوریتم ماینینگ خود را تغییر دهد ماینرها می فهمند چگونه آن را در ۶ تا ۱۲ ماه از بین ببرند. وی اظهار داشت که چنین تلاشی می تواند در اجرای سریع ETH 2.0 اختلال ایجاد کند.

ویتالیک بوترین اطمینان داد:

اینجا بیت کوین نیست. اینجا تحت کنترل ماینرها نیست. اگر روزی برسد که بیت مین قدرت اکثریت هش را داشته باشد و سعی کند استفاده بدی از آن بکند، ما توسعه کاسپر Casper را با همه باگ هایش سرعت می دهیم.

بحث و گفتگو پیرامون ProgPOW

اکنون، جامعه با بحث های جداگانه پیرامون ProgPOW آشفته شده است، الگوریتمی که گفته می شود ظاهرا عملیات ماینینگ را در بین اسیک ها، کارت های گرافیک ها و FPGA ها به گونه ای تراز می کند، که طرفداران آن به آن خوش بین هستند.

با این حال، این تغییر با مقاومت جدی روبرو شده است، که بخشی از آن به دلیل تأثیرگذاری کریستی لی مینهان Kristy-Leigh Minehan مدیر ارشد سابق فناوری Core Science است. سایر سهام داران اتریوم نگران این هستند که چنین تغییری به طور بالقوه باعث فورک جامعه و شبکه شود. به طور کلی، این توسعه باعث می شود که ماینینگ اتریوم کمتر در دسترس علاقمندان و عموم مردم باشد زیرا این اسیک ها همچنان در حال گسترش هستند.

منبع cryptoslate

کمپانی Canaan از Ethash اسیک (ASIC) جدید اتریوم رونمایی کرد.

مطالب بیشتر

  1. لینژی گامی بزرگ در جهت استخراج اتریوم
  2. بهترین نرم افزارهای استخراج اتریوم

دیدگاهتان را بنویسید