شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

تحقیقات می‌گویند توکن‌های تتر قیمت بیتکوین را بالا می‌برد

نوشته شده توسط مدیریت

تحقیقات می‌گویند توکن‌های تتر قیمت بیتکوین را بالا می‌برد

امروز تتر بیانیه رسمی در وبسایت خود منتشر کرد. در این بیانیه اذعان شده است که تتر در انتظار شکایت هایی بر اساس تحقیقاتی است که آن را “نالایق و مزدور” می‌خوانند.

تتر به مدت تقریبا ۶ ماه است که توسط دفتر دادستان کل نیویورک مورد بازرسی قرار گرفته است. این شرکت و بیتفینکس تا ۱۴ اکتبر مهلت دارند که مدارک مورد نیاز را در اختیار دفتر دادستان کل قرار دهند.

رشد چشمگیر و ارتباط عجیب

تتر طی چند سال گذشته در معرض بازرسی های دقیقی قرار گرفته است زیرا به چاپ صدها میلیون توکن دیجیتال با پشتوانه دلار خود ادامه می‌دهد. فقط در دو سال گذشته، موجودی در حال گردش USDT تقریبا ۱۰ برابر شده و از ۴۵۰ میلیون دلار به ۴.۱ میلیارد دلار رسیده است.

 

عرضه تتر با پشتوانه سبد کالاهایی نظیر طلا، نفت خام و پلاستیک!

مطالعه ای که توسط دانشگاه تگزاس در ماه ژوئن سال گذشته منتشر شد، مدعی شده بود که قیمت بیت کوین عمدتا تحت تاثیر صدور توکن های جدید USDT می‌باشد. اخیرا تحقیقات انجام شده توسط TokenAnalyst.io نشان داده است که هنگامی که تتر صادر می‌شود، قیمت بیت کوین تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد.

تتر مدعی است که مدل تجاری آنها دریافت پول از سرمایه گذاران سازمانی، صدور تعداد توکن ها معادل با پول دریافت شده و ارائه توکن ها به مشتریان می‌باشد. هرچند تتر در قوانین استفاده از خدمات خود صراحتا مشخص کرده است که USDT را با دلار بازپرداخت نمی‌کنند.

انجام بازرسی ها از تتر

ماه آوریل گذشته، دادستان کل ایالت نیویورک بازرسی هایی از تتر و شرکت مادر آن، آی‌فینکس (iFinex) که مالک صرافی محبوب بیتفینکس نیز می‌باشد را آغاز کرد. این بازرسی ها بر پنهان سازی سرمایه‌های از دست رفته و ترکیب سرمایه های مشتریان و سرمایه های شرکتی معطوف بوده است.

هم‌ چنین در همان ماه آوریل، وکیل تتر اعلام کرد که فقط ۷۴ درصد USDT با ذخایر موجود پشتیبانی می‌شود. شرکت تتر برای هر USDT که در بازار وجود دارد فقط ۰.۷۴ دلار پشتوانه دارد.

تتر تاکنون هیچگونه مدرکی به دفتر دادستان کل نیویورک ارائه نداده است. مهمتر از آن، تتر علیرغم وعده های عمومی که داده است، پس از سال ها فعالیت هنوز نتوانسته است حسابرسی امور مالی خود را ارائه دهد.

منبع bitcoinist

 

مطالب بیشتر

  1. سرمایه‌گذاران همچنان به تتر اعتماد دارند!
  2. ردپای تتر در افزایش قیمت بیتکوین

 

دیدگاهتان را بنویسید