شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بیت‌کوین ارز ملی آمریکا خواهد شد!

بیت‌کوین ارز ملی آمریکا خواهد شد!
نوشته شده توسط مدیریت

بیت‌کوین ارز ملی آمریکا خواهد شد!

مزایای ارزهای دیجیتال در بسیاری از بخش ها و امور مختلف به طور گسترده درک شده است و حتی مخالفان این حوزه نیز به این موضوع واقف می‌باشند. رشد ارزهای دیجیتال تنها در این چند سال اندک، بسیار مهم و چشمگیر بوده است و احتمالا رکورد تمام دارایی ها و بخش های دیگر در این مدت را پشت سر گذاشته است.

امروزه چندین شرکت مختلف وجود دارند که ارز دیجیتال خود را صادر کرده اند یا در نظر دارند تا این اقدام را انجام دهند و کشورهای بسیار زیادی نیز در حال کار بر روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود می‌باشند. آنتونی پامپلیانو معروف به پامپ موسس شرکت مورگان کریک دیجیتال، آینده بسیار موفقی را برای بیت کوین بیان کرده است.

پامپ که یکی از خوش بینان معروف بیت کوین می‌باشد اخیرا در حساب توییتر خود نوشت که معتقد است بیت کوین در آمریکا به عنوان ارز دیجیتال رسمی پذیرفته خواهد شد. در توییت وی آمده است:

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ عرضه شد و یک دهه بعد تبدیل به دارایی با ارزش بازار بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار شده است. اکنون دولت آمریکا در پاسخ به رشد بیت کوین، درباره توکنی کردن ارز سنتی خود صحبت می‌کند. چند سال بعد احتمالا درباره پذیرش بیت کوین به عنوان ارز ملی صحبت خواهند کرد.

پامپ بیان کرد که در ابتدای پیدایش بیت کوین، بسیاری از افراد فکر نمی‌کردند که این ارز دیجیتال پس از یک دهه به جایگاه فعلی خود دست یابد. با وجود روند رشد بیت کوین، تقریبا غیرممکن است که قدرتمندترین کشورهای جهان بیش از این به انکار این ارز دیجیتال بپردازند.

پاتریک هارکر رییس بانک رزرو فیلادلفیا گفته است که CBDC آمریکا اجتناب ناپذیر است و دیر یا زود، بانک مرکزی آمریکا چاره دیگری به غیر از پیوستن به عرصه ارزهای دیجیتال ندارد.

بیت‌کوین ارز ملی آمریکا خواهد شد!

هم چنین دو عضو کنگره نیز نامه رسمی به جروم پاول رییس هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا نوشته اند. در این نامه، بیل فاستر و فرنچ هیل بیان کرده اند که به دلیل پذیرش گسترده ارزهای فیات دیجیتال، برتری دلار آمریکا می‌تواند در بلندمدت به خطر بیافتد.

این دو عضو کنگره نامه خود را با ذکر چند سوال از جروم پاول به پایان رساندند. این سوالات در خصوص احتمال توکنی کردن دلار و بیان این پرسش بود که در صورت پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال، آیا برنامه ای برای واکنش و پاسخ به این شرایط وجود دارد یا خیر.

با وجود این موضوع که دولت چین تقریبا آماده عرضه CBDC خود به عنوان روشی برای پایان دادن به وابستگی به دلار می‌باشد، دیر یا زود دولت آمریکا نیز دلار دیجیتال را به صورت جدی و مسنجم مد نظر قرار خواهد داد.

منبع zycrypto

 

مطالب مرتبط

  1. قیمت بیت کوین به پانصد هزار دلار می‌رسد!
  2. چرا بیت کوین این قدر ارزشمند است؟
  3. پیش بینی یک بانک آلمانی: قیمت بیت کوین در سال 2020

دیدگاهتان را بنویسید