شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

رئیس پروژۀ رمزارز لیبرا به سوء تفاهمات پاسخ داد!

رئیس پروژۀ رمزارز لیبرا به سوء تفاهمات پاسخ داد!
نوشته شده توسط مدیریت

رئیس پروژۀ رمزارز لیبرا به سوء تفاهمات پاسخ داد!

دیوید مارکوس، رئیس پروژه رمزارز لیبرا ، طی یک مصاحیه که طیف وسیعی از موضوعات از جمله پاسخ به نگرانی‎های پیش آمده پیرامون لیبرا کوین فیسبوک را نیز شامل میشد، در صدد رفع سوءتفاهم‎ها برآمد.

از جمله دیگر مسائلی که او بدان پرداخت، تاکید بر غیرمتمرکز بودن رمزارز لیبرا بود. او مدعی است که ساختار لیبرا کاملاً غیر متمرکز طراحی شده است.

مارکوس استدلال میکند که طیف وسیعی از نودها که همگی شرکت‎های معتبری هستند در این پروژه فعال‎اند که دال بر غیرمتمرکز بودن لیبرا است. او در این راستا به ماهیت متمرکز زنجیره‎های محدود گواه اثبات کار(POW) اشاره میکند.

جایی که کمتر از ۱۲ استخر ماینینگ همه چیز را اداره میکنند. مارکوس تصریح کرد که فیسبوک تنها یکی از ۲۸ عضو این مجموعه است و همچنین چرایی نبود یک منشور برای لیبرا را شرح داد. به گفته او اعضای سازمان‎ها و شرکت‎های درگیر در این طرح، در آینده‎ای نزدیک به نوشتن منشوری مناسب اقدام خواهند کرد.

مارکوس همچنین استدلال میکند که فیسبوک قادر خواهد بود محصولات حیاتی دیجیتال را برای افرادی در نقاط مختلف جهان ارائه دهد که در غیر این صورت به این خدمات دسترسی نخواند داشت. او میگوید که این شرکت میتواند چنین خدماتی را برای افرادی که به آن نیاز دارند، با هزینه های اندک ارائه دهد.

بسیاری از افرادی که در این بازار قرار دارند، گوشی هوشمند داشته و از فیسبوک نیز استفاده میکنند. ثبت‎نام برای خرید لیبرا تنها گام منطقی بعدی است. اما برای افرادی که قبل از این در این سیستم حضور نداشته‌اند این موضوع شبیه به چه چیزی بنظر می رسد؟

باتوجه به استفاده دنیای غرب از لیبرا، ممکن است این رمزارز به محبوبیت عمومی دست یابد. اما موفقیت و یا شکست لیبرا موضوع اصلی نخواهد بود. در هرحال شما می توانید بسیاری از کاربردهای روزانه‎ی لیبرا را تصور کنید.

شرکت‏‌هایی مانند شرکت حمل و نقل اوبر می‌توانند در نتیجه کاهش هزینه‌های تراکنش توسط لیبرا، متعاقباً هزینه‌ها و کرایه‌های خود را نیز کاهش داده و پس ‎اندازی هر چند اندک برای مصرف کننده شکل بگیرد.

یا به عنوان مثال والدین از طریق فیسبوک برای فرزندشان که در کالج تحصیل میکند مقداری لیبرا میفرستند که او بتواند بوسیله یک خودپرداز آن را نقد کند. تمام هزینه‎های تراکنش بسیار کمتر از هزینه ‎های انتقال پول از طریق وسترن یونیون (Western Union) و راه‎حل‌های مشابه خواهد بود. علاوه ‎براین این روش از هر فرآیند بانکی نیز سریعتر است.

برای ارتقاء لیبرا شرکت‎ها ممکن است پیشنهادهایی منحصربفرد در راستای استفاده از آن ارائه دهند. طرح‌هایی که در موفقیت لیبرا نقش داشته باشند تشویق خواهند شد.

لازم به ذکر است که شما هم اکنون نیز میتوانید توسط رمزارزها تمام این کارها را انجام دهید. اما احتمالاً فیسبوک قصد دارد این فرآیند را آسان تر و ارزان تر انجام دهد.

منبع ccn

 

مطالب بیشتر

  1. لیبرا چیست و عاقبت آن چه خواهد شد؟
  2. علت ترس بانک‌های آمریکا از لیبرا
  3. مواضع قهرآمیز آلمان و فرانسه علیه لیبرا

دیدگاهتان را بنویسید