شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

انگلیس خواستار یک جانشین نوع کریپتو به جای دلار

انگلیس خواستار یک جانشین نوع کریپتو به جای دلار
نوشته شده توسط مدیریت

انگلیس خواستار یک جانشین نوع کریپتو به جای دلار

در این مقاله قصد داریم که نگاهی به مقاله اخیر بلومبرگ بیاندازیم و بحث کنیم که چرا انگلیس ممکن است خواستار یک جانشین نوع کریپتو بجای دلار شود و آن را به استاندارد جهانی ترید بدل کند. مفاهیم زیادی از این مقاله استنباط می شود، پس اجازه دهید به روشن کردن موضوع بپردازیم و اهمیت این اظهارات را مورد بحث قرار دهیم. دلیل استیلای دلار هم در این نوشتار مورد اشاره قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که این مقاله نظرات شخصی است و نباید آن را به عنوان توصیه مالی و یا توصیه ای برای سرمایه گذاری تلقی کنید.

Bank of England خواستار کریپتو است

بر اساس یک مقاله بلومبرگ که در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹ منتشر شد، Bank of England رسما موضع خود را در مورد پروژه لیبرا و کریپتو به طور کلی ابراز کرده است. Mark Carney سخنگوی نماینده این بانک، نظر خود را در مورد برداشتن استیلای دلار از سیستم مالی جهان احتمالا توسط کریپتو به تفصیل بیان می کند.

این مقاله به بررسی تکذیب این موضوع از جانب یک مقام Federal Reserve بنام Simon Potter می پردازد که از موقعیت دلار دفاع می کند. استدلال اصلی برای این دفاع این می باشد که یک ارز پذیرفته شده جهانی برای ترید و مبادله در دراز مدت به نفع همه ملت ها خواهد بود و به عنوان مانع در برابر آنان عمل نخواهد کرد. Mark Carney و دیگر کشور ها ممکن است به دلیل بهره برداری مداوم ایالات متحده از غالب بودن دلار برای گسترش آن و کاهش هزینه های استقراض، اوضاع را طور دیگری ببینند.

راه حل کریپتویی ارز جهانی

در حالی که هر دو نفر بحث شده به نکات خوبی اشاره می کنند اما حقیقت این است که چیرگی دلار در واقع در وایل دهه ۱۹۰۰ و با شروع انقلاب صنعتی و انقلاب حمل و نقل آغاز شد. به دلیل وجود افرادی مانند Andrew Carnegie (فولاد)، John Rockefeller (نفت)، Cornelius Vanderbilt (قایق و راه آهن) و Henry Ford (اتومبیل)، آمریکا توانست به رقابت با بسیاری از کشور های برجسته جهان بپردازد.

همزمان جنگ های جهانی اول و دوم به نفع آمریکا تمام شدند زیرا این جنگ ها به نسبت کشور های دیگر تاثیر محدودی بر آمریکا داشتند و آمریکا فاقد بدهی انباشته در خلال این جنگ ها بود. از آنجا که آمریکا یکی از معدود کشور هایی بود که بدهکار نبود، در نهایت به بریتانیا در وام Anglo-American پول قرض داد. به مرور زمان دلار تبدیل به استاندارد جهانی شد زیرا در آن زمان توسط طلا پشتیبانی می شد و تنها ارزی بود که تکاپو و حرکت برای آن باقی مانده بود.

اگر سریعا حدود ۷۵ سال از آن زمان به جلو حرکت کنیم، می بینیم که بعد از این زمان تا به امروز سناریوی کاملا متفاوتی در جهان به وقوع پیوسته است. دلار دیگر با هیچ ماده خام و یا چیز دیگری بجز ارتش آمریکا پشتیبانی نمی شود. اقتصاد جهانی مستحکم تر از قبل شده است و در حال حاضر ثروت بیشتری از گذشته در جهان موجود است. مخصوصا در بخش های خصوصی ثروت بسیار بیشتری موجود است.

بخش های خصوصی عاشق ارز دیجیتال هستند!

چیزی که Bank of England و کنگره آمریکا را نگران کرده است این است که بخش خصوصی در حال ایجاد ارز خود می باشد. این تقریبا در مورد فیسبوک اتفاق افتاد که راه اندازی ارز دیجیتال خود بنام لیبرا را اعلام کرد و در حال تلاش برای توسعه آن است. فیات ابزاری است که حکومت ها برای کنترل چیز هایی در اقتصاد مانند سیستم های بانکداری، نرخ سود، تامین وجوه حکومت و هر چیز مهم دیگری مورد استفاده قرار می دهند.

اگر کنترل این ابزار از طریق چیزی مانند پروژه لیبرا بدست بخش خصوصی بیافتد، حکومت ها تقریبا اهرم فشار خود را از دست می دهند. Potter در این زمینه موافق است. در حالی که غیر محتمل است که حاکمیت های فردی بتوانند پیرامون یک ارز دیجیتال هماهنگی کنند، این ریسک وجود دارد که شرکت ها ممکن است این کار را بکنند.

Potter ابراز داشت که:

بانک های مرکزی باید خیلی مراقب انجام این کار توسط بخش خصوصی باشند. کنترل یک ملت به نسبت ارز خود برای محافظت از مردم و رسیدن به نتایج خوب طرح ریزی شده است. بخش خصوصی بسیار بیشتر علاقه مند به فروش محصولات است.

Potter به نکته خیلی واضحی اشاره کرده که باید مورد تاکید و تکرار قرار بگیرد. بخش خصوصی پیوندی با مصرف کننده و یا خریدار محصولات یا سرویس های خود ندارد. شرکت های بزرگی مانند اپل، گوگل، فیسبوک، آمازون، Uber و شرکت های مشابه، نگران افراد معمولی نیستند. افراد عادی برای این شرکت ها در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

از طرف دیگر حکومت ها تنها هدفشان محافظت از شهروندان می باشد. این هدف اصلی حکومت هاست و با حفظ قانون و نظم، عرضه امکانات مناسب، فراهم کردن مراقبت های سلامتی قابل استطاعت، حفظ زیرساخت و دفاع از سرزمین با نیروی مسلح محقق می شود. بخش های خصوصی هیچ یک از این کار ها را انجام نمی دهند و نخواهند داد.

کریپتو برای حکومتها خوب است!

دلیل موافقت Potter این است که ارز جهانی پذیرفته شده بعدی، چه کریپتو باشد و چه چیز دیگری، باید از جانب بخش دولتی بیاید. آن نمی تواند از جانب یک کنسرسیوم طماع از سازمان ها و شرکت های بزرگ بیاید که در جستجوی کنترل بر مردم هستند. بنابراین دارایی های کریپتویی عمومی مانند بیت کوین و اتریوم بهترین گزینه برای حکومت ها در یک استاندارد ارز جهانی جدید هستند.

حکومت ها ممکن است هنوز این قضیه را تشخیص نداده باشند اما این زنجیره های عمومی، محافظت شده و اعمال شده، آینده را می سازند و بهترین گزینه برای راه اندازی استیبل کوین ها برای ارز های خارجی و داخلی هستند و در این میان نیازی به مداخله یا کنترل بخش خصوصی نیست. تنها گذر زمان عاقبت این امر را نشان خواهد داد، اما یک چیز قطعی به نظر می رسد: هیچ کس نمی خواهد فیسبوک کنترل توزیع ثروت جهان را در دست داشته باشد.

منبع sanfranciscotribe

انگلیس خواستار یک جانشین نوع کریپتو به جای دلار

دیدگاهتان را بنویسید