شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

خواسته سرمایه‌گذاران امنیت بالای صرافی‌های ارزدیجیتال

نوشته شده توسط مدیریت

خواسته سرمایه‌گذاران امنیت بالای صرافی‌های ارزدیجیتال

برای افراد بی اطلاع، ارزهای دیجیتال مترادف با کلاه برداریست. اما برای ما مترادف امنیت، بازاری پویا و موفق است که رشدی بی سابقه و پتانسیلی نامحدود دارد.

نرخ رشد این بازار در چند سال گذشته، تنها سرمایه گذاران باهوش و زرنگ را جذب نکرده است. مجرمان نیز متوجه موقعیت هایی برای سوءاستفاده از بازار ارز دیجیتال شده اند. از زمان ابداعشان، ارزهای دیجیتال دزدیده شده اند.

صاحبان ارزهای دیجیتال با از دست دادن بیت کوین، اتریوم و آلت کوین های دیگر، قربانی این سارقان و هکرها شده اند. با این حال، اکثریت این دزدی ها از طریق صرافی های دیجیتال رخ داده است. در نتیجه، توسعه دهندگان به سختی مشغول طراحی نوآوری های امنیتی بوده اند.

خواسته سرمایه‌گذاران امنیت بالای صرافی‌های ارزدیجیتال

اغلب صرافی ها در حال حاضر، تعدادی قابلیت امنیتی که به منظور رسیدگی به نقاط ضعف درون سیستم هایشان طراحی شده، ارائه می دهند. تمهیدات امنیتی مانند احراز هویت دو مرحله ای، محل ذخیره سرد و رمزنگاری تبدیل به استاندارد شده اند. بعضی از صرافی ها حتی کنترل و نظارت امنیتی همزمان و بدون وقفه به منظور کاهش ریسک هک شدن، ارائه می دهند. با این حال، با وجود اخبار اخیر مبنی بر لو رفتن داده های احراز هویتی بایننس، بزرگترین صرافی دیجیتال دنیا، تهدیدها هنوز پابرجا هستند.

این نشت امنیتی در بایننس، پتانسیل تحت تاثیر قرار دادن حداقل ۶۰۰۰۰ سرمایه گذار را دارد. طبق گفته منابع مطلع، داده های مورد بحث، مربوط به اطلاعات شناخت مشتری (KYC) سرمایه گذاران می باشد. هکر مضنون، سعی در این داشته است که باجی به مبلغ ۳۰۰ بیت کوین، معادل ۳.۵ میلیون دلار، از بایننس دریافت کند.

بنیان گذار و مدیرعامل بایننس، چانگپنگ ژائو، از طریق توییتر مکررا این تهدید را بی اهمیت خوانده و اعلام کرد بایننس در حال بررسی می باشد. با این حال وی بیان کرده است که به احتمال زیاد، این موضوع تهدیدی توخالی بیش نبوده و به منظور سلب اعتبار بایننس و به طور کلی این صنعت بوده است.

جلوگیری از قربانی سازی

چه چیزهایی در حال حاضر وجود دارد که به سرمایه گذاران اجازه بدهد هم ریسک خود را کاهش دهند، و هم نقشی در امنیت کلی بازار داشته باشند؟

یکی از ساده ترین این راه حل ها، واضح ترین آنها نیز می باشد. حتی جدیدترین صرافی ها نیز رهیافت های امنیتی قدرتمند و پیچیده ای را برای محافظت از خود و سرمایه گذاران در مقابل هکرها ارائه می دهند.

انواع صرافی ها، که تعدادشان در حال حاضر ۲۶۰ عدد بوده و مرتبا در حال افزایش است، معجونی از گزینه های معاملاتی دلخواه، به همراه رابطه های کاربری و قابلیت های امنیتی منحصر به فرد می باشند. کل بازار صرافی های دیجیتال، تمرکز خود را بر روی خدمات مشتریان معطوف کرده و به دنبال مرتفع کردن نیازهای انواع کاربران، خدمت رسانی به سرمایه گذاران خرد، معامله گران حرفه ای و حتی سرمایه گذاران سازمانی می باشد.

در این بازار، اگر نگوییم همه، اغلب صرافی های جدید تمرکز بسیاری بر امنیت دارند. امنیت چندلایه تبدیل به استاندارد شده است. بجای تمرکز بر رابط کاربری پر زرق و برق و ابزارهای ارتباطی بین کاربران، تمرکز بر امنیت است. صرافی های تازه واردی از قبیل ecxx، که هدفش تبدیل شدن به رهبر بازار صرافی های دارایی های دیجیتال است، به وضوح بیان کرده است که امنیت، جذابترین قابلیتی است که ارائه می دهند.

وعده محافظت از صرافی هایی مانند ecxx اهمیت بالایی دارند. سرمایه گذاران به دنبال گزینه های جدیدتر، بهتر و قدرتمندتری برای انجام معامله بوده و در عین حال حاضر نیستند تا محافظتی که انتظار دارند را قربانی این موضوع کنند. همانند بانکداری پول نقد، مشتریان به نظر تمام این ها را می خواهند، و این صرافی های جدید به دنبال فراهم کردن این موضوع می باشند.

نوآوری در افق آینده

صرافی های جدید، تا حدودی به دلیل افزایش علاقه سرمایه گذاران بزرگ و مهم، حتی پتانسیل های بیشتری نیز ارائه می دهند. نیاز به پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. پلتفرم های موجود فوق العاده سوددهی بالای داشته و سرمایه گذاران متوجه این موضوع شده اند.

صرافی جدید Blade برای مثال، توانست 4.3 میلیون دلار سرمایه از سهامداران (Coinbase)، سرمایه گذاران منفرد و شرکت های سرمایه گذاری جذب کند. این سرمایه گذاران که با دیدن احتمال موفقیت قراردادهای مبادله دائمی، بر موفقیت این نوع از مبادلات آتی جدید و آزمایش نشده حساب باز کرده اند.

صرافی Blade در جذب میلیون ها دلار سرمایه تنها نیست. MidChains صرافی ارز دیجیتالی است که افزایش علاقه اخیر سرمایه گذاران سازمانی را هدف قرار داده است. این صرافیِ در دست راه اندازی، حمایت یکی از بزرگترین سرمایه گذاران ایالتی، Mubadala Investment capital، را دارد. هم صرافی و هم سرمایه موردنیاز آن، واقع در ابوظبی هستند.

حمایتی که صرافی های جدید دریافت می کنند، حیرت انگیز است. با این حال، با توجه به پتانسیل بالای سوددهی، رشد پیش بینی شده ی تکنولوژی دفترکل توزیع شده (distributed ledger) و علاقه تازه کشف شده و بالا به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، هم صرافی های جدید و هم سرمایه گذاران، درحال برداشتن قدمی با پتانسیل نتیجه دهی بسیار بالا هستند.

با این حال، با ادامه رشد بازار و تحکیم موقعیت صرافی های جدید، امنیت باید اولین اولویت تمام بازیگران این بازار باشد.

منبع zycrypto

 

مطالب بیشتر

  1. هک شدن صرافی معتبر بایننس
  2. صرافی بایننس بر کاربران ایران و آمریکا بسته است

دیدگاهتان را بنویسید