شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

ایجاد فارمِ استخراج ارزدیجیتال در دانشگاه آزاد ماکو

ایجاد فارمِ استخراج ارزدیجیتال در دانشگاه آزاد ماکو
نوشته شده توسط مدیریت

ایجاد فارمِ استخراج ارزدیجیتال در دانشگاه آزاد ماکو

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ماکو گفت: علاوه بر فعالیت در زمینه تأسیس آزمایشگاه مواد غذایی و دارویی، قصد داریم مزرعه استخراج ارز دیجیتالی را که در رفع اثرات تحریم موثر است، ایجاد کنیم.

سعید مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز از روند تأمین درآمد های غیر شهریه ای در واحد دانشگاهی ماکو سخن گفت و افزود: این واحد دانشگاهی درصدد است با سرمایه گذاری حدود 5 میلیارد به صورت مشترک با سازمان منطقه آزاد ماکو در زمینه تأسیس آزمایشگاه مواد غذایی و آرایشی، قرار دادهایی را منعقد کند؛ همچنین در نظر داریم در زمینه برش و بسته بندی کاغذ که از اقلام مورد نیاز کشور و دانشگاه ها است فعالیت هایی انجام دهیم تا این محصول هم از کارخانه هایی که متعلق به دانشگاه است، تهیه شود؛ ولی به دلیل کمبود منابع مالی این طرح مسکوت مانده است. از دیگر منابع درآمد دانشگاه می توان به مزرعه استخراج ارز دیجیتالی اشاره کرد که می تواند در رفع اثرات تحریم موثر باشد.

البته بیان نشد که هزینه برق و دیگر مسائل مختص ماینینگ چگونه تامین خواهد شد و اینکه در صورت استخراج ارزهای دیجیتال متعلق به چه کسی می باشد. اما آیا واقعا نیاز است که دانشگاه ها وارد حوزه استخراج شوند. آیا این کار باعث افزایش شهریه های دانشگاه آزاد نمی شود؟ قوانین برای دانشگاه ها به چه شکل خواهد بود؟

منبع iscanews.ir

ایجاد فارمِ استخراج ارزدیجیتال در دانشگاه آزاد ماکو

مطالب بیشتر

  1. مصوبۀ ماینینگ فرصت سوزی چند میلیارددلاری
  2. قوانین مالیاتی مراکز استخراج

دیدگاهتان را بنویسید