شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

جریمه ۲۴ میلیون دلاری Block.one

نوشته شده توسط مدیریت

جریمه ۲۴ میلیون دلاری Block.one

 

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) با شرکت بلاک چین Block.one در خصوص فروش توکن EOS به توافق دست یافته است. فروش توکن EOS بزرگترین جذب سرمایه سال با فروش بیش از ۴ میلیارد دلاری بود، از اینرو طبیعی است که توجه قانونگذاران را به خود جلب کند.

پرداخت ۲۴ میلیون دلاری Block.one

کمیسیون SEC شرکت بلاک چین Block.one را برای انجام ICO ثبت نشده توکن های دیجیتال در تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۱۷ الی یکم ژوئن ۲۰۱۸ موظف به پرداخت جریمه کرد. شرکت Block.one این اتهامات را تایید یا تکذیب نکرد اما پرداخت جریمه ۲۴ میلیون دلاری را پذیرفته است.

در بیانیه رسمی کمیسیون SEC آمده است که شرکت Block.one از سرمایه جذب شده برای مخارج عمومی، توسعه نرم افزار و تبلیغات پلتفرم خود استفاده کرده است. در ادامه این بیانیه گفته شده است که شرکت Block.one این ICO را به عنوان عرضه اوراق بهادار و طبق قوانین فدرال ثبت نکرده و واجد شرایط معاف از ثبت ICO نیز نمی‌باشد.

استفانی آواکیان رییس بخش اعمال قوانین SEC در این خصوص بیان کرد:

تعداد زیادی از سرمایه گذاران آمریکایی در ICO شرکت Block.one شرکت کرده اند. شرکت هایی که اوراق بهادار را به سرمایه گذاران آمریکایی ارائه می‌کنند یا می‌فروشند، فارغ از صنعتی که در آن فعالیت می‌کنند یا برچسبی که بر روی محصولات سرمایه گذاری خود می‌زنند باید مطابق با قوانین اوراق بهادار عمل کنند.

شرکت Block.one نیز بیانیه ای در پاسخ به این اقدام منتشر کرد. در این بیانیه گفته شد که توکن های ERC-20 فروخته شده دیگر در گردش نمی‌باشند و معامله نمی‌شوند. این پلتفرم سال گذشته از بلاک چین اتریوم به شبکه اصلی خود به اسم EOSIO انتقال یافته است.

شرکت Block.one افزود که کمیسیون SEC معافیت مهمی اهدا کرده است تا این شرکت در معرض محدودیت های رایجی که معمولا برای این دست از فروش ها اعمال می‌شود قرار نگیرد. در این بیانیه اذعان شده است این موضوع نشان می‌دهد که قانونگذاران از رعایت قوانین توسط شرکت Block.one رضایت دارند.

در این بیانیه آمده است:

در خصوص حل مسائل موجود با کمیسیون SEC بسیار هیجان زده ایم و به همکاری ادامه دار با قانونگذاران و سیاستگذاران متعهد هستیم، زیرا شفافیت های پیرامون چارچوب های قانونی برای دارایی های دیجیتال در حال گسترش می‌باشد.

شرکت Block.one در حساب رسمی توییتر خود بیان کرد:

شرکت Block.one یه همکاری با کمیسیون SEC به صورت “نه تایید و نه انکار” ادامه می‌دهد. نیاز نیست هیچ تومنی به عنوان اوراق بهادار ثبت شود. کمیسیون SEC معافیت مهمی برای تجارت های آینده به شرکت Block.one اعطا کرده است.

جریمه ۲۴ میلیون دلاری Block.one

واکنش قیمت توکن EOS به این موضوع

خبر اخیر برای پلتفرم و قیمت توکن EOS مثبت و صعودی بوده است. در حال حاضر توکن EOS یکی از بهترین عملکردهای بازار را در اختیار دارد، به طوری که با افزایش ۱۰ درصدی، قیمت آن از ۲.۷۵ به ۳.۱۰ دلار رسیده است.

حجم معاملات روزانه این توکن نیز از حدود ۱ میلیارد دلار به ۲ میلیارد دلار افزایش یافت که با هاردفورک اخیر بالاترین میزان حجم معاملات هفتگی می‌باشد. توکن EOS همانند سایز آلتکوین ها، سال خوبی را پشت سر نگذاشته است و پس از پامپ به ۸.۴ دلار، با دامپ به ۲.۷۵ دلار مواجه شد.

خبر اخیر برای شرکت Block.one و توکن EOS خبر خوبی بود، زیرا این شرکت اکنون می‌تواند به اقدامات خود ادامه دهد و بر روی توسعه فناوری تمرکز کند.

منبع bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید