شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بیت کوین به روزهای اوج خود بازمی‌گردد!

بیت کوین به روزهای اوج خود بازمی‌گردد!
نوشته شده توسط مدیریت

بیت کوین به روزهای اوج خود بازمی‌گردد!

از زمانی که قیمت بیت کوین به ۱۴ هزار دلار رسید و سپس با روند سریعی افت پیدا کرد، مخالفان این ارز دیجیتال آن را یک حباب خوانده اند. این افراد معتقدند که روند صعودی اخیر و ریزش شدید در بازار بیت کوین، آخرین تلاش این ارز دیجیتال برای کسب موفقیت بود و به سرمایه گذاران اولیه و کسانی که با بیت کوین آشنایی دارند سود برساند.

هرچند بسیاری از تحلیلگران متقاعد شده اند که تا زمانی که فاندامنتال ها و ساختار بلندمدت بازار بدون تغییر باقی بماند، افت قیمت بیت کوین تا هاوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ) در سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت.

امروز نیز قیمت بیت کوین پس از مدت ها به زیر ۸۰۰۰ دلار رسید. در حال حاضر قیمت بیت کوین حدود ۷۸۵۵ دلار معامله می شود و به نظر می رسد این کاهش قیمت ادامه داشته باشد. بسیاری بیان کرده اند که قیمت بیت کوین تا ۶۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت اما عده زیادی این مورد را تاثیر ترس بر بازار می دانند و معتقدند قیمت بیت کوین کاهش بیشتری نمی یابد.

نترسید، افت قیمت پایان خواهد یافت

بیت کوین از زمان رسیدن به قیمت ۱۴ هزار دلار در ماه ژوئن، شرایط خوبی را پشت سر نگذاشته است. از آن زمان تاکنون قیمت این ارز دیجیتال طی ۳ ماه حدود ۴۲ درصد کاهش یافته است و در نتیجه، بسیاری از افراد معتقدند که دیر یا زود مجددا شاهد زمستان ارزهای دیجیتال همانند سال ۲۰۱۸ خواهیم بود.

اما جاش راجر یکی از تحلیلگران برجسته این حوزه اخیرا به خوش بینان بیت کوین اطمینان خاطر داده است. راجر خاطر نشان کرده است که در بازار صعودی سال ۲۰۱۳، بیت کوین طی ۸۹ روز حدود ۷۵ درصد کاهش قیمت داشت و پس از آن و در همان سال با رشد ۱۶۰۰ درصدی مواجه شد.

بیت کوین به روزهای اوج خود بازمی‌گردد!

موضوعی که راجر بیان کرد این است که روند نزولی کنونی بیت کوین لزوما بیت کوین را از بازار صعودی خارج نمی‌کند و سرمایه گذاران می‌توانند انتظار داشته باشند که روند صعودی در سال آتی ادامه یابد.

هرچند روند نزولی بیت کوین از قیمت ۱۴ هزار دلار مقداری باعث تحریک احساسات می‌شود، اما در واقع این شرایط بخشی از مسیر استاندارد بیت کوین می‌باشد.

طبق گزارش خبرگزاری NewsBTC، یاسین الماندیرا تحلیلگر ارزهای دیجیتال شرکت ARK خاطر نشان کرده است که بیت کوین در حال حاضر در حال گذراندن سطح مشابهی با بازیابی سال های ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ الی ۲۰۱۷ می‌باشد.

طبق آنچه که نمودارهای الماندیرا نشان می‌دهد، بیت کوین طی ۲۸۴ روز حدود ۴۰ درصد از بالاترین قیمت خود را بازیابی کرده است، که نسبت به دو چرخه گذشته این ارز دیجیتال عملکرد بسیار بهتری است.

این موضوع اذعان می‌کند که بازار ارزهای دیجیتال علیرغم آنچه که معامله کنندگان احساسی و تحلیلگران در توییتر بیان می‌کنند، در روند نزولی قرار ندارد.

بیت کوین هم چنان در روند صعودی بلندمدت قرار دارد

راجر بیانیه مذکور را با فرض بر این نکته عنوان کرد که بیت کوین همچنان در روند صعودی کلان قرار دارد. اگرچه بعضی از افراد این موضوع را نوعی کوته نظری می‌دانند، اما طبق فاندامنتال و بعضی از اطلاعات قیمت، حق با راجر است. برای مثال هش ریت شبکه بلاک چین بیت کوین هم اکنون به ۱۰۰ اگزاهش در ثانیه نزدیک شده است. این موضوع، طبق گفته های هانس هاگ از شرکت ایکیگای Ikigai، نشانه ای مهم است که بیت کوین از نظر فاندامنتال قویتر از هر زمان دیگری است و در روند بازار نزولی قرار ندارد.

منبع newsbtc

بیت کوین به روزهای اوج خود بازمی‌گردد!

دیدگاهتان را بنویسید