شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

روسیه بیت کوین را گنج می‌داند و بر آن مالیات می‌بندد!

روسیه بیت کوین را گنج می‌داند و بر آن مالیات می‌بندد!
نوشته شده توسط مدیریت

روسیه بیت کوین را گنج می‌داند و بر آن مالیات می‌بندد!

در عین حال که بازار ارزهای دیجیتال معمولا با سفته‌بازها و افراد کلاهبردار عجین شده، این بار به نظر می‌رسد پادشاه ارزهای دیجیتال جایگاه واقعی‌اش را در روسیه پیدا کرده باشد؛ جایی که احتمال می‌رود از بیت کوین با عنوان «گنج» یاد شود.

طبق اعلام خبرگزاری محلی Izvestia در روز پنجشنبه، اتحادیه بانک‌های روسیه بر روی گزارشی کار می‌کند که عواید حاصل از استخراج ارزهای دیجیتال را به شکل «گنج» و «ثروت» در نظر می‌گیرد. در صورت تصویب چنین طرحی این ارزها مشمول مالیات خواهند شد.

اعضای این اتحادیه 8 اکتبر (16 مهر) در ساختمان این اتحادیه به بحث و تبادل نظر در این باره خواهند پرداخت. در گزارش این اتحادیه آمده است:

با توجه به فرض قانونی می‌توان گفت که اولین صاحب یک دارایی رمزنگاری شده، آن را پیدا کرده است؛ به همین دلیل رسید یک سیستم ناشناس را می‌توان به شکل یک «یافته» در نظر گرفت.

طبق طرح پیشنهادی اتحادیه بانک‌های روسیه، استخراج ارزهای دیجیتال مشابه پیدا کردن پول یا هر گونه «گنج» است و فرد مجاز به تبادل آنها با روبل است.

در بحث‌های حقوقی روسیه، اخذ مالیات از چنین دارایی‌ها را می‌توان به مفهوم «اشیاء ایجاد‌شده» نسبت داد. این مفهوم بر دارایی‌هایی دلالت دارد که شخصا توسط یک شهروند ایجاد یا توسعه‌ داده شده است. میوه یا محصولات از جمله این دارایی‌ها هستند.

بیت کوین‌های جدید در نتیجه استخراج به دست می‌آیند و استخراج نیز یک فعالیت انسانی است. پس می‌توان ارزهای دیجیتال را یک «شیء» به حساب آورد که در معاملات پایاپای مورد استفاده قرار می‌گیرد و امکان اخذ مالیات از آن وجود دارد.

طبق قانونی مالیاتی، عملیات‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، از آنجایی که تراکنشی معاملاتی هستند، مشمول مالیات بر درآمد می‌شوند.

بانک مرکزی روسیه هیچگاه رویکرد مثبتی نسبت به حوزه دارایی‌های دیجیتال نداشته و حتی تا ممنوعیت آنها نیز پیش رفت. با این حال نویسنده گزارش اتحادیه بانک‌های روسیه، ممنوعیت ارزهای دیجیتال را به شکل یک خطر می‌بیند. بنا بر این گزارش، دولت می‌تواند برای جلوگیری از استفاده متخلفین از بیت کوین، فقط تراکنش‌های ناشناس آن را ممنوع کند.

روسیه بیت کوین را گنج می‌داند و بر آن مالیات می‌بندد!

به طور کلی می‌توان گفت که رویکرد بانک مرکزی روسیه نسبت به ارزهای دیجیتال منعطف‌تر از قبل شده است. آوریل (مرداد) امسال نهاد قانون‌گذار در روسیه با انتشار تحلیلی به بررسی ارزهای دیجیتالی پرداخت که توسط بانک‌های مرکزی عرضه می‌شوند. در این تحلیل از چنین ارزهایی به‌عنوان «کم خطرترین و نقدشونده‌ترین دارایی‌» یاد شد که طیف گسترده‌ای از افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

منبع bitcoinist

 

مطالب بیشتر

  1. سیبری قطب استخراج بیت کوین
  2. ارزدیجیتال روسیه

دیدگاهتان را بنویسید