شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بیت کوین تا 6000 دلار سقوط خواهد کرد!

بیت کوین تا 6000 دلار سقوط خواهد کرد!
نوشته شده توسط مدیریت

بیت کوین تا 6000 دلار سقوط خواهد کرد!

پس از شکستن حمایت اساسی 9200 دلار، به نوسان خود در زیر این سطح حمایتی مهم و در محدوده 8 هزار دلار ادامه می‌دهد. اما اینکه روند نزولی تا چه زمانی ادامه دارد و چه انتظاری از حرکت بعدی بیت کوین می‌توان داشت، به سوال بزرگ معامله‌گران تبدیل شده است.

تحلیلگر سایت یو‌تودی (u.today) با اشاره به نمودار بیت کوین و وضعیت میانگین متحرک 100 روزه آن، سطح 7,712 دلار را به عنوان حمایت کلیدی آن در حال حاضر معرفی کرده است. سطوح 8,216 و 8,452 دلار را نیز می‌توان مقاومت‌هایی در مسیر حرکت رو به رشد بیت کوین در نظر گرفت. انتظار می‌رود که با شکستن این مقاومت‌ها مسیر رشد بیت کوین تا سطح 9,500 دلار ادامه یابد.

بیت کوین تا 6000 دلار سقوط خواهد کرد!

اما از سوی دیگر، با شکسته شدن حمایت 7,712 دلار، می‌توان منتظر واکنش حمایت‌های بعدی در قیمت‌های 7,081 و 7,185 شد. بنا به گفته این تحلیلگر، کل دوره انباشت می‌تواند تا 4 ماه به طول بیانجامد.

تا دسامبر صبر کنید!

تحلیلگر دیگری در تریدینگ ویو گفته که تنها با استناد به اندیکاتور مکدی، می‌توان انتظار فروش در ابعاد گسترده‌تری را برای بیت کوین داشت.

براساس این اندیکاتور، روند فروش بیت کوین تازه شروع شده است و اهداف پایین‌تر قیمتی مانند 6000 دلار و حتی کمتر برای بیت کوین محتمل به نظر می‌رسد. با این حال برای رد این فرضیه، هیستوگرام مکدی باید شروع به افزایش یافتن کند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز شیب ملایمی بگیرد.

با این حال آخرین باری که هیستوگرام مکدی در تایم‌فریم هفتگی شروع به کاهش یافتن کرد، بازار نزولی سال 2018 بود که پس از آن با آغاز بازار صعودی، میله‌های سبز رنگ بر روی این شاخص نمایان شد. بر این اساس، احتمال اینکه روند نزولی جدیدی قبل از آغاز بازار صعودی احتمالی در ماه دسامبر شروع شده باشد، از نظر این اندیکاتورها وجود دارد.

احتمال قیمت 6000 دلاری در ماه اکتبر

تحلیلگر دیگری به نام alanmasters در تریدینگ ویو به کانال نزولی بیت کوین اشاره کرده است. بر اساس این تحلیل، احتمال یک رشد قیمت مقطعی در آینده نزدیک برای بیت کوین وجود دارد.

محدوده قیمت 6,200 تا 6,500 به نظر این تحلیلگر، نقطه توقف ریزش و اصلاح قیمت بیت کوین خواهد بود.

با این حال طبق نظر alanmasters سه سناریو برای بیت کوین وجود دارد:

  1. اگر بیت کوین با حجم و قدرت قابل توجهی از سطح فعلی جهش کند، به روند صعودی خود برخواهد گشت. اما با توجه به وضعیت نمودار این اتفاق بعید به نظر می‌رسد، با این حال اتفاقات ناگهانی در دنیای ارزهای دیجیتال همیشه رخ می‌دهند. پس همانطور که ریزش‌های شدید و یکباره می‌توانند اتفاق بیافتند، رشدهای عجیب و ناگهانی نیز ممکن است.
  2. بیت کوین می‌تواند از سطوح فعلی شروع به رشد کند. دلیل آن نیز قرارداشتن شاخص RSI در پایین‌ترین مقدار از نوامبر 2018 تاکنون است. آخرین باری که RSI در چنین سطحی قرار داشت، روندی پایدار و روبه‌رشد برای بیت کوین آغاز شد.
  3. ریزش‌های بیشتری بدون وقوع هرگونه جهشی اتفاق بیافتند. این افت‌های شدید می‌توانند به سرعت با ورود خریداران به بازار، سایه‌های طولانی در کندل‌ها از خود جا بگذارند. احتمال وقوع این مورد کم است.

بهترین زمان خرید بیت کوین؟

تحلیلگر دیگری به نام BitcoinBearSlayer در تریدینگ ویو مدل «ذخیره به گردش» (Stock to Flow) را برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین استفاده کرد. در این روش از میانگین‌ها، الگوهای نموداری، سطوح فیبوناچی، حمایت و مقاومت‌ها برای تحلیل استفاده نمی‌شود. در عوض مبنای تحلیل مدل بر اساس بیت کوین‌های استخراج شده و تعداد بیت کوین‌های باقی‌مانده برای استخراج در آینده است.

با نگاه به قیمت فعلی بیت کوین در برابر ارزش ذخیره به گردش آتی در هر ماه، این تحلیلگر به نتایج زیر رسیده است:

قیمت فعلی نسبت به اواسط نوامبر 2019، نزدیک به 4 درصد کمتر از ارزش میانگین ارزش‌گذاری شده است.
قیمت فعلی نسبت به اواخر نوامبر 2020، حدود 247 درصد کمتر از ارزش تخمین زده‌شده ارزش‌گذاری شده است.
قیمت کنونی نسبت به اواخر نوامبر 2021، حدود 1,245 درصد کمتر ارزش‌گذاری شده است.
با این فرض اگر قیمت در محدوده 8000 دلار باقی بماند، رفته‌رفته از ارزش واقعی خود فاصله خواهد گرفت و در نهایت باید با جهش قیمتی، به میانگین خود بازگردد. این اتفاق زمانی که ارزش بیت کوین از مقدار میانگین تخمینی فراتر می‌رود نیز در جهت عکس رخ می‌دهد؛ یعنی برای مثال طبق این مدل ارزش‌گذاری، در صورتی که قیمت بیت کوین در اواخر 2021 حدود 8026 دلار معامله شود، برای دستیابی به ارزش میانگین خود باید 1,245 درصد افزایش یابد. طبق این مدل قیمت بیت کوین برای اینکه در حالت میانگین خود قرار بگیرد، تا تیر ماه سال آینده باید به بیش از 11 هزار دلار برسد.

منبع news.u.today

دیدگاهتان را بنویسید