شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

مواضع قهرآمیز آلمان و فرانسه علیه لیبرای فیسبوک

مواضع قهرآمیز آلمان و فرانسه علیه لیبرای فیسبوک
نوشته شده توسط مدیریت

مواضع قهرآمیز آلمان و فرانسه علیه لیبرای فیسبوک

دولت آلمان یک استراتژی مبتنی بر بلاکچین را تصویب کرده‌است که هدف آن جلوگیری از تبدیل شدن استیبل کوین‎ها به ارزهای جایگزین و تهدید حاکمیت دولت است.

به گزارش روییترز کابینه صدراعظم، آنگلا مرکل، با هدف کاهش خطرات ناشی از رمزارزی چون لیبرای فیسبوک، این استراتژی را به تصویب رسانده است.

ما صدور ارز را به شرکت‌های خصوصی واگذار نخواهیم کرد

رویترز به نقل از اولاف شولز، وزیر دارایی آلمان اظهار داشت دولت مایل است آلمان را به عنوان منطقه‌ای پیشرو در فناوری برتر و نوآوری مبتنی بر بلاکچین به عنوان یک هسته اصلی ساخت اینترنت آینده حمایت کند، اما با این وجود همچنان نسبت به صدور ارز آینده مبتنی بر بلاکچین از بخش خصوصی محتاط است:

ما باید از مصرف کنندگان و حاکمیت دولت محافظت کنیم. یکی از عناصر اصلی حاکمیت دولت، صدور ارز است. ما این وظیفه را به شرکت‎های خصوصی واگذار نمی کنیم.

راهبرد تازه تصویب شده، آلمان را به همکاری نزدیکتر با متحدان اروپایی و بین المللی به منظور اجتناب از تبدیل شدن استیبل کوین‎ها به ارزهای جایگزین و همچنین تشدید گفتگو و تبادل نظر با Bundesbank برای بررسی منافع بالقوه و خطرات احتمالی پول دیجیتال بانک مرکزی، رهنمون می سازد.

آلمان و فرانسه موضع قهرآمیز خود با لیبرا را تحکیم کردند

بنابر گزارش رویترز، سند استراتژی مصوب نشان می‌دهد که دولت آلمان قصد دارد در سال ۲۰۱۹ قانون جدیدی را مطرح کند که معرفی اوراق‌قرضه الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین را فراهم سازد.

رئیس سازمان نظارت مالی آلمان، آقای فیلیکس هوفلد هفته گذشته به خبرنگاران گفت که این آژانس گفتگوهای متعددی با توسعه دهندگان لیبرا داشته است. او نگرانی‎های خود را به توسعه دهندگان لیبرا ابراز کرد:

ما سؤالاتی را مطرح کرده‏‌‎ایم، پاسخ‎هایی دریافت کرده ایم. سؤالات بسیار خاص، پاسخ‎های دقیق‎تر.

وزیر شولتز در انعکاس اظهارات نماینده پارلمان آلمان توماس هیلمان و همچنین موضع گیری تند و ضد لیبرای اتخاذ شده توسط فرانسه اظهار داشت که آلمان به صراحت باید ارزی موازی مانند لیبرا را رد کند.

وزیر دارایی فرانسه برونو لی مایر با تعهد به مسدود کردن لیبرا در خاک اروپا، اظهار داشت که اروپا باید “ارز دیجیتال عمومی” خود را مدنظر قرار داده تا بتواند این کوین را به چالش بکشد.

مواضع قهرآمیز آلمان و فرانسه علیه لیبرای فیسبوک

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید