شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

عرضۀ نسخۀ آزمایشی کیف پول ارزدیجیتال تلگرام برای ios

عرضۀ نسخۀ آزمایشی کیف پول ارزدیجیتال تلگرام برای ios
نوشته شده توسط مدیریت

عرضۀ نسخۀ آزمایشی کیف پول ارزدیجیتال تلگرام برای ios

طبق گزارش رسانه تلگرام‌اینفو در روز 26 سپتامبر (4 مهر)، نسخه آلفای «گرام والت» (Gram Wallet) برای سیستم عامل iOS در دسترس کاربران قرار گرفته است. نسخه آلفای گرام والت فعلا با شبکه آزمایشی (تست نت) بلاک چین تلگرام کار می‌کند. کاربران در حال حاضر تنها قادر به ایجاد و پاک نمودن کیف پول‌ها، ارسال و دریافت گرام و به اشتراک گذاری آدرس‌های خود هستند.

«فئودور اسکوراتوف» از TON Labs اعلام کرده که طراحی کیف پول گرام هنوز کامل نشده و از همین رو دارای قابلیت‌هایی ابتدایی است. اسکوراتوف در ادامه افزود کاربرانی که خواستار قابلیت‌های پیشرفته‌تری نظیر خرید و تبادل گرام هستند باید به سراغ نرم‌افزارهایی بروند که توسط توسعه‌دهندگان دیگر ایجاد شده است. TON Labs استارت‌آپی است که توسط سرمایه‌گذارانی که در عرضه توکن تلگرام شرکت داشتند، اداره می‌شود.

نرم‌افزار ایجاد نود و کاوشگر بلاک‌ (Explorer) شبکه باز تلگرام (TON) اوایل ماه جاری میلادی عرضه شد. این در حالی است که تلگرام ماه آوریل (مرداد) نسخه بتای شبکه باز تلگرام را به صورت محدود در اختیار تعدادی از توسعه‌دهندگان در سرتاسر جهان قرار داد. به گفته دو نفر از افراد ناشناسی که به این نسخه دسترسی داشتند، سرعت انجام تراکنش‌ها در شبکه بسیار بالاست.

عرضۀ نسخۀ آزمایشی کیف پول ارزدیجیتال تلگرام برای ios

پیش‌تر، «بلک مون» (Blackmoon) از صرافی‌های ارزهای دیجیتال که در جزایر سلیمان قرار دارد اعلام کرده بود که قصد اضافه کردن توکن‌های گرام را به فهرست ارزهای خود دارد. به گفته این صرافی، اضافه شدن ارز گرام توسط Gram Vault، از شرکت‌های سوئیسی فعال در حوزه نگه‌داری ارزهای دیجیتال، صورت خواهد گرفت.

پیش از بلک مون، Liquid، از صرافی‌های ارزهای دیجیتال در ژاپن، اعلام کرده بود که مسئول فروش توکن‌های گرام در آسیاست. با وجود این، تلگرام هنوز نسبت به تایید یا تکذیب آن واکنشی نشان نداده است.

بر طبق گزارش‌ها، عرضه رسمی توکن‌های گرام، ماه اکتبر (مهر و آبان) و پس از عرضه آزمایشی عمومی شبکه، انجام خواهد گرفت.

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید