شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

انتشار آخرین نسخه چرخه هایپ (hype cycle)

نوشته شده توسط مدیریت

انتشار آخرین نسخه چرخه هایپ (hype cycle)

گارتنر (Gartner) بار دیگر گوی بلورین خود را در آورده و آخرین نسخه چرخه هایپ (hype cycle) برای بلاکچین را منتشر ساخته است، زیرا پیش بینی می کند در ۱۰سال آینده، فناوری بلاکچین تاثیری شگرف بر اکثر صنایع خواهد داشت.

چرخه هایپ دارای طیف گسترده ای از موارد استفاده بالقوه است که اکثر آنها در ۱۰ سال آینده محقق می شوند. فقط تعداد معدودی مانند همکاری بسیار نادر بلاکچین و چاپ سه بعدی با یک بازه زمانی طولانی تر دیده می شوند.

گارتنر سه صنعت اصلی را به عنوان کلید رشد بلند مدت فن آوری های بلاکچین عنوان کرد. با توجه ویژه به رهگیری و ردگیری و منشا قدرت در زنجیره تامین، بانکداری و سرمایه گذاری، همچنین خرده فروشی بدیهی است، در حالی که صنعت بازی یکی از گزینه های سمت چپ نمودار است.

انتشار آخرین نسخه چرخه هایپ (hype cycle)

انتشار آخرین نسخه چرخه هایپ (hype cycle)

Gartner مینویسد :

در صنعت eSport که به سرعت در حال رشد است، بومیان بلاکچین راه حل هایی را راه اندازی می کنند که به کاربران این امکان را می دهد تا توکن های خود را برای پشتیبانی از طراحی رقابت و همچنین فعال کردن تجارت کالاهای مجازی ایجاد کنند.

کریستف اوزورو Christophe Uzureau معاون مدیر تحقیقات اضافه می کند:

استارتاپ های بازی گزینه های جذابی برای رویکردهای اکوسیستم آمازون، گوگل یا اپل ارائه می دهد و به عنوان الگویی برای شرکت های صنایع دیگر برای توسعه استراتژی های دیجیتال شناخته می شود.

خوانندگان عادی این نشریه یادآور می شوند که وقتی نوبت به پیش بینی های بلاکچین رسید گارتنر نیمه خالی لیوان را می بیند. در ماه می این شرکت استدلال می کند که “خستگی بلاکچین” هنگام ورود به زنجیره تأمین وقتی شروع می شود که موارد کاربرد بلافاصله سودی برای آنها نداشته باشد.گارتنر می نویسد:

تا ۹۰ درصد ابتکارات استفاده از بلاکچین در زنجیره تأمین تا سال ۲۰۲۳ متحمل ضرر خواهند شد.

اما این بار مال اندیشی بهتر است، هر چند هیچ ارزشی ندارد وقتی پیش بینی می شود که ارز های دیجیتال به پایین ترین حد خود خواهند رسید و فناوری های بلاکچین به زودی کمترین میزان خود را به خود اختصاص دهند. طبق جدیدترین نظرسنجی گارتنر سه از پنج (۶۰ درصد) انتظار دارند که در سه سال آینده شاهد سطحی از قبولی در مورد فناوری های بلاکچین باشند. دیوید فورلونگر (David Furlonger) معاون رئیس تحقیقات گارتنر اضافه می کند:

زیرساخت های دیجیتال موجود در سازمان ها و عدم وجود حاکمیت روشن، مدیران ارشد فناوری اطلاعات بلاکچین ها را محدود می کند.

منبع blockchaintechnology-new

دیدگاهتان را بنویسید