شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

شکستن رمزنگاری بیت کوین با کامپیوتر کوانتومی گوگل

شکستن رمزنگاری بیت کوین با کامپیوتر کوانتومی گوگل؟
نوشته شده توسط مدیریت

شکستن رمزنگاری بیت کوین با کامپیوتر کوانتومی گوگل

شکستن رمزنگاری بیت کوین با کامپیوتر کوانتومی گوگل

یکی از متخصصین مشهور رمزنگاری در خصوص نگرانی‌ها پیرامون توسعه رایانه‌های کوانتومی و خطرات آن برای بیت کوین خیال همه را راحت کرد!

«پیتر تاد»، از توسعه‌دهندگان سابق «بیت کوین کور» (Bitcoin Core)، باعث شعله‌ور شدن آتش بحث‌ها پیرامون گوگل و پیشرفت‌های این شرکت در زمینه توسعه یک رایانه کوانتومی و تاثیر آن بر ارزهای دیجیتال شد.

گوگل طی مقاله‌ای که توسط فایننشال تایمز منتشر شد، اعلام کرد که موفق به ساخت رایانه‌ای شده که می‌تواند معادله‌ای که 10,000 سال وقت برای حلش لازم است را تنها در عرضه 3 دقیقه و 20 ثانیه حل کند. در این مقاله آمده است:

تا جایی که می‌دانیم، این آزمایش نشان دهنده انجام اولین محاسبه‌ای است که امکان اجرای آنها تنها به‌وسیله یک پردازنده کوانتومی وجود دارد.

پردازش کوانتومی پیش‌تر باعث ایجاد بحث‌ها و نگرانی‌های بسیاری در میان طرفداران ارزهای دیجیتال شده بود. برای مثال در سال 2017، یکی از متخصصین امر اعلام کرده بود که چنین دستگاه‌هایی می‌توانند امنیت بلاک چین بیت کوین را به خطر بیاندازند.

در اظهارنظری مشابه، تاد در توییتر خود نوشت که دستگاه اخیر گوگل و استفاده‌های آن در حوزه اقتصاد نمی‌تواند خطری را متوجه بیت کوین کند. او اذعان کرد:

این اتفاق مهمی نیست؛ چرا که پیشرفت‌های گوگل در حوزه رایانه‌های کوانتومی تنها نمونه‌ای ابتدایی از پردازش کوانتومی است و چنین دستگاهی به شکستن رمزنگاری بیت کوین ذره‌ای هم نزدیک نشده است.

او در ادامه نوشت:

در حال حاضر مشخص نیست که در عمل قدرت دقیق این رایانه‌ها چقدر است. این احتمال وجود دارد که اضافه شدن رایانه‌های کوانتومی باعث بالا رفتن نمایی هزینه‌ها شود.

اوایل ماه جاری گزارش‌هایی مبنی توسعه یک ارز دیجیتال مقاوم به پردازنده‌های کوانتومی توسط ناسا منتشر شد.

شکستن رمزنگاری بیت کوین با کامپیوتر کوانتومی گوگل

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید