شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

نوسان به شدت مشکوک قیمت بیت‌کوین!

نوسان به شدت مشکوک قیمت بیت‌کوین!
نوشته شده توسط مدیریت

نوسان به شدت مشکوک قیمت بیت‌کوین!

نوسان به شدت مشکوک قیمت بیت‌کوین!

طبق یافته های گروه تحقیقاتی Arcane li توسط خبرگزاری نروژی حوزه کریپتو Kryptografen در تاریخ ۲۴ سپتامبر گزارش شده است، به نظر می‌رسد تاریخ مقرر قراردادهای آتی بیت کوین گروه CME تاثیر منفی بر بازار بیت کوین داشته است.

کاهش ۷۵ درصدی بیت کوین قبل از منقضی شدن قراردادهای آتی

با تحلیل نوسان قیمت از ژانویه ۲۰۱۸ تا آگوست ۲۰۱۹ این شرکت دریافته است که ۷۵ درصد مواقع، قبل از صدور تسویه ها از جانب CME، قیمت بیت کوین کاهش یافته است.

گروه CME یکی از اولین اپراتورهایی بود که قراردادهای آتی بیت کوین را در دسامبر ۲۰۱۷ عرضه کرد. از آن زمان به بعد علاقه سرمایه گذاران به این قراردادها افزایش یافت، به طوری که در سال جاری رکورد جدیدی در حجم معاملات در این خصوص ثبت شد.

گروه Arcane این اعداد را ساعاتی قبل از افت قیمت ۱۵ درصدی بیت کوین و رسیدن آن به کانال ۸ هزار دلار منتشر کرد. این اتفاق چند روز قبل از تاریخ مقرر رخ داد: در روز جمعه، ۵۰ درصد سود گزینه های بیت کوین منقضی می‌شدند.

زمان بندی این هفته نیز پس از عرضه محصولات آتی از جانب پلتفرم معاملات سازمانی بکت (Bakkt) می‌باشد. علیرغم آنکه حجم معاملات بکت (Bakkt) کم می‌باشد، اما مدیران اجرایی مدعی شده اند تاثیر و کارایی این محصول به افزایش قیمت بازارها کمک خواهد کرد.

طبق گفته های این شرکت در شبکه های اجتماعی، کاهش غیرمنتظره قیمت بیت کوین، نشانه ای از این موضوع بود که بازار در حال یافتن ارزش واقعی خود می‌باشد.

دستکاری عمدی

به نظر گروه Arcane، چنین نوسان قیمتی به شدت مشکوک است.

خبرگزاری Kryptografen عنوان کرد:

ارقام موجود از این فرضیه پشتیبانی می‌کنند که قیمت بیت کوین قبل از انقضای قراردادهای آتی CME دستکاری شده است.

 

هرچند این ارقام چیزی درباره دستکاری عمدی بیان نمی‌کنند یا برای مثال تنها نتیجه استراتژی پوشش ریسک سرمایه گذاران می‌باشد.

در ماه آگوست، هنگامی که گروه Arcane بیان کرد که سلطه بیت کوین به جای ۷۰ درصد در واقع بیش از ۹۰ درصد می‌باشد به تیتر خبرها تبدیل شده بود.

منبع cointelegraph

مطالب بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید