شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

زاکربرگ: رویکرد لیبرا محتاطانه است!

نوشته شده توسط مدیریت

زاکربرگ: رویکرد لیبرا محتاطانه است!

زاکربرگ: رویکرد لیبرا محتاطانه است!

مارک زاکربرگ امروز در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسیایی نیکی (Nikkei)، چهره‌ای از ترس و هراس ناشی از فشارهای قانون‌گذاری که لیبرا با آن مواجه است، از خود نشان نداد.

ارز دیجیتال فیسبوک پس از انتشار وایت‌پیپر خود در ماه ژوئن (تیر)، از سوی دولت‌های مختلف مورد انتقاد و حمله قرار گرفت. جلسات فوری قانون‌گذاران نیز برای رفع نگرانی‌ها درباره لیبرا بی‌نتیجه بود و ترس دولت‌ها از ارز دیجیتال فیسبوک به نظر می‌رسد در نهایت موجب تضعیف سیستم‌های پولی فیات شود.

زاکربرگ در این مصاحبه گفت:

بخشی از رویکرد ما و تغییراتی که داشته‌ایم به این مربوط می‌شود که وقتی اقداماتی که برای جامعه حساسیت بالایی دارد را انجام می‌دهیم، دوست داریم که با آن‌ها صحبت کنیم، مشاوره بگیریم، بازخوردهای آنان را بشنویم و پیش از عرضه رسمی مسائل را حل کنیم.

او ادامه داد:

و این روش با رویکردی که برای مثال 5 سال گذشته داشتیم، بسیار فرق می‌کند. اما فکر می‌کنم که برای کسب‌وکاری در مقیاس ما، این شیوه درستی است.

تلاش فیسبوک برای رفع انتقاداتی که به لیبرا وارد است، باعث شده تا تضاد واضحی میان این ارز دیجیتال و جایگزین‌ پول‌های رایج مانند بیت کوین به وجود آید. بیت کوینی که ساتوشی ناکاموتو با انتشار کدهای آن اجازه داد که این شبکه رشد طبیعی خود را طی کند.

رسانه‌های حوزه ارز دیجیتال نیز به انتقاد از مقامات قانون‌گذار پرداختند که به عقیده آن‌ها سعی در معرفی نوآوری‌های جدیدی دارد.

مدیر کوین‌بیس، برایان آرمسترانگ روز چهارشنبه در توییتی گفت:

لیبرا تنها یکی از چندین پروژه مهم ارز دیجیتال است که چشم‌انداز آن از پتانسیل دنیایی بهتر خبر می‌دهد. اینکه پروژه می‌تواند عملی شود یا نه هنوز جای سوال دارد، اما واکنش‌ها نسبت به آن عجیب بوده و ناشی از درک نادرست است.

منبع cointelegraph

 

مطالب بیشتر

  1. عرضۀ لیبرا در سال 2020
  2. پشتوانۀ ارزدیجیتال فیسبوک

دیدگاهتان را بنویسید