شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ارزدیجیتال چین ماه نوامبر عرضه نخواهد شد!

ارزدیجیتال چین ماه نوامبر عرضه نخواهد شد!
نوشته شده توسط مدیریت

ارزدیجیتال چین ماه نوامبر عرضه نخواهد شد!

ارزدیجیتال چین ماه نوامبر عرضه نخواهد شد!

بانک مرکزی چین گزارش های اخیر مبنی بر اینکه ارز دیجیتال ملی در ماه نوامبر عرضه می شود را تکذیب کرد

این خبر را منابع خبری نظیر فوربز در اواخر ماه آگوست اعلام کردند، با این حال طبق گزارش های نشریه چینی گلوبال تایمز در خصوص جزییات سازمان هایی که قرار است در این پروژه ارز دیجیتال چین شرکت کنند، بانک خلق چین (PBoC) بیان کرد که تاریخ نوامبر حدس و گمان نادرستی است.

گزارش های خبری همچنین حاکی از آن بود که بانک های بزرگ ICBC، بانک چین و بانک کشاورزی چین و همچنین علی بابا، تنسنت (Tencent) و UnionPay به عنوان رسانه های یوان دیجیتال عمل می کنند.

در حالی که بانک مرکزی این پیشنهاد را کم اهمیت جلوه می دهد اما ژئو شیائوچوان (Zhou Xiaochuan) رییس پیشین بانک مرکزی چین در ماه ژوئیه گفت که یکی از گزینه ها این است که “اشخاص تجاری” بتوانند کوین دیجیتالی صادر کنند، همانطور که هنگ کنگ اجازه صدور دلار خود را دارد. وی همچنین بیان کرد که اعلام پروژه لیبرا فیسبوک بدان معنا است که این دولت باید اقدامات خوبی را انجام بدهد و یوان چین را به ارز قوی تری در حوزه ارز دیجیتال تبدیل کند.

ارزدیجیتال چین ماه نوامبر عرضه نخواهد شد!

گلوبال تامیز در گزارش خود بیان کرد PBoC گفته است که بیانیه پیشرفت این پروژه را در زمان موعد عرضه می کند و از عموم مردم درخواست می‌کند که برای کسب اطلاعات بیشتر به بیانیه های رسمی توجه کنند.

این موسسه همچنین بین ارز دیجیتالی برنامه ریزی شده خود و ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین ، خط مرزی را ترسیم کرده و فناوری خود را به عنوان “ارز دیجیتال قانونی” متمرکز برای حمایت مالی از سوی دولت معرفی کرد.

PBoC افزود:

این ارز دیجیتال برای جایگزینی یوان برنامه ریزی نشده است و در بخش خرده فروشی و برای پرداخت هایی مانند پول نقد نیز استفاده می شود.

منبع coindesk

دیدگاهتان را بنویسید