شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

CME برای قراردادهای آتی بیت‌کوین اختیارات عرضه می‌کند

CME برای قراردادهای آتی بیت‌کوین اختیارات عرضه می‌کند
نوشته شده توسط مدیریت

CME برای قراردادهای آتی بیت‌کوین اختیارات عرضه می‌کند

CME برای قراردادهای آتی بیت‌کوین اختیارات عرضه می‌کند

به‌گزارش «کوین تلگراف»، بورس کالای شیکاگو (CME) به دنبال عرضه اختیارات برای قراردادهای آتی بیت کوین خود در سه ماهه اول سال آینده میلادی است. این خبر در حالی به طور رسمی توسط بورس شیکاگو اعلام شده است که اجرایی شدن آن نیازمند تایید مراجع قانونی است. «تیم مک کورت»، از مسئولین بلند پایه این شرکت گفت:

به دلیل افزایش تقاضا و رشد چشم گیر بازار قراردادهای آتی بیت کوین، بر این باوریم که عرضه این اختیارات باعث ایجاد تنوع و انعطاف در تبادلات مشتری‌های‌مان خواهد شد و خطرات مرتبط با قیمت بیت کوین را کاهش می‌دهد.

مک کورت در ادامه گفت که محصولات جدید با هدف کمک به موسسات و معامله‌گران حرفه‌ای پا به عرصه گذاشته‌اند که به دنبال مدیریت بازار نقدی معاملات بیت کوین و استفاده از فرصت‌های موجود در آن هستند. علاوه بر اینها، این محصولات به این دسته از سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا در یک بستر قانونی از ریسک معاملات آتی در امان باشند.

در متن اطلاعیه CME آمده است که از زمان عرضه قراردادهای آتی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ در این بازار، ۲۰ دوره قراردادآتی تسویه شده‌اند و طی این ۲۰ دوره تسویه، چیزی بیش از ۳,۳۰۰ حساب کاربری یکتا، اقدام به معامله قراردادهای آتی کرده‌اند.

طبق گزارش‌ها، از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال ۷,۰۰۰ قرارداد آتی بیت کوین به صورت روزانه در CME معامله شده‌اند؛ به عبارت دیگر روزانه ۳۵,۰۰۰ بیت کوین از طریق قراردادهای آتی CME مبادله شده است.

طبق اعلام CME در سال ۲۰۱۹، حجم معاملات روزانه در خصوص مشتری‌هایی که خرید و فروش تامینی انجام می‌دهند و آن دسته از افرادی که از گزینه‌‌های مبنا در معاملات‌شان استفاده می‌کنند، به رقم ۴.۳ میلیون دلار می‌رسد؛ این در حالی است که این رقم تنها محدود به بیت کوین نمی‌شود و قراردادهای آتی در خصوص طیف گسترده‌ای از دارایی‌ها را شامل می‌شود.

از طرف دیگر، تابستان امسال شاهد رشد توجه موسسات مالی به قراردادهای آتی بیت کوین در CME بودیم، تا جایی طبق آمار اعلام شده در ماه جولای (تیر)، ۵۶ موقعیت بزرگ در خصوص قراردادهای آتی به ثبت رسیده است.

کوین تلگراف پیش‌تر گزارش کرده بود که ماه می (اردیبهشت) حجم معاملات قراردادهای آتی بیت کوین در CME به بالاترین میزان خود رسیده است.

در بخش دیگری از بازار قراردادهای آتی بیت کوین شاهد حضور موسسات مالی بزرگی همچون «بکت ورهاوس» (Bakkt Warehouse) هستیم. این شرکت که به‌عنوان نگه‌دارنده تایید شده سرمایه‌ها در پلتفرم بکت فعالیت می‌کند، اوایل ماه جاری سپرده گذاری و برداشت از حساب‌ها به صورت بیت کوین را آغاز نمود.

بکت در نظر دارد تا قراردادهای آتی فیزیکی برای بیت کوین عرضه کند. وجه تمایز قراردادهای بکت و نمونه‌های موجود، دریافت مستقیم بیت کوین در تاریخ سر رسید است. در نمونه‌هایی مانند CME و CBOE تسویه قراردادها به صورت نقدی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید