شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

اتفاق جذب سرمایۀ EOS تکرارنشدنی ماند!

اتفاق جذب سرمایۀ EOS تکرارنشدنی ماند!
نوشته شده توسط مدیریت

اتفاق جذب سرمایۀ EOS تکرارنشدنی ماند!

اتفاق جذب سرمایۀ EOS تکرارنشدنی ماند!

امروزه پروژه های جدید ارز دیجیتال به اندازه سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ قادر به جمع آوری سرمایه نیستند. در خلال نیمه اول ۲۰۱۸ بر طبق داده هایی که توسط سازمان بازرسی Big Four جمع آوری شده است، هر ICO به طور میانگین ۲۵.۵ میلیون دلار تولید می کرد. ایاس (EOS) بزرگترین پروژه ICO که فروش توکن آن یک سال به طول انجامید، به طور بی سابقه ای ۴.۱ میلیارد دلار جمع آوری کرد تا اولین ساختار شبه سیستمی عملکردی غیر متمرکز را برای ایجاد اپلیکیشن های توزیع شده بسازد.

اما دومین ICO که هدف آن عملی تر کردن ایاس برای توسعه نرم افزار بود قادر به جمع آوری سرمایه مورد انتظار نبود. LiquidApps در حال ایجاد یک راه حل لایه دوم برای ایاس می باشد که LiquidApps از توکن DAPP این سازمان استفاده می کند که از طریق فروش های عمومی روزانه از فوریه امسال در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است. فروش توکن DAPP تا اواخر سیکل فروش عمومی ۲۳۳ در ۱۹ آگوست تنها ۲.۸ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

قادر نبودن به پیدا کردن سرمایه گذاران و مشارکت کنندگان مناسب برای فروش توکن

یک منبع آشنا با برنامه جمع آوری وجه LiquidApps چنین گفت:

آنها کار جالبی را انجام داده اند و با الهام از تجربه Block.one و مکانیک نحوه جمع آوری وجه برای یک پروژه نوآورانه ظاهر شده اند. جایی که آنها مشغول به تلاش در آن هستند تنها شرایط مختلف بازار نیست بلکه پیدا کردن سرمایه گذاران و مشارکت کنندگان مناسب برای فروش آنهاست که کاملا گزاره ارزش برای پروژه را درک می کنند.

مدیریت LiquidApps هنوز نظری در مورد نتایج این فروش توکن نداده است. از ۱ میلیارد توکن DAPP پری ماین شده، ۵۰۰ میلیون آن به تدریج در خلال ۴۴۴ سیکل فروش در بیش از ۳۳۳ روز فروخته شد. این یعنی که به طور متوسط ۱.۱۲ میلیون توکن هر ۱۸ ساعت فروخته می شود. این آمار بر طبق قیمت گزارش شده توکن ها در خلال هر فروش می باشد که در سایت فروش عمومی LiquidApps مستند شده است.

هدف از طراحی LiquidApps تقلیل فشار وارد بر سیستم EOS RAM می باشد که به دلیل کمیابی منابع محاسباتی با مشکلات عملکردی مواجه شده است. این رویداد جمع آوری وجه در قیاس با ICO ایاس علاقه و سرمایه گذاری زیادی جلب نکرده است. ایاس بعد از شش ماه از فروش توکن یک ساله خود بر طبق گزارش دسامبر ۲۰۱۷ وال استریت ژورنال ۷۰۰ میلیون دلار ایجاد کرد.

LiquidApps مانند پروژه های کریپتویی قبل قادر به جمع آوری سرمایه نبوده است

در حالی که ICO ها در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بدون حتی داشتن یک محصول کاری اقدام به جمع آوری وجوه زیادی می کردند اما LiquidApps با وجود اینکه محصولات واقعی بیشتری را بیرون داده است همچنان در تلاش برای جمع آوری سرمایه است. خالق کیف پول Lynx سازگار با ایاس یعنی Fred Kreuger در گفتگو با CoinDesk گفت که از بازده نسبتا پایین ICO این پروژه متعجب نیست. او خاطر نشان ساخت که:

اکثر کاربران نهایی و خریداران توکن، توکن های بومی برای بلاک چین ها را درک می کنند.

شرکت پشت LiquidApps اظهار داشته که یک هدف جمع آوری وجه خاص برای خود تعیین نکرده است. Beni Hakak مدیر عامل LiquidApps در فوریه امسال به Coindesk گفت که هدف شرکتش از ایجاد این توکن ها وارد کردن سهامداران به اکوسیستم تا حد ممکن می باشد تا پروژه آماده موفقیت شود. او اظهار داشت:

ما به عنوان افرادی که اعتقاد راسخ به بازار آزاد داریم، خودمان را درگیر سرمایه گذاری در قیمت نمی کنیم. هیچ امکان فنی برای ترکیب یک فروش عمومی مانند فروش ما با یک سقف مشخص شده وجود ندارد.

روابط نزدیک بین پروژه های LiquidEOS و LiquidApps

به دلیل روابط نزدیک بین liquidApps با پروژه بنکور که ICO موفقیت آمیزی داشت، ممکن است فشار زیادی بر توسعه دهنده راه حل لایه دوم برای جمع آوری وجه نباشد. Hakak قبلا به عنوان مدیر عملیات بنکور خدمت کرده است. او همچنین مدیر عامل LiquidEOS نیز بوده است که یک تولید کننده بلاک ایاس است که به بنکور مرتبط است.

در فوریه ۲۰۱۹، هشت نفر در وایت پیپر LiquidApps به عنوان اعضای بنیان گذار پروژه لیست شدند. از جمله آنها می توان Eyal Hertzog ،Guy و Galia Benartzi را نام برد که همگی از نویسندگان وایت پیپر بنکور هستند. اما یک نماینده بنکور آشکار ساخت که LiquidApps توسط شرکت جداگانه ای هدایت می شود هر چند که مشارکت هایی را از جانب محققان Bancor دریافت می کند.


منبع en.ethereumworldnews

دیدگاهتان را بنویسید