شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

دلایلی که ترامپ برای قیمت بیت‌کوین سودمند است!

نوشته شده توسط مدیریت

در حال حاضر تقریبا 10 سال است که بیت کوین پا به عرصه اقتصاد جهان گذاشته است، اما بسیاری از مردم هنوز ارزش اصلی آن را نمی دانند. افرادی که نظرشان در مورد قیمت بیت کوین صعودی است، بر چگونگی عملکرد این دارایی به عنوان طلای دیجیتال و توانایی آن به عنوان یک ذخیره ارزش جهانی، غیرسیاسی و ابزار مبادله اشاره می کنند. اما فهماندن این موضوع به یک شخص می تواند تا حدی دشوار باشد.

از نظر برخی افراد، تنها روش درک بیت کوین، دیدن نمونه هایی از سودمندی آن در دنیای واقعی است.

اگر چه ترامپ اخیرا در توییتی نوشت که نه طرفدار بیت کوین است و نه لیبرا، اما برای بسیاری از مردم نقشی مانند یک معلم را داشته است که به آنها دلیل وجود بیت کوین را فهمانده است.

بیت کوین اغلب به عنوان یک ابزار مفید است به خصوص برای افرادی که تحت رژیم های مستبد یا در محدودیت مالی زندگی می کنند. بسیاری از رفتارها و گفته های ترامپ در طول ریاست جمهوری وی، نشان داد که چرا بیت کوین به عنوان یک محافظ در برابر سیستم مالی، می تواند مفید باشد.

1. جنگ های پولی/ارزی
اگر چه ترامپ مخالف استفاده از نرخ های بهره پایین و کاهش کم آن در گذشته بود، اخیرا آن را مسبب کاهش ارزش دلار آمریکا خطاب کرده است.

البته همانطور که بسیاری از کارشناسان اقتصادی اشاره کردند، دولت آمریکا در نهایت چاره ای جز کنترل کردن عادات مصرف پول خود ندارد. همانطور که به نظر می‌رسد اعتیاد کنگره به خرج کردن پول مالیات دهنده تمامی ندارد.

استدلال اصلی ترامپ در پشت تمایل خود برای نرخ بهره کمتر این است که هر بانک مرکزی دیگر این کار را انجام می دهد.

نکته: یک سیاست پولی آسان یک سیاست پولی است که عرضه پول را معمولا با استفاده از کاهش نرخ بهره افزایش می دهد. این رویداد زمانی اتفاق می افتد که بانک مرکزی یک کشورتصمیم می گیرد پول نقد جدید به جریان سیستم بانکی جریان یابد.

ترکیب سیاست پولی آسان در جهان به همراه رویداد بعدی نصف شدن پاداش استخراج سال آینده، باعث شد تا در کنفرانس 2019 بیت کوین در سانفرانسیسکو، توسط چندین سخنران به عنوان یک “طوفان عالی برای بیت کوین” توصیف شود. همانطور که بانک های مرکزی سراسر جهان همچنان به سقوط ادامه می دهند، سرمایه گذاران به دنبال ذخایر جایگزین ارزش، مانند طلا و بیت کوین خواهند رفت.

بلاتکلیفی در اطراف سیاست مالی و مالیاتی حداقل می تواند اشتیاق مجدد سرمایه گذاران خرد را فراهم کند. دن مورهد، مدیرعامل پانترا ادعا می کند این می تواند دلیل خوبی برای افزایش قیمت بیت کوین تا 42000 دلار در سال 2019 باشد.

2. تهدید جهت انسداد پرداخت های بین المللی
ترامپ تهدید کرد که افراد ساکن آمریکا را برای ارسال پول به خانواده هایشان در سایر کشورها در موارد متعددی محدود می کند. این نشان می دهد که چرا استفاده از روش های مقاوم در برابر سانسور مثل پرداخت های دیجیتال در دنیا ضروری است.

ترامپ چنین تهدیدی را نخست در سال 2016 عنوان کرد. هدف او محدود کردن پرداخت های ارسالی به مکزیک به منظور وادار کردن دولت این کشور برای پرداخت هزینه دیوار مرزی بین دو کشور بود.

به ویژه، جنسیس ماینینگ، شرکت استخراج بیت کوین، پس از اظهار چنین تهدیدهایی توسط ترامپ، وی را در یک بیلبورد به سخره گرفت.

در ماه آوریل امسال، کاخ سفید به خبرنگاران گفت، قصد دارد در جهت مقابله با سیل مهاجران در مرز جنوبی پرداخت ها را هدف قرار دهد.

هفته گذشته، ترامپ در توییتی تهدید کرد که کارمزد و مالیات بیشتری را در پرداخت های ارسالی به گواتمالا اضافه خواهد کرد.

گونه ای از پول دیجیتال مانند بیت کوین می تواند یک گزینه مفید برای افرادی باشد که مایلند محدودیت های بالقوه سر راه خود را برای ارسال پول به وطن و خانواده هایشان دور بزنند.

3. فشار علیه رمزنگاری کاربر به کاربر
فشار علیه رمزنگاری کاربر به کاربر از سمت سازمان های مختلف دولتی در سال جاری، ممکن است بارزترین مثال برای این موضوع باشد که چرا ترامپ برای قیمت بیت کوین خوب است.

در طول ماه گذشته، اعضای کاخ سفید، ویلیام بار دادستان کل آمریکا و کریستوفر وَری مدیر FBI، همگی اظهارت منفی در مورد دسترسی عموم به اپلیکیشن های شامل رمزنگاری کاربر به کاربر ارائه دادند. برخی از این احزاب تا جایی پیش رفتند که ممنوعیت کامل اپلیکیشن های مجهز به رمزنگاری کاربر به کاربر را پیشنهاد دادند.

نکته: رمزنگاری کاربر به کاربر (End-to-End Encryption)، امن‌ترین راه برقراری ارتباط آنلاین به‌صورت خصوصی و امن است. با رمزنگاری پیام‌ها در دو طرف مکالمه، تنها افراد دو طرف ارتباط قادر به خواندن پیام‌ها هستند. رمزنگاری کاربر به کاربر از شنود پیام در میان این ارتباط از جمله (شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات ارتباطی) جلوگیری می‌کند.

البته اینها اساسا همان استدلال هایی هستند که در طول جنگ رمزنگاری دهه 90 میلادی به وجود آمد و پیشینه ی قانونی آن، تغییر هر چیزی را در این رابطه دشوار کرده است. همین پیشینه ی قانونی در پشت نظریه بیل بارهید، مدیرعامل آبرا قرار دارد و به همین علت است که اعمال هر نوع ممنوعیت از سمت آمریکا بشدت دشوار خواهد بود.

دشواری های مربوط به اجرای موفقیت آمیز ممنوعیت بیت کوین همچنین منجر شد تا یک اقتصاددان ادعا کند، بهترین روش از بین بردن بیت کوین برای دولت ها شاید رقابت با دارایی دیجیتال باشد.

این اظهارات ضد رمزنگاری از سمت مقامات دولتی، یکی دیگر از نشانه هایی است که چگونه دولت ها و غول های بزرگ فناوری می خواهند به طور موثر به آنچه هر کس در تمام طول روز انجام می دهد، دسترسی داشته باشند. در چنین شرایط بدی، بیت کوین تنها گزینه برای یک اقتصاد حاکم و صحیح است.

برخی از اقدامات و سیاست های ترامپ ممکن است منجر به تاثیر مستقیم بر افزایش سودمندی بیت کوین شود در حالی که سایر گفته های او به راحتی می تواند توجه بیشتری را جلب این پول جدید و غیرسیاسی کند. در هر صورت، این واضح است که ریاست جمهوری ترامپ، یک تجربه آموزشی را برای مردم عادی که هنوز پس از ده سال بیت کوین را نفهمیده اند، فراهم کرده است.

منبع: Forbes

دیدگاهتان را بنویسید