شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

نماد ساتوشی، کوچکترین واحد بیت کوین

نوشته شده توسط مدیریت

نرم افزار اسکوئر (Square) در جنبشی از کاربران توییتر خود خواسته نماد جدیدی برای ساتوشی، کوچکترین واحد بیت کوین طراحی کنند. کاربران توییتر با ارائه ده ها طرح در این جنبش شرکت کردند و به دنبال آن گفتگوهای بیشتری راجع به درج نمادهای بیت کوین و ساتوشی و آینده پرداخت های رمزنگاری به صورت آنلاین انجام شد.

ساتوشی در دنیای رمزنگاری مانند @ در دنیای اینترنت

ارزهای رمزنگاری شده در سال گذشته از محبوبیت خاصی برخوردار شدند اما در صنعت راه طولانی وجود دارد تا مورد قبول اکثریت قرار بگیرد. برخی باور دارند این مقبولیت در صنعت به مرور زمان و با رشد آن حاصل می‌شود. اما دیگران مواضع پیشگیرانه تری اتخاذ می کنند و معتقدند جامعه باید در زمینه افزایش آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها تلاش کند.

برای رایج شدن ارزهای دیجیتال، مردم باید آن را با استعاره های آشنا و کاربردهای بالقوه آن مرتبط کنند. بسیاری از افراد بر این باورند که بیت‌کوین به عنوان بزرگترین و قابل تشخیص ترین سرمایه دیجیتالی جهان، افراد زیادی را به سمت کریپتو جذب می کند.

به تازگی صدها کاربر توییتر به جنبشی مبنی بر ایجاد نمادی که معرف ساتوشی باشد، پیوسته‌اند. جنبش بر این عقیده تأکید می کند که اگر نماد از علامت @ الگوبرداری شود، می تواند طریقه‌ی معاملات آنلاین افراد را تغییر دهد.

این طرح خودجوش توسط Square، یک برنامه پرداخت مستقر در سانفرانسیسکو انجام شد که توسط بنیانگذار توییتر و جک دورسی، طرفدار بیت‌کوین ساخته شده است. تیم متمرکز بر رمزنگاری این شرکت از طرفداران خود خواسته است تا طرح هایی را برای نماد ساتوشی ارسال کنند.

نمادی کاربردی برای ساتوشی

واکنش‌ها به Square در توییتر بسیار زیاد بود، واکنش‌هایی با ابتکار عمل، صدها پاسخ و بازتوییت وجود دارد. در حالی که ده ها طرح مختلف ارائه شده بود اما همه آنها ویژگی های یکسانی داشتند و معتقد بودند داشتن یک نماد بسیار مهم تر از یک تصویر زیباست.

دقیقاً مانند علامت “@” که ارتباطات اینترنتی را آسانتر و سریعتر کرد ، علامت ساتوشی نحوه انتقال بیت‌کوین را تغییر می دهد.

بسیاری از طرح ها شامل تغییراتی در آرم اصلی بیت کوین طراحی شده توسط ساتوشی ناکاموتو بود. یکی از این طرح‌ها حرف B با دو رشته‌ی عمودی که از آن بیرون آمده بود. کاربران پشتیبانی طرح های مشابه گفتند که آنها تلاش می‌کنند تلفیقی از علائم “$” و “@” داشته باشند و انجام این کار باعث می‌شود آنها به یک قیاس کامل برای ارز مورد علاقه اینترنت یعنی بیت‌کوین تبدیل شوند.

نماد ساتوشی

با این حال همه از این طرح راضی نبودند. ماکسیمالیست های بیت‌کوین اظهار داشتند که وجود نماد دلار در ساتوشی هدف ارزهای دیجیتال را از بین می‌برد و خواستار طراحی جدید و منحصر به فردی هستند. پاسخ به این انتقادها شنیده شد و بسیاری طرح هایی را ارایه دادند که دیگر جای هیچ سخنی را باقی نمی گذارد.

این جنبش طرح های بسیار دیگری را نیز شاهد بود، برخی از آنها جسورانه تر از سایرین بودند. یک کاربر پیشنهاد کرده بود که رشته‌ی عمودی را نگهداریم اما جای $ از عدد ۸ استفاده کنیم. عدد ۸ تعداد اعشار در یک ساتوشی را نشان می دهد، زیرا ۱ ساتوشی صد میلیونم بیت کوین (۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ BTC) است.

برخی از کاربران برای نشان دادن ساتوشی ایده‌ی تغییر نماد اصلی بیت‌کوین را دادند، استفاده از حروف کوچک “b” هم مطرح شد.

در عین حال که این جنبش هنوز نوپا است، باعث شد آن طور که باید به ساتوشی توجه شود. موضوع ریزپرداختهای فوری با ارزهای دیجیتال مورد بحث و گفتگو طولانی در دنیای رمزنگاری بوده است و میزان پشتیبانی و ابتکار عمل می تواند نتایج مشخصی را ارائه دهد.


منبع cryptoslate

دیدگاهتان را بنویسید